2014.09. 30.

Nincs kettő négy nélkül

Ebben a rovatban a két szelvény tippjeit olvashatjátok mindig. Egy biztosabb, de igen jó esélyű papírt, valamint egy bevállalósabbat, természetesen azt is észérvek alapján felállítva. Legtöbbször 4-4 eseményre szokott szűkülni a kör, de ez persze a kínálattól is függ. Én inkább nem eröltetek bele eggyel több eseményt, ha azt koránt sem érzem olyan jó tippnek mint a többit. WIN-re fel!!!

1. szelvény

• 059 S. Stosur – C. Wozniacki   V   1.34
  • 087 Dinamo Moszkva – Vityaz Podolszk   H   1.38
  • 098 Szerbia – Kína   H   1.35
  • 105 CSZKA Moszkva – Bayern München   V   1.30

S. Stosur – C. Wozniacki

Stosur borzalmas formában van egész nyáron és ősszel eddig. Ezzel szemben Wozniacki kisasszony US Open döntőt játszott, és gyakorlatilag amelyik tornán elindul ott negyeddöntő, elődöntő, döntőig meg sem áll, tehát remek a forma. Szerintem ez a nap tutija, nem tudom elképzelni, hogy miért ne nyerne most is.

Dinamo Moszkva – Vityaz Podolszk

A nagyok félelmetes formában gázolnak át a kisebbeken eddig a KHL-ben. A Dinamo is közéjük tartozik a kezdeti botladozás után. Ezek a sorozatok előbb-utóbb megszakadnak ahogy ismerjük a törvényt, de nem látom okát, hogy ez miért a podolszk ellen történne meg ráadásul hazai pályán. Nem várok 7-1-et mint amit a Szentpétervár adott nekik legutóbb, de sima hazait.

Szerbia – Kína

Zajlik a női kosárlabda VB is. Két-két meccsüket ugyanazon ellenfelek ellen játszották és hasonlóan 1 győzelem 1 vereség a nevek mellett, ugyanakkor nem mindegy, hogy a gólkülönbség -5 vagy +40 ugyanazok ellen. Ezen felül a szerbek képesek megverni olyan csapatokat mint a franciák vagy a csehek, ez Kínára nem igaz. Gyengébb játékerő, és ha ez kijön sima szerb győzelmet várok.

CSZKA Moszkva – Bayern München

A moszkvaiak megkapták a pofont a Roma-tól, hogy azért ehhez a szinthez bőven kevesek ők. És azért az emberek 80%-a biztos erősebbnek is tartja az olaszoknál is a Münchenieket de még a Cityt is. Nem sok jó néz ki tehát a CSZKA-nak a csoportkörök alatt, persze ne legyen kétségünk, hogy szeretnének pontot szerezni ebben az erős csoportban is. Viszont nem hiszem, hogy ez a németek ellen megtörténhet most, akik bár nincsenek fergeteges formában, de 3 pontra akkor is jónak kell lenni ma este bármilyen kezdővel.

2. szelvény

• 081 Szibir Novoszibirszk – CSZKA Moszkva   V   2.18
  • 082 Avtomobiliszt Jekatyerinburg – Metallurg Magnyitogorszk   V   1.48
  • 092 Vaasan Sport – Lukko   V   1.65
  • 096 Servette – Lausanne   H   1.53

Szibir Novoszibirszk – CSZKA Moszkva

Remekül játszik eddig idén a CSZKA. Különösen szép, hogy a védelme milyen erős, és ahogy mondani szokták az nyeri a bajnokságot. Persze ne szaladjunk ennyire előre mert a Magnyitogorszk még meggyőzőbb ezen a téren. Viszont lebeg a kard a fejük felett, hogy mikor szakad meg a sorozat, márpedig idegenben van erre nagyobb esély. Ráadásul a Szibir csapata kellően jó formát mutat ehhez, nem véletlen a magas odds. Én viszont épp ezért nem tudom kihagyni ma a kockázatosabb szelóról, mert nagyot lehet vele nyerni, ha folytatódik a jó széria.

Avtomobiliszt Jekatyerinburg – Metallurg Magnyitogorszk

Gyakorlatilag hasonlóan tudnám leírni mint az előzőt, csak azért nem tettem bele a biztosabb szelóba, mert ők is ki fognak egyszer kapni, és idegenben van a meccs, amiért viszont itt mégsem aggódok az azért van, mert a Jekatyerinburg viszont pocsék formában van. Mindössze 2 győzelem 11 meccsből. Sima V-nek néz ki, de azért mindig ott a veszély ebben.

Vaasan Sport – Lukko

A Lukko eddig a bajnokságban felemás arcát mutatja. Otthon azért nem nagyon pontokért jönnek a jobb csapatok sem, viszont idegenben nem sokat mutatott eddig. Azért az előző meccsen a HIFK ellen csak hosszabbításban kapott ki. Ez már bíztatóbb, és hasonló játékkal az elég gyengécske Sportot meg kell vernie. Nincs kétségem afelől, hogy lesz még feljebb a tabellán a Lukko csapata, és ehhez a zárkózáshoz ez a mérkőzés tökéletes kiindulópont.

Servette – Lausanne

A Servette egyszerűen jobb csapat. Stabilan ott van a jobbak közt. Idei egyetlen rendes játékidőben elszenvedett vereségét viszont pont a Lausanne mérte rájuk, de most a Servette lesz hazai pályán. Biztos vagyok benne, hogy azt az 5-1-es bukót szeretnék viszonozni ma este, és hát kell is a győzelem mert szoros az eleje a tabellának. Hazai pályán ezt be kell húzni.