2023.03. 21.

Volta Ciclista a Catalunya 2023: 3. szakasz – Olost - La Molina (Alp) (180.6km)

Volta Ciclista a Catalunya 2023: 3. szakasz –  Olost - La Molina (Alp) (180.6km)

Kezdetét veszi a kerékpáros szezon egyik legkedveltebb és mindenképp egyik legnehezebb versenye, a Katalán Kör. Parádés szereposztás, itt lesz a tavalyi Vuelta győztese Remco Evenepoel, a többszörös Grand Tour-győztes Primoz Roglic, a Giro-győztes Richard Carapaz, a szintén Giro-győztes Jay Hindley, a Tour de France-győztes Geraint Thomas és még egy sor kiváló kerékpáros. A verseny rendkívül nehéz, szinte minden szakasz tele van hegyekkel, komoly mászásokkal. A Tipplapon végigkövetjük a versenyt tippekkel, elemzésekkel. Fogadási határidő: szerda 12:00

Tegnap egy háromfős csoport kezdte el az utolsó kilométeren keményen üldözni a szökevény Chavest, de csak Evenepoel ment elöl, sem Ciccone, sem pedig Roglic nem állt előre! A kis belga elfáradt a végére és bár a szökevényt bedarálta a csoport a végső sprintben már nem maradt ereje a világbajnoknak. Nem volt elegáns győzelem Cicconétól!

3. szakasz – Olost - La Molina (Alp) (180.6km)

• Ez is egy komoly hegyi szakasz, két 1-es kategóriás mászás és egy HC, vagyis kiemelt kategória vár a mezőnyre. Nagyjából a szakasz felénél kezdődik az igazi haddelhadd. Előbb az 1106 méter magas Coll de Coubet-n kell túljutni, ez 12,6 kilométeren mintegy 5,5%-os emelkedőt jelent, majd jön az 192 méteres Coll de la Creueta, amely 18,7 kilomteren 4,9%-os, és még nincs vége, mert a célban ott van a La Molina a maga 1696 méterével, amelyre 8,4 kilométeren át kell 6,4%-on mászni. A végén a befutó is emelkedős, de előtte lesz egy rövid lejtmenet is, afféle teknő, amibe belerohannak, majd lendületből jöhet a végén a befutó. Itt lesznek a nagy támadások.