2011.11. 01.

A Totó 2011. 44. hét 1. fordulójának mérkőzései.

A 44. hét első totó-kínálatában Bajnokok Ligája és Európa Liga mérkőzések vannak. Mivel a BL-meccseket már részletesen kielemeztük ezekről nem írunk semmi újat, hanem átemeljük a BL-esélyleső a 4. fordulóra 2011-01-01 és 2011-01-02 című cikkünkből. Lesz olyan mérkőzés, ahol a biztonsági kétesély helyett fixet javaslunk, hiszen minden totó-tippsor kialakításánál törekszünk arra, hogy ne legyen 5-6 kétesélynél több benne. A tabellákat itt találhatjátok.

01

Villarreal - Manchester City

A Bayern München 7 ponttal vezeti a tabellát, mögötte a BL-továbbjutásért élethalál-harcot vívó 5 pontos Napoli és a 4 pontos Manchester City követi. Ha a Bayern megtartja formáját vélhetően megnyeri a csoportot, a második-harmadik helyért a Napoli és a City óriási harcot vív még egymással. A negyedik meccsnapon Bayern – Napoli és Villarreal – Manchester City meccseket rendeznek. A Villarreal már-már kilátástalan helyzetben van, de nyilván nem adja fel a küzdelmet. Ez a Villarreal már nem az a csapat amelyik pár éve a spanyol élvonalban a dobogóért harcolt, a BL-ben pedig veszélyes volt mindenkire. Általános gyengélkedés jellemzi a csapatot, a bajnokságban 13. helyen állnak. Utolsó utáni esélyük lenne ha megvernék a Cityt. De nem fogják. A fontmilliókból összetákolt együttes mára igazi csapattá alakult, pontosabban Mancini mester azzá alakította. Ha egy ember sérülés miatt netán kiesik, semmi gond egy másik világsztár toporog a sorban, hogy a helyére lépjen. A csapat a bajnokságban első helyen áll nemrég a városi rivális Unitedet az Old Traffordon alázta meg 6-1-re. Azt gondoljuk nem kapnak ki Spanyolországban.

X2

02

Bayern München - Napoli

Ezen a meccsen a Bayern München nagyot léphet a csoportelsőség elérése érdekében, ehhez meg kell vernie a Napolit. Legutóbb fordított felállásban Nápolyban értek el döntetlent egy olyan mérkőzésen, ahol a mutatott játék alapján a Bayern közelebb állt a győzelemhez. A Napoli idegenben gyengébben szerepel, mint saját stadionjában. Azt gondoljuk az Allianz Arénában szerdán győzni fog a München.

1

03

Internazionale - Lille

Ebben a csoportban kisebb a különbség a csapatok között. A  hatpontos Inter áll az élen, mögötte a két négypontos CSZKA Moszkva és a Trabzonspor, az utolsó helyen jelenleg a Lille áll két ponttal. Itt még minden előfordulhat, minden mérkőzésen oda kell tennie magát minden játékosnak. A mostani fordulóban Inter – Lille és Trabzonspor – CSZKA meccseket rendeznek. Az Inter egyrészt el akar szakadni a többiektől, hogy minél előbb bebiztosítsa helyét az első továbbjutó pozícióban. Másrészt az olaszok a bajnokságban gyengélkednek. Legutóbb, hazai pályán vereséget szenvedtek a Juventustól. A BL-ben talán kárpótolhatják szurkolóikat a bajnoki vereségekért. A Lille eddig két döntetlent és egy vereséget ért el a csoportban. Ha most is kikapnak akkor a továbbjutásról le kell mondaniuk. Milánóban azonban nehéz dolguk lesz. A döntetlen itt már semmire sem elég, támadniuk kell, amivel megnyílhat az út a gyors olasz csatárok előtt. Olasz győzelmet várunk.

1

04

Trabzonspor - CSZKA Moszkva

A csoport másik mérkőzésén a két négypontos alakulat csap össze. A Trabzonspor eddigi eredményei már meglepetésként hatnak. Sokan biztos kiesőként könyvelték el a török csapatot, de ők erre rácáfolva még tovább is juthatnak a Bajnokok Ligájában. Ehhez természetesen otthon meg kellene verniük a CSZKA Moszkvát. Azt a moszkvai csapatot, akik legutóbb sima 3-0-val küldték haza legutóbb a törököket. A moszkvaiak egy esetleges győzelemmel leszakítanák magukról a török csapatot, ezzel nagyot lépnének a továbbjutásért folytatott úton. Az oroszok sokkal nagyobb pénzből gazdálkodnak és sokkal erősebb játékosállománnyal rendelkeznek, mint a trabzoniak. A törökök oldalán a hazai pálya, a fanatikus szurkolók ezrei állhatnak, akik belehajszolják a csapatot a győzelembe. Focizni persze a játékosoknak kell. És ebben legutóbb sokkal jobb volt a CSZKA. Döntetlenszagú meccs, kicsit nagyobb orosz eséllyel.

X2

05

Benfica - Basel

Ebben a kvartettben a Manchester United, a Benfica, a Basel és a román Otelul Galati küzd a továbbjutásért. A csoportkör felénél meglepetésre a hétpontos Benfica az első, őket követi a meglepetésre két döntetlent is játszott angol együttes öt ponttal. A harmadik a svájci gárda négy ponttal, az utolsó helyen pedig a nulla pontos román alakulat áll. Ezen a mérkőzésen a Benfica nagyot léphet előre a csoportelsőségért folytatott harcban. Legutóbb ugyanebben a szereposztásban Svájcban nyertek a portugálok. A Basel utolsó esélye ez a meccs arra, hogy ne az Európa Ligában, hanem a BL-ben folytassák. Ehhez meg kell nyerniük ezt a mérkőzést. A Fény Stadionjában azonban nagyon nehéz dolguk lesz. Portugál sikert tippelünk.

