2018.01. 28.

KHL: Dinamo Riga-Jokerit

Az olimpiai szünet előtti utolsó játéknapon a finneknek kötelező korrigálniuk a nyugati sereghajtó otthonában a pénteki vereségüket.

Dinamo Riga-Jokerit
Rendes játékidős Jokerit-győzelem - 1,60

• A Dinamo Riga (8-7-9-29) messze a legrosszabb csapat a Nyugati-főcsoportban. A 98 lőtt góljuk kevés, míg a 145 kapott találatuk a harmadik legtöbb. Pénteken a Jokerit ellen vetettek véget 7 meccses nyeretlenségi sorozatukat. Egyetlen kiemelkedő játékosuk van, Miks Indasis 38 ponttal messze kiemelkedik a többiek közül.
  • A Jokerit Helsinki (27-4-8-14) a Nyugati-főcsoport 3. helyén áll. A csapat elszórakozta a januárt, több rangadón vereséget szenvedett, így felért a nyakukra a Lokomotiv és már csak 1 pont az oroszok hátránya. A 142 lőtt góljuk jó, míg a 101 kapott találat szintén. Csapatként erősek, Nicklas Jensen 34 pontos, a 18 éves Eeli Tolvanen 33 ponttal bír, míg Matt Gilroy és Sami Lepistö 28-28 pontos.
  • Ebben a szezonban kétszer játszottak, mindkétszer Helsinkiben csaptak össze, ahol szeptemberben 3-2-re győztek a finnek, míg pénteken nagy meglepetésre 4-2-es Dinamo-siker született. Remélem, az olimpiai előtti utolsó meccsre összekapja magát a Jokerit.