2013.09. 23.

NHL - Nyugati Konferencia - Pacific Divízió - 2013-09-23

NHL - Nyugati Konferencia - Pacific Divízió - 2013-09-23
Talán tudjátok, talán nem, az NHL-ben idéntől kissé megváltozik a konferenciák és divíziók felosztása. Az első feltűnő változás talán, hogy idén a Keleti Konferenciát 16, a Nyugati Konferenciát 14 csapat alkotja majd. A Columbus és a Detroit nyugatról keletre, a Winnipeg pedig keletről nyugatra vándorolt. Az eddigi megszokott hat divízió négyre redukálódott. A Keleti Konferencia csapatai az "Atlantic" és "Metropolitan", a Nyugati Konferencia csapatai pedig a "Central" és "Pacific" divíziókban kapnak helyet. Ezáltal természetesen a lebonyolítás is változik egy kicsit. 
 
Az Atlantic és Metropolitan Divízió csapatainak menetrendje:
  • 5 meccs két saját divízióbeli csapatok ellen (10 meccs összesen)
  • 4 meccs öt saját divízióbeli csapat ellen (20 meccs összesen)
  • 3 meccs minden Keleti Konferencia, de másik divízió (tehát az Atlantic a Metropolitan beliekkel és fordítva) csapatai ellen (24 meccs összesen)
  • 2 meccs minden Nyugati Konferenciába tartozó csapat ellen (egy idegenben, egy otthon) (28 meccs összesen)
 
A Central és Pacific Divízió csapatainak menetrendje: 
  • 5 meccs öt saját divízióbeli csapat ellen (25 meccs összesen)
  • 4 meccs egy saját divízióbeli csapat ellen (4 meccs összesen)
  • 3 meccs minden Nyugati Konferencia, de másik divízió (tehát a Central a Pacific beliekkel és fordítva) csapatai ellen 21 meccs összesen)
  • 2 meccs minden Keleti Konferenciába tartozó csapat ellen (egy idegenben, egy otthon) (32 meccs összesen)
Így jön össze a 82 meccs csapatonként. Íme a felosztás, avagy a Divíziók és Konferenciák:
 
 
 
Kezdjük a Pacific Divízióval:
 
A feljebb leírtak divízióra szabva:
Minden csapat öt meccset játszik öt Pacific Divíziós ellenfelével.
Minden csapat négy meccset játszik az előbbi szórásból kimaradó egyetlen Pacific Divíziós ellenfelével.
Minden csapat három meccset játszik minden Central Divíziós ellenfelével.
(Chicago, Colorado, Dallas, Minnesota, Nashville, St. Louis, Winnipeg)
Minden csapat két meccset játszik minden Keleti Konferenciabeli ellenfelével
 
 
 
Anaheim Ducks
 
Tavaly divíziógyőztesként a Nyugati Konferencia második helyén jutottak a Rájátszásba, ahol egy fordulatos és kiélezett párharcban hét mérkőzés után maradtak alul a Detroit Red Wings ellenében. Az alapszakasz legeredményesebb játékosa Ryan Getzlaf lett. A kanadai Center 15 gólt és 34 gólpasszt halmozott fel 44 mérkőzés alatt. Három emberhátrányos gólja mellett három meccset eldöntő találata is született. Ő, Corey Perry és Saku Koivu lehetnek idén is az offense kulcsfigurái. Ők együtt az alapszakaszban 112, a rájátszásban 11 pontot szereztek. Távozott Bobby Ryan, aki az alapszakaszt 30, a rájátszást 4 ponttal fejezte be. A vezetésben két "döntős", pontosan az év Általános Igazgatója Díj döntőse: Bob Murray és a Jack Adams Díj (az év legjobb vezetőedzője) döntőse: Bruce Boudreau továbbra is a Kacsáknál tevékenykedik. A kapuban két rutinosabb hálóőr (Fasth és Hiller) mellett az amerikai válogatottban kiemelkedőt nyújtó fiatal John Gibson az első NHL-es idényére készül. Érdekesség, hogy a 43 éves finn, Teemu Selanne a 22. NHL szezonjának vág neki. Kevésbé örömteli hír, hogy Sheldon Souray több hónapig nem lesz bevethető a védelemben. Úgy gondolom, hogy A Vancouver, San Jose, Los Angeles trióval kell felvenniük a versenyt az első három hely egyikéért, de ennek a divíziónak a csapatai közül egy joggal reménykedhet a szabadkártyában is.
 
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Francois Beauchemin & Sheldon Souray +19                      
Ryan Getzlaf & Andrew Cogliano + 14
Daniel Winnik +13
Calgary Flames
 
Tavaly egy olyan divízióban maradtak le a rájátszásról, ahol nem volt ennyi veretes csapat. A legjobb pontszerzők Mike Cammalleri és Lee Stempniak voltak 32-32 ponttal. Ők mindketten maradtak is a csapatban, nemúgy Miikka Kiprusoff, a finn hálóőr, aki az idény végén visszavonult. A 2003-2004-es szezontól volt a csapat kapusa, többnyire az elsőszámú. A legutóbbi idényen kívül rendre 90% felett átlagolt. Rajta kívül Leland Irving is távozott a kapuból, így szükség volt oda is emberekre. Számomra a legérdekesebb név Reto Berra, aki a svájci válogatottban tűnt fel legutóbb, valamint évek óta a Biel játékosa volt. Rajta kívül érkezett a finn portás, Ramö Karri, aki négy idényt húzott le a KHL-ben, az Avangard Omszk játékosaként, de megfordult már a Tampa Bayben is korábban. A kapusposzt tehát úgy tűnik rendben lesz, a többi csapatrész felől viszont vannak kétségeim. Szerintem nem lesz helyük a rájátszásban, reálisan maximum (nagyon maximum, de leginkább még abban sem) a szabadkártyában gondolkodhatnak.
 
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Matt Stajan +7
Lee Stepniak +2
           -
Edmonton Oilers
 
A patináns klub már jóideje nem volt résztvevője a rájátszásnak és idén sem lesz könnyű dolguk. Az offense szekerét tavaly Taylor Hall (50), Sam Gagner (38), Jordan Eberle (37) és Nail Yakupov (31) húzta pontok tekintetében. Mind a négyen maradtak a csapatban, ráadásul kaptak pár társat is. Összességében úgy gondolom, hogy jobbak lesznek, mint a Calgary, leginkább ők is a szabadkártyáért küzdhetnek majd, azonban szerintem eredménytelenül.
 
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Shawn Horcoff & Corey Potter+8
Mark Fistric +6
Taylor Hall +5
Los Angeles Kings
 
Potenciális divíziógyőztesek, a két évvel ezelőtti bajnok csapat. Az alapszakasz és a rájátszás legjobb hazai csapata voltak tavaly. Anze Kopitar (42), Justin Williams (33), Jeff Carter (33), Mike Richards (32), Dustin Brown (29) voltak a legjobb pontszerzők az alapszakaszban. A rájátszásban Carter és Voynov (13-13), valamint Richards (12) emelkedett ki. A kapuban Jonathan Quick helye megkérdőjelezhetetlen. Ahogy tavaly is láthattuk, ha ő jó napot fog ki, akkor bárki ellen lehozza a shutoutot. Cserének erre az idényre megkapta a Maple Lefsben és a Marliesben felváltva szerepet kapó Ben Scrivenst, aki tehermentesítőnek jó lesz. Lényeg a lényeg; idén is remek csapatuk van, a rájátszás szinte garantált, ha nem üt be egy komolyabb sérüléshullám. Én személy szerint a divízió első helyére várom őket.
 
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Jake Muzzin +16
Justin Williams +15
Anze Kopitar +14
Phoenix Coyotes
 
A tavalyi idényben alulmúlták a várakozásaimat, a rájátszásba se sikerült bejutniuk. A pontszerzőik között nem volt sok különbség, igazán kiemelkedő sem volt (senki nem jutott 30 fölé). Yandle, Vrbata, Doan, Boedker, Ekman-Larsson, Hanzal, Vermette és Moss tudott legalább 20 pontot szerezni. Meccs/Gól arányban Radim Vrbata volt a legjobb. Közülük senki sem távozott a csapattól, érkezett viszont a Washington Capitalsból távozó Mike Ribeiro, aki tavaly 49 pontot szerzett Ovechkin mellett, a San Jose cserekapusa, Thomas Greiss (aki valószínűleg a távozó LaBarbera helyét veszi át a padon). Rajtuk kívül is erősítettek, de nem számottevően. Az elsőszámú kapus továbbra is Mike Smith lesz szerintem. Idén össze kell kapniuk magukat, reálisan ők is a szabadkártyáért mehetnek csak szerintem.
 
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
David Schlemko +8
Rob Klinkhammer +7
Shane Doan & Radim Vrbata +6
San Jose Sharks
 
 
Tavaly óriásit küzdöttek a divíziórivális Los Angeles Kings csapatával a rájátszásban. Akkor a hetedik meccsen, Los Anglesben minimális különbséggel maradtak alul, sokak szerint azonban jobban megérdemelték volna a továbbjutást és talán van is benne némi igazság. Az alapszakaszban Joe Thornton (40), Logan Couture (37), Patrick Marleau (31) és Joe Pavelski (31) voltak a leginkább meghatározóak, a rájátszásban melléjük felért Dan Boyle is, akinek a nevéhez győztes találat is fűződik. Mint említettem, Niemi mögül Greiss távozott, valamint Heemskerk is más portáját fogja őrizni idén már. A csapat igazából nincs rászorulva az erősítésre, egy kis foltozás és bővítés azonban itt is történt. A Kings után őket tartom a legesélyesebbnek az esetleges divíziógyőzelemre.
 
