2016.11. 12.

ATP World Tour Finals - Párosok

Vasárnap kezdetét veszi az ATP világbajnokság, ahol bizony nem csak egyéniben fognak küzdelmek zajlani, hanem a világ legjobb párosai is összecsapnak. Vannak nagy hiányzók, de kétségtelenül ez a nyolc páros gyűjtötte össze a legtöbb pontot, így megérdemelten vannak itt Londonban. Paul Van Dyk olvasónk ehhez a csatához is hozott egy kis előzetes esélylatolgatást, írást a duókról.

 

Bryan/Bryan

Ami a Londoni ATP tenisz Vb-n a párosok küzdelmeit illeti, a hölgyekkel ellentétben a párosok az uraknál csoportküzdelmekben zajlanak. Az egyik csoport egyik duója a volt világelső, jelenleg az ATP pontversenyben (Road to London) a 3. helyet kiharcoló amerikai Bryan fivérek, Bob es Mike.

Ők 22 tornán is részt vettek az idei évben. Amúgy jelen pillanatban a hivatalos világranglistán az 5. helyen állnak. Nagyjából a hölgyektől a Hingis, Mirza pároshoz lehet hasonlítani őket, mindent vittek anno, mint a piros ász, érinthetetlenek voltak, viszont mára már egyáltalán nem azok.

A 2016-os évben 66 meccset vívtak meg, ebből 46 sikerük és 20 vereségük. 2014-ben például meg is nyerték ezt a vb-t amúgy. Az év eleji Aus Openen a 16 között kiestek a Klaasen/Ram páros ellen, majd Indian Wellsben a negyeddöntőben vertkk őket Zimonjicék. Miamiban a Herbert/Mahut páros volt a végállomás az elődöntőben.

Houstonban tudtak áprilisban egy tornát nyerni, Monte Carloban a kolumbiai Cabal/Farah duó búcsúztatta őket a 16 között. Április végén ismét egy tornagyőzelem következett Barcelonában, aztán május elején Madridban megint a Herbert/Mahut duó verte őket a negyeddöntőben. Rómában viszont ismét nyerni tudtak salakon a Pospisil/Sock páros ellen. A Roland Garroson pedig döntőbe mentek, viszont ott kikaptak Lopezéktől.

Wimbledonban füvön a negyeddöntő jelentette a végállomást, a Klaasen/Ram duó ellen, aztán július közepén Portland - San Antonioban az amerika-horvát Davis kupa meccsen 2-0-ás amerikai vezetés után játszottak párost a Cilic/Dodig duó ellen, és nem tudták az i-re feltenni a pontot, kikaptak. Ezután törvényszerűen az amerikaiak el is vesztették 3-2re a párharcot. A Toronto Mastersen negyeddöntőben estek ki a Mergea/Tecau páros ellen, majd Cincyben a Rojer/Tecau duó ellen az elődöntőben.

A US Openen Lopezék búcsúztatták őket a negyeddöntőben.  Pekingben elődöntőben a Carreno, Nadal pàros, Shanghajban pedig szinten elődöntős búcsú az Isner/Sock páros ellen. Bécsben a Kubot/ Melo duó verte őket az elődöntőben, a Párizsi Masterson pedig Kontinen/Peers verte meg őket.

Tehát összessegeben alig tudtak 1-2 tornát nyerni, azok sem voltak kiemeltek. Azért az esetek többségében a nagyobb viadalokon is a végjátekokig, negyeddöntő, elődöntő eljutottak, de nyerni nem tudtak. Most is itt vannak, de véleményem szerint van itt náluk jó pár jobb páros. 


Dodig/Melo

Szintén itt van a vb-n párosban a Dodig/Melo brazil-horvát duó, akik a pontok alapján a 6. helyen kvalifikálták magukat, és az itt levők közül talán a legkevesebb tornán vállaltak szerepet az idei évben, összesen 14-en.

A 2016-os évben 37 meccset vívtak, ebből 25 siker, és 12 vereség a mérlegük. Év elején az Aus Openen kiestek a 16 között, majd március elején Indian Wellsben 1. körös búcsú következett a Del Potro/Mayer duó ellen. Aztán 16 közötti búcsú a Huey/Mirnyi duó ellen.

Április közepén Monte Carloban salakon elődöntőig mentek, itt kaptak ki a Murray/Bruno Soares páros  ellen, majd Madridban elődöntőben kaptak ki a Boppana/Mergea duótól. A Garroson is elmentek az elődöntőig, ott Lopezék ellen estek ki.

Wimbledonban füvön a Klaasen/Ram duó verte meg őket a 16 között, a Toronto Masterson viszont tornát tudtak nyerni. A fináléban a Murray/Soares párost verték. Annyira megihlette őket ez a siker hogy utána Cincyben is nyertek, a Rojer/Tecau duót verve a döntőben. Majd ezután még elmentek a US Openre, ahol 1. körben kiestek a MonroeDonald Young vicc kategóriás párossal szemben, és ezzel le is tudták az évet, több tornát nem is vállaltak. Összességében nem volt ez rossz teljesítmény. :-) 


Herbert/Mahut

Következő párosunk a francia Pierre Hugues Herbert és Nikolasz Mahut, akik ugye jelen pillanatban az élen állnak. Pedig nekik is csak 14 tornán való részvételük van az idei évre.

51 meccset vívtak a szezonban, ebből 41-et nyertek, és 10 zakó jutott. Az év elején januárban az Aus Openen a 2. körben búcsúztak, kiestek az Andujar/Carreno duó ellen, ami óriási blama volt. Március közepén megnyertèk Indian Wellst a Pospisil/Jack Sock párost verve a fináléban, majd Miamit is vitték, ott a Klaasen/Ram duót legyőzve a döntőben.

Jött a salakszezon, Monte Carlot is nyerték, itt a Murray/Bruno Soares duót verték meg. Madridban a negyeddöntőben tudta őket megfékezni a Rojer/Tecau duó. A Garroson kiestek a 16 között a későbbi győztes Lopez páros ellen.

Nyár elején, a fűszezon kezdeten Queensben újra tornagyőzelem, Wimbledont vitték, ott francia házidöntő volt, megverték a Julien Benetteau/Roger Vaselin duót. EIindultak az olimpiai játékokon is, ott viszont az 1. körben búcsúra kényszerültek a Cabah/Farah kolumbiai páros ellen. Aztán Cincyben a negyeddöntőben verte meg őket a Nestor Daniel/Vasek Pospisil duó.

A US Openen visszavágott a Murray/Soares duó és az elődöntőben megverