2015.04. 13.

NHL Rájátszás 2015 - Kelet

Ennek a cikknek a célja összeszedni fontos tudnivalókat a rájátszásba került csapatokról, mint a kapusok teljesítménye, legponterősebb játékos, vagy egyáltalán, hogy milyen stílust képvisel az adott csapat. Próbálok valamelyest azért erősséget is mondani, de ez nem egy levezetés lesz, hogy ki fog döntőzni. Inkább egy útmutató, amit bármikor felüthettek, és esetleg segítséget nyújthat a fogadáshoz. Természetesen mind az NHL Szilánkok rovat, mind a Csúszós ajánlat jelentkezni fog konkrét meccsekkel, de mivel mindenki maga dönt arról mire fogad, bízom benne, hogy hasznos lehet ez a 2 részletben megjelenő cikksorozat.

 

 

  1. New York Rangers (43-10-7-22) 

A ligaelső, a tavalyi döntős. Azt hiszem nem árulok el nagy titkot, hogy a rájátszás talán legesélyesebb csapatáról beszélhetünk. A szezont nem kezdték valami magas hőfokon, azért kellett idő, mire a kisebb változások után összeállt a csapat, de valahol a szezon fele táján ellenállhatatlanná váltak. Aztán az utolsó harmadban taroltak is. Több mint 3 gólt átlagolnak meccsenként, és a kapott gólátlaguk 2,34. Gyors sok korcsolyázással járó hokit játszanak, de keménységért sem mennek a szomszédba. Húzóemberük Rick Nash, aki 42 gólig jutott, amivel 3-ik lett az alapszakaszban, és 69 pontja is top20-as. Viszont ha ő nem játszik jól, a csapat is szenved ez többször észrevehető volt, szóval a teljesítményén sok fog múlni. Kapusaik is kiválóak, mind Talbot, mind Lundqvist top10-es a kapott gólátlag mutatóban, 2.21, illetve 2.25-tel. Ez védési %-ban 92,6, illetve 92,2%. Egyik sem gyenge pont tehát, ez is hozzájárul a sikerekhez, ha valaki rossz meccset is fog ki, nehéz elképzelni, hogy a másik ne tudja eredményesen váltani. Meccseik valamivel több mint 1/5-e zárult X-szel rendes játékidőben, és ezekből azért többet nyertek meg, mint amennyit buktak, tehát e-tekintetben is pozitív a mérlegük. Emellett úgy néz ki csak apróbb sérülések voltak az alapszakasz végén, és mindenkire számíthat az edző már az első playoff meccsen is. Bár a rájátszásban számtalanszor bebizonyosodott már, hogy semmit nem jelent az alapszakasz, és söpörtek is már le ilyen jó csapatokat, mégis a tavalyi évre gondolva, illetve a csapat stabilitását nézve azt kell, hogy mondjam, hogy vélhetőleg nagyon nehéz lesz ezt a Rangerst most megfogni. Motivációban és fanatikus közönségben sem lehet hiány a Madison Square Gardenben, hiszen utoljára 1994-ben emelhették magasba a Stanley Kupát.

 

  1. Montreal Canadiens (37-13-10-22)

Az alapszakaszban legeredményesebb kanadai csapat a nagy múltú Montreal lett. Szintén nem árulok zsákbamacskát, ha azt mondom ez nagyban köszönhető az alapszakasz legjobb kapusának, Carey Pricenak. Aki 1,96 kapott gólátlaggal zárt 66 meccsen, és a védési százaléka is 93,3% lett, 9 shootoutot produkált, és 44 győztes meccse volt. Ez egy nagyon jó hátteret ad a csapatnak, és magabiztosságot. Azonban ha nem olyan napot fog ki, a cserekapusok mélyen alatta vannak, tehát olyankor vélhetőleg a csapat is bajban lesz. 67 ponttal Max Pacioretty a csapatelső, és 37 gólja is a legtöbb házon belül. A mindössze 189 kapott gól a szezonban a Chicagoval holtversenyben a legkevesebb a ligában, szükség is van rá, mert bár a csapategység nagyon jó, nem tudnék olyan embert mondani mint a Rangersnél Nash. Inkább farsúlyos ez a csapat, de szokták volt mondani a bajnokságot a védelmek nyerik meg. A csapat kapott gólátlaga tehát 2,3, emellé a lőtt 2,69. Hazai pályán a 3-ik legtöbb pontot gyűjtötték össze, míg vendégként a 4-ikek a ligában. Volt példa a szezonban arra is mikor bevehetetlennek tűnt a kanadai arénájuk, illetve mikor egy óriási vendégszériát futottak. Elmondható tehát, ha hagyják őket belelendülni, akkor hengerelnek, illetve mind otthon, mind idegenben veszélyesek. Számomra nagyon sötét ló most ez a Canadiens, szokott ilyen befutó lenni. Ők utoljára 1993-ban voltak bajnokok.

 

  1. Tampa Bay Lightning (43-7-8-24)

A liga leggólerősebb csapata. 262 gólt lőttek 82 meccs alatt, ami szinte 3,2-es lőtt gólátlagot ad ki, viszont ők azért kaptak is rendesen, még ha ilyen mutatónál ez eredményben nem is volt probléma. 2,57 gólt kapnak meccsenként. Ben Bishop kapus 2,32-es kapott gólátlaga és a 91,6-os védési százaléka nem vészes, de azért erősen érezhető a különbség egy Pricehoz képest már. Kompenzálja ezt viszont a támadószekció, melyet Steven Stamkos vezet, 43 gólja a második helyre volt elég az alapszakaszban, és pontban 72-ig jutott. Hazai pályán pedig még durvábbak voltak, a liga legtöbb pontját a Tampa szerezte a saját jegén egészen elképesztő 141:89-es gólaránnyal (csak összehasonlítás képpen az alapszakasz győztes Rangersnek ugyanezen mutató 125:99). Cserébe viszont vendégségben nem olyan acélosak, sőt a gólarányuk -1. Gyors, technikás hokit játszanak, és nagyon jól szolgálják ki Stamkost, de persze vannak még ott játékosok akik képesek meccseket eldönteni. Kisebb sérülések még vannak a rájátszás kezdetekor, de nagy problémájuk azért nem lehet ezzel jelenleg. Meccseik kevesebb mint 1/5-ét játszották túlórával, szóval nem igazán jellemző, általában eldőltek a meccseik a 60 perc alatt. A pályaelőny az adatokból kitűnve nagyon fontos lehet számukra, de hogy a későbbiekben sikerül-e idegenben is jobb teljesítményt nyújtani, ez még kérdéses. Bajnokok utoljára 2004-ben voltak.

 

  1. Washington Capitals (35-10-11-26)

Keleten talán az egyik legjobb formaidőzítésű csapat. Nem kezdték jól a szezont, főleg a védelem botorkálása miatt, aztán itt az alapszakasz végére meglepően nézem, hogy mennyi csapatnál jobb a kapott gólátlaga. Ez persze nagyban köszönhető Brad Holtby kapusnak, aki 2,22-es gólátlagot hozott, 92,3% védési százalékkal, és 9 gólnélküli meccset produkált Pricehoz hasonlóan. Éppen a 200-as kapott határ fölé csúszott a csapat, ami 2,47-es gólátlagot eredményez, a lőtt viszont 2,95-ös. Ez természetesen nagyban köszönhető az ismét 50 gól fölé jutó, és ezzel a legtöbb gólt szerző Alexander Ovechkin sztárcsatárnak. Emellett 81 pontig jutott, amivel liga negyedik lett. De nem csak az ő érdeme ez, remekül szolgálják ki, így nem meglepő, hogy az alapszakasz assist királya a vele egy sorban szereplő Nicklas Backstrom lett 60 assisttal, és természetesen ő is tud gólt ütni is, így a 6-ik helyig jutott 78 pontjával. Bitang erős 1. sora van tehát a Washingtonnak, hátrányként viszont pont ezt szokták kiemelni, hogy egysoros csapat. Azért ez erős túlzás, remek játékosok vannak még ott. Kevesen gondolták volna a szezon felénél, hogy a Capitals lesz a csoportja második helyezettje a Rangers mögött, és nem az Islanders, vagy a Pittsburgh. Pont a csoportriválisukkal kezdenek, és a Washingtoné a pályaelőny, de kérdés ez mire lesz elég. Ugyanis otthon azért nem a legjobb csapatok közé tartozik, viszont idegenben igen. Tehát becsúszhat otthon hiba, de ennek ellenére jók lehetnek vendégségben kijavítani, vagy még nagyobb előnyt kovácsolva belőle. A csapat most nagyon egyben van, az öltözői hangulat is ezt mutatja, de mindig nagy ígéretből nagy zuhanás szokott lenni. Talán ez lesz az év amikor nem? Meglátjuk.

 

  1. New York Islanders (34-13-7-28)

Az év egyik meglepetése. Nem hiszem, hogy sokan fogadtak volna rá a szezon előtt, hogy ők bent lesznek a rájátszásban most. Viszont már a szezon elejétől fogva remek játékot mutatnak, összerakott csapat lett, inkább az utolsó harmad nem sikerült valami fényesen. Sok gólt kapnak ugyanis, a kapott 230 gól az 2,8-as átlagosan meccsenként, bár cserébe lőnek is bőven, számszerint 252-őt, ami 3,07-es lőtt átlag. Ebben az élen járó az a John Tavares, aki majdnem megnyerte a pontversenyt, az utolsó meccsen is lőtt gólt, sőt a büntetőknél is ő belőtte a sajátját, nem rajta múlt, hogy végül mégsem lett meg a pályaelőny a rájátszásra, mint ahogy az sem, hogy Benn lehajrázta így az utolsó meccsen, és csak második lett 86 ponttal a versengésben. Ehhez 38 gólt ütött, amivel a 4-ik lett. Jaroslav Halak kapus 2,43-as kapott gólátlaga, és a 91,4%-os védési aránya nem túl izmos, de ezt jó részt a védelemnek köszönheti, nem rossz kapus ő, de kétségtelen, hogy vannak jobbak. Őszintén szólva nehéz megmondani mire lehet képes az Islanders. A szezon első felében szinte verhetetlenek voltak hazai jégen, aztán azért visszacsúsztak ebben a statisztikában, cserébe viszont elkezdtek idegenben többet nyerni. Hosszabbításokban gyakorlatilag övék a legjobb mutató Keleten, tehát mentálisan amúgy nagyon erősek tudnak lenni. Ha elkapnak egy jó kezdést, akkor azt mondom, hogy bármi történhet, mert a játékosanyag, és a tudás megvan. Tudnak szép, gyors hokit játszani is, valamint hátul egy Boychuk azért aprítani is képes rendesen. Tavaresen is sok fog múlni, de ő kifejezetten szereti a nyomást, szóval szerintem akár messzire is juthatnak, de már az első kör is nagyon nehéz.

 

  1. Detroit Red Wings (32-11-14-25)

A vörösökkel mindig, minden esetben számolni kell. De vajon tényleg így van ez? Talán nem lesz populáris, mivel sokan kedvelik őket, de elég átlagos csapatnak mondható a Red Wings. 235:221-es gólaránya is ezt mutatja, egyik sem egy túl jó adat, de inkább támadó szellemű ez tény. 2,69-es kapott, és 2,86-os lőtt arány mindez. Ami miatt mégis számolni kell velük, az Zetterberg és Datsyuk. Az ő tapasztalatuk aranyat érhet, amúgy ők is a pont vezérei a csapatnak 66 és 65 pontokkal. Ha ők a fiatalokat el tudják irányítgatni, akkor nagy meglepetést is okozhatnak. Howard kapus 91%-a, illetve 2,44-es gólaránya sem a legveretesebb viszont. Nem véletlen a sok kapott gól, nem igazán stabilak hátul. Ez az első párharcra nem jelent viszont túl sok jót, hiszen a leggólerősebb csapat az ellenfél. Persze nem fog feltartott kézzel kijönni a jégre a Detroit, és bár idegenben nem olyan jók, azért okoztak már párszor meglepetést, otthon pedig megvan az az atmoszféra, és az az eredményesség is, ami meghozhatja a gyümölcsét. 2008-ban voltak utoljára bajnokok, és azóta is minden évben stabilan rájátszásban vannak, szóval semmiképp sem szabad őket leírni, nagyon szívós csapat.

 

  1. Ottawa Senators (30-13-13-26)

A legjobb formában beeső csapat a rájátszásba. Mint tudjuk, február 10-én egy Buffalo elleni mérkőzésre készültek 14 pont hátrányban az utolsó rájátszást érő helytől. És onnan alkottak egy olyan szériát, hogy most itt vannak, és ráadásul a 7-ik helyen. A sors is kellett ehhez, hiszen Anderson kapus sérülésekor Hammond egy olyan sorozatot kapott el, hogy a liga egyik legjobb, de mindenképpen legjobb formában levő kapusaként jön a rájátszásba. 24 meccs alatt 20 győzelme van, és 1,79-es kapott gólátlag, valamint 94,1%-os védési arány. Ez bizony elképesztő adat. Nagyban hozzájárult ő ahhoz, hogy most itt lehetnek. Összehasonlításképpen Anderson 2,49, és 92,3%. Ami összevetve a már fentebb leírtakhoz nem olyan rossz, de Hammond mellett igen. Azonban jó érzés így menni a rájátszásba, hogy ilyen kapusai vannak egy csapatnak. A pontkirály Mark Stone 64 ponttal, és 27 góllal Hoffman a legtöbb gólt szerzett. Ezek nem kimagaslóak, de inkább csapategységben erős ez a Senators. A 238 lőtt gól pedig egyáltalán nem rossz, ahhoz képest, hogy nincs igazi klasszis elöl. 2,9-es lőtt gólátlag így is, 2,62 kapott mellé, de ha a Hammond korszakot nézzük akkor ez sokkal jobb adat lenne, márpedig nem sok kétségem van, hogy ő fog védeni a rájátszásban leginkább. Kanadai derbi vár a csapatra, hiszen a Montreallal csapnak össze, és egyáltalán nem esélytelenül, sőt. Mind otthon, mind idegenben veszélyes lehet ez az Ottawa, és a kapus előny is elvészni tűnik Montrealban, mert Hammond is van olyan jó, és a forma talán jobb is. Érdekes összecsapás lesz.

 

  1. Pittsburgh Penguins (33-10-12-27)

Vajon hányan fogadtak volna arra, hogy a Penguins az utolsó meccsen küzd meg a rájátszásba jutásért. Mikor hagyományosan jó alapszakasz után pocsék playoffot szoktak produkálni. Lehet, hogy most fordítva lesz? Minden adott ahhoz, hogy akár nyerjenek is. Fleury kapus 2,32 gólt kap átlagban, és kerek 92%-al véd. Volt már jobb szezonja, de egyet nem szabad elfelejteni, komoly rutinja van, és a playoff más kávéház, lehet rá számítani. 10 shootoutja amúgy a legtöbb volt az alapszakaszban. Elöl pedig olyan nevek vannak mint Crosby, Malkin, akik mindketten 28 gólig jutottak, illetve 84 és 70 pontig. Nem tudni mi történt a csapattal, de valami akkor szakadt meg, mikor Malkin lesérült, aztán folyamatosan újra. Biztos, hogy a hangulat és a forma sem a legjobb a csapatnál, de ők profik. Tudják, hogy minden most kezdődik. Az év elején parádés volt a támadó alakzat, ez a képesség továbbra is megvan, ráadásul igazoltak mellé olyanokat mint Perron. Letang is felépül a playoffra, az is azért nagy lökés lehet. Az biztos, hogy a Pingvineket nem lehet leírni. De magukat hozták nehéz helyzetbe, hogy ilyen formában kell a liga egyik, ha nem a legerősebb csapata ellen kezdeniük. Azért óva intenék mindenkit attól, hogy leírja a Pittsburghöt. Bajnokságot 2009-ben nyertek utoljára, azóta csalódást keltően búcsúztak minden évben a playoffban.

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
Forgo 2015-04-14 10:16:49
Hali ToMMo

Koszi az irást, nagyon jo lett, meritek is belole rendesen.
Ahogy irtad a rájátszás más tészta, teljesen itt olyan dolgok is megtorténnek amik máskor nem.
itt már nincs taktikázás, pihentetés, teljes erobedobással kell mindig harcolni.
Az Ottawát várom gyoztesnek, a Tampát, a Rangerst, a tobbit nem érzem.
Szerintem lesz minden osszecsapáson X-is, amire lehet épiteni és én várok sok meccsen ures kapus golt is-van fogadoiroda ahol erre is lehet szavazni 4-es oddszért.
Pittsburg és Detroit sotét lo, nem érzem bennuk az erot.
De jo is lenne tudni elore.................
Mégegyszer koszonet az osszefoglaloért.
Sok sikert mindenkinek
Hali
calgaryflames 2015-04-13 21:01:47
ha kipukkadt az a lufi ha nem nállam nem is kérdés mire tippelek egy gyönyöü szép Ottawa győzelmet fogok a szelón beXelni.

további témák a rovatból

Egy Single Value Tipp következik, vagyis a sportfogadásban egy olyan értékelhető szorzó, amely single játékba küldés esetén is értéket hordoz magában! Az Athletic Bilbao tovább harcol a BL-csoporktört jelentő első pozíciókért, amikor a kiesés által fenyegetett Granadát fogadja a San Mamesben.
Egy Single Value Tipp következik, vagyis a sportfogadásban egy olyan értékelhető szorzó, amely single játékba küldés esetén is értéket hordoz magában! Az Athletic Bilbao tovább harcol a BL-csoporktört jelentő első pozíciókért, amikor a kiesés által fenyegetett Granadát fogadja a San Mamesben.
Egy Single Value Tipp következik, vagyis a sportfogadásban egy olyan értékelhető szorzó, amely single játékba küldés esetén is értéket hordoz magában! A Nice két gyengébben sikerült meccs után ismét győzelmet szeretne szerezni, hogy a Ligue 1-ben továbbra is harcban maradjon a Bajnokok Ligája következő szezonbeli helyéért.
Egy Single Value Tipp következik, vagyis a sportfogadásban egy olyan értékelhető szorzó, amely single játékba küldés esetén is értéket hordoz magában! A Nice két gyengébben sikerült meccs után ismét győzelmet szeretne szerezni, hogy a Ligue 1-ben továbbra is harcban maradjon a Bajnokok Ligája következő szezonbeli helyéért.
Talán a legnagyobb keresési találatot a sportfogadás témában a „Bet of the day” kulcsmondatra kapunk az interneten, vagyis a sportfogadást kedvelő olvasók arra kíváncsiak, mi lehet a nap tippje? A Bundesliga 30. fordulójának nyitómeccsén a 11. Paderborn fogadja a 9. Nürnberg csapatát.
Talán a legnagyobb keresési találatot a sportfogadás témában a „Bet of the day” kulcsmondatra kapunk az interneten, vagyis a sportfogadást kedvelő olvasók arra kíváncsiak, mi lehet a nap tippje? A Bundesliga 30. fordulójának nyitómeccsén a 11. Paderborn fogadja a 9. Nürnberg csapatát.