1

06

Manchester Utd. - Otelul Galati

Az erőviszonyokat tekintve a Galati kiszállt a küzdelemből, számukra a harmadik, Európa Ligát érő hely is álomnak tűnik. Ráadásul most Manchesterbe látogatnak, ahol valljuk meg nem sok jóra számíthatnak. Nem is nagyon akarjuk szaporítani a szót. A különbség a két csapat között óriási. Többgólos hazai győzelmet várunk.

1

07

Ajax - Dinamo Zagreb

A kilencpontos Real Madrid veretlenül vezeti a csoportot. A második-harmadik helyen a 4-4 pontos Ajax és Lyon állnak. Az utolsó helyen pont nélkül a Dinamo Zagreb szerénykedik. A Realt már nem nagyon lehet letaszítani az első helyről, míg a zágrábiak számára elúszni látszik az Európa-hajó. Az Ajax és a Lyon viszont kőkemény harcban vannak a BL-továbbjutó helyért. A Zagreb nincs azonos súlycsoporttal a többi csapattal. Az Ajax legutóbb Horvátországban tudta elvinni a győzelemért járó 3 pontot, a horvátok még gólt sem lőttek az idei BL kiírásban. Kiesésük szinte biztos, most sem fogják megnehezíteni a hollandok dolgát, akiknek nagyon is fontos ez a meccs, hisz megléphetnek a Lyon elől.

1

08

Lyon - Real Madrid

Néhány éve a Lyon még mumusa volt a királyi gárdának, ám idén ez a kijelentés már nem állja meg a helyét. A Real sokat erősödött, José Mourinho keze nyoma már látszik a gárdán. A spanyol bajnokságban vezeti a tabellát. A Lyon viszont inkább gyengült, mostanában kezdi visszaszerezni jobb formáját. Jelenleg negyedik a francia bajnokságban. A Real bebiztosíthatja továbbjutó helyét, ha legyőzi a franciákat, a Lyon pedig a továbbjutásért harcol. Döntetlen vagy vendégsiker várható.

X2

09

Rubin Kazan - Tottenham

A csoportkör felénél a hétpontos Tottenham vezet, a Kazan pedig harmadik négy ponttal. Nagyon sűrű a mezőny, a hullapontos Shamrock Rovers kivételével még bármelyik csapat továbbjuthat. Ha a kazaniak győznek pontszámban felzárkózhatnak a Tottenham mellé. Oroszországban már egyetlen csapatot sem szabad lebecsülni, főleg nem olyat, amelyik a néhány éve bajnoki címet ért el. Az elmúlt fordulóban, ugyanebben a szereposztásban a Tottenham 1-0-ra nyert Londonban. Az oroszok most nem kapnak ki.

X1

10

PSV - Hapoel TA

A csoportban a PSV az első 9 ponttal, a Hapoel utolsó 0 ponttal. Az izraeli csapat nagyon gyenge ez meglátszik az eddigi mérlegén. Legutóbb saját stadionjában 1-0-ra kikapott a PSV-től, de még a Rapid Bukarest is mindhárom pontot hazavitte Izraelből. A PSV győzelme esetén már-már nyeregben érezheti magát a továbbjutást illetően. Hazai sikert várunk.

1

11

Besiktas - Dinamo Kijev

A Besiktas a harmadik három ponttal, míg a Dinamo a második öt ponttal. A törökök otthon mindig veszélyesek. A Dinamo jó lehet egy pontra és ezt mindenképp meg is szeretné szerezni, hiszen egy vereség esetén helyet cserélnének a tabellán.

1X

12

Celtic - Rennes

Mindkét csapat két pontot szerzett, így a négyes táblázat utolsó két helyén szerénykednek. Legutóbb 1-1-es döntetlent játszottak egymással Franciaországban. Ha a Celtic meg akarja őrizni minimális esélyét a továbbjutásra, akkor hazai közönség előtt be kell darálniuk a francia csapatot. Azt gondoljuk ez Skóciában vérmes szurkolótáboruk előtt sikerülni fog.

1

13

Anderlecht - Sturm Graz

Mindkát csapatban van honfitársunk és ezen a meccsen is farkasszemet néznek majd egymással. A Sturmban Szabics Imre próbálja meg bevenni az Anderlecht kapuját, amiben Juhász Roland kívánja megakadályozni. Az elmúlt fordulóban Ausztriában 2-0-ra tudott győzni az Anderlecht, ezzel első helyen áll 9 ponttal. A Sturm a harmadik három egységgel. A belgák egy esetleges győzelemmel megerősítenék első helyüket a tabellán.

1

+1

Atl. Madrid - Udinese

Az Udinese masszív olasz csapat, legutóbb hazai pályán megverte 2-0-ra az Atleticót. A spanyoloknak nagyon kell a három pont, mert ha netán vereséget szenvednek és a Celtic győzelme esetén visszacsúsznak a harmadik helyre. Két nagyjából azonos erejű csapat, talán az olaszik picit erősebbek. Viszont a hazai pálya a spanyolokat segíti. Háromesélyes meccs, szerintünk döntetlen lesz.