2014.10. 31.

NHL-szilánkok

A nagy érdeklődésre való tekintettel, valamint az ebben az irányban eddigi elég sikeres tippjeink végett úgy gondoltuk szükség lehet egy olyan rovatra, ami csak az NHL-lel foglalkozik. Ne fogjátok vissza magatokat, osszátok meg gondolataitokat ti is velünk komment formában, illetve tegyétek fel a kérdéseket, mi igyekszünk válaszolni, segíteni. Természetesen ki is emelünk egy-egy meccset a kínálatból, illetve próbálunk jó tippeket is adni.

Tegnap is bejött mindkét tipp szerencsére, a papíron játszókat sajnálom annyiból, hogy igazán eldönthette volna ezt a Boston rendes játékidőben is… Csapjunk bele hát a mai kínálatba.

Colombus – Toronto

A Colombus jó kezdés után egy rossz szériában van épp, ez pedig nem véletlen. Elég nagy sérüléshullám ritkítja a csapatot. Ez a több gólos vereségeken is látszik, az elején tartja magát a csapat, aztán a második illetve harmadik negyedbe szórták meg az ellenfelek. Többet kell játszatni azokat akikre számítanak, kevesebb pihenő, elfáradnak. Emellett az utolsó 7 péntek esti meccsen 1-6 a mérlege a Blue Jacketsnek, nem nagyon ment nekik az ilyen főműsoridős meccseken amúgy sem. A Toronto ellentétes képet mutat. Ha kikap is nagyon szoros küzdelemben, olyanoktól mint a Detroit, akitől idegenben azért ki lehet kapni. De verte például a New Yorki csapatokat távol otthonától. Nem számítok akkora verésre mint az előző meccseken, de a sérültek miatt a masszív, szívós Toronto behúzza ezt a meccset. Kevésbé bátraknak a +1,5 gólos előnyt meg lehet adni a Torontonak, és akkor még biztosabb a győzelem, persze kisebb oddsért.

Dallas – Anaheim

Elég keménye meccsnek ígérkezik, mindkét oldal mellett és ellen is lehet érvelni. A Dallas hosszabbítás mániáját nézve a papíros megoldásnál talán a D-t javasolnám. Neten viszont van ennél kecsegtetőbb opció szerintem. Az Anaheim nagy idegenbeli szériát tudhat magáénak, de tegnap pocsékul játszott. A támadószekció formán kívül volt és nem tudott gólt ütni. A védelemmel azonban nem volt probléma, csak hát nagy igazság, hogy gólt kell ütni a győzelemhez. Minden bizonnyal nagyon győzelemre éhesen érkeznek ma a tegnapit követően. A fáradtság azonban a Ducks ellen dolgozik, bár nem kellett túlórázniuk. Nyugati csapat ellen sokszor botlott a Dallas, viszont az Anaheimet rendszerint verte hazai körülmények között. Tavaly viszont Dallasban jutott tovább a rájátszásban a Ducks. Szóval pro és kontra rengeteg van, nehéz megjósolni az eredményt. Amiben én bízok, hogy nem fognak ki megint olyan rossz napot a támadók, valamint a Dallas védelme sem olyan veretes, tehát gólképes lesz az Anaheim. Ha pedig üt gólt, én úgy hiszem nem kap ki több góllal, tehát én az Anaheim +1,5 opciót játszom ma.

Calgary – Nashville

A hazai csapat sokakat meglepett eddig, egész szívós, fejlődnek a fiatalok és jó kis csapat épül ott. A kulcsszó azért az, hogy még csak épül. Hazai pályán a harmatos Carolinát sikerült csak megverniük, jobb csapatok ellen rendre elvérzett, ha szoros küzdelemben is. Ez a Nashville pedig jó, idén különösen jó eddig. Végre Forsberg távozása után is vannak olyan támadó emberek, akik karaktert adnak a csapatnak. Azért idegenben sosem könnyű, még ha jelenleg egyértelműen jobb csapat is a Predators. A hosszabbítás megint ott lóg a levegőben. Nem hiszem, hogy 1 gólnál többel tudna nyerni ma a Flames, ha egyáltalán nyer, így itt is a Nashville +1,5 a nyerő nálam.