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Marty Havlat & Logan Couture +7
Joe Thornton +6
Marc-Eduard Vlasic +5
Vancouver Canucks
 
Nagy kérdőjel számomra a tavalyi rájátszásbeli szereplésük. Ennyire biztosan nem gyengék, hogy a Sharks kisöpörje őket. Edzőt cseréltek a Rangerssel, immár John Tortorella vezeti őket. Tortorella meg is nyilvánult új csapatát illetően: "Harapósabbnak kell lennünk..." Ebben igaza is van, mert ha nem így lesz, akkor idén is előfordulhat a tavalyi csúfság. Henrik Sedin (45) és Daniel Sedin (40) tavaly is kiemelkedtek a pontok tekintetében. Kesler csak kevés meccset tudott játszani, idén ő is többet vállalhat. A kapuban Cory Schhneider már nem lesz jelen, Luongo pedig korosodik. Eddie Lack és Joe Cannata a két fiatal lesz a kihívója kapusposzton. Nincs rossz keretük idén sem, a divíziógyőzelem viszont olyan messze lesz tőlük, mint Vancouver Bostontól. Még az is lehet, hogy csak szabadkártyával jutnak a rájátszásba, azonban az meglepetés kategória lenne, ha nem lennének ott. A Kings és a Sharks mögé várom őket mindenképp.
 
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Henrik Sedin +19
Jason Garrison +18
Alexandre Burrows +15
 
A végső sorrend tehát szerintem:
  1. Los Angeles Kings
  2. San Jose Sharks
  3. Vancouver Canucks/Anaheim Ducks
  4. Vancouver Canucks/Anaheim Ducks (Wild Card)
  5. Phoenix Coyotes/Edmonton Oilers
  6. Phoenix Coyotes/Edmonton Oilers
  7. Calgary Flames

Jelölések:

áthúzva - Távozott a csapattól
(szám)  - Az előző szezonban szerzett pontjainak száma
     "-"     - csak a pozitív mutatót írom ki, olyanból pedig nem volt több név.

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
JCSfella 2013-09-24 19:38:00
Senki sem volt elég alapos, hogy kiszúrja a hibát, amit vétettem. Ejnye. :)
Barnamedve 2013-09-24 16:35:13
Remek munka!
 
Remek munka!

 
Braunka 2013-09-23 21:42:32
Köszönet az írásért, eddig nem értettem h műkszik az NHL
jpunk 2013-09-23 20:39:42
Remek irás!

további témák a rovatból

A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
Máris itt a május és elkezdődik a kerékpáros szezon első háromhetes Grand Tourja, a Giro D’Italia. Idén egy magyarnak szurkolhatunk, viszont Valter Attila a legerősebb csapat versenyzőjeként vág neki az Olasz Körnek. Az összetettben magasan a legesélyesebb Tadej Pogacar, aki idén megpróbálja a Giro – Tour duplát. Na az kb azt jelenti, mint teniszben a naptári Grand Slam, vagy fociban ha egy csapat, BL-t, bajnokságot és Kupát is megnyeri egy szezonban.
Máris itt a május és elkezdődik a kerékpáros szezon első háromhetes Grand Tourja, a Giro D’Italia. Idén egy magyarnak szurkolhatunk, viszont Valter Attila a legerősebb csapat versenyzőjeként vág neki az Olasz Körnek. Az összetettben magasan a legesélyesebb Tadej Pogacar, aki idén megpróbálja a Giro – Tour duplát. Na az kb azt jelenti, mint teniszben a naptári Grand Slam, vagy fociban ha egy csapat, BL-t, bajnokságot és Kupát is megnyeri egy szezonban.
Egy Single Value Tipp következik, vagyis a sportfogadásban egy olyan értékelhető szorzó, amely single játékba küldés esetén is értéket hordoz magában! A Lille ma a Lyont fogadja a Stade Pierre-Mauroy-ban, úgy, hogy egyetlen pont is elég lenne ahhoz, hogy legalább az Európa Ligában szerepeljenek a következő szezonban. Az előző találkozón a Lille egy gólos hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a Metzet, ezzel feljött a negyedik helyre a Ligue 1-ben, míg a Lyon egy oda-visszavágós párharcban 3-2-re nyert a Monaco ellen.
Egy Single Value Tipp következik, vagyis a sportfogadásban egy olyan értékelhető szorzó, amely single játékba küldés esetén is értéket hordoz magában! A Lille ma a Lyont fogadja a Stade Pierre-Mauroy-ban, úgy, hogy egyetlen pont is elég lenne ahhoz, hogy legalább az Európa Ligában szerepeljenek a következő szezonban. Az előző találkozón a Lille egy gólos hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a Metzet, ezzel feljött a negyedik helyre a Ligue 1-ben, míg a Lyon egy oda-visszavágós párharcban 3-2-re nyert a Monaco ellen.