2016.12. 29.

Kézimunka-Norvég kupadöntő

Tegnap hazai góllal indult a mérkőzés, az Oldenburg ekkor vezetett először és utoljára. Az első félidőben állandósult a Plázacicák 2-3 gólos vezetése, a második harminc percre aztán elfogytak a hazaiak és csak kapusuknak köszönhetik, hogy nem lett kiütés a vége. Ma a kupamérkőzések napja van, Dániában a hölgyek a döntőért lépnek pályára, Norvégiában viszont már a döntőt rendezik a férfiaknál és a nőknél is egyaránt.

Haslum-Elverum

• Igazi kézilabdaünnep lesz ma Norvégiában, az oslói Spektrum Aréna egész napos rendezvény keretében ad otthont a junior lány és fiú valamint női és a férfi döntőnek is. A férfiaknál Haslum-Elverum döntőt rendeznek, ami a norvég kézilabda El Clásicoja. Tom-Eirik Skarpson alakulata harmadik helyen áll a bajnokságban és ebben az idényben csak ők büszkélkedhetnek az Elverum skalpjával, december tizenegyedikén hazai pályán hat góllal gyűrték le Iváncsik Tamásékat. Hosszú kihagyás után ismét pályára léphet Mamelund, a rutinos játékos, aki tavaly a Kielt erősítette, szeptemberben szenvedett sérülést. Sok játékidőt valószínű még nem kap a szakvezetéstől, de jelenléte önbizalmat adhat társainak és stabilabb lehet a védekezésük. Szép szezont fut az Elverum, a bajnokságban tizenegy győzelmük mellet csak mai ellenfelüktől szenvedtek vereséget és a Bajnokok Ligájában is villantottak párat, legyőzték hazai pályán a Montpelliert, valamint Eperjesről és a Medvegyi otthonából is két ponttal tértek haza. Ismét pályára léphet a sérülésből felépülő Joseph Pujol és a válogatott Peter Överby, a hírek szerint a csapatot kétezer lelkes szurkoló kíséri el. 2012 után újra Haslum, vagy 2009 után ismét Elverum? Óvatos leszek:

Tippem: 03673 Ki nyeri a Kupát? V (Elverum) 1.30 28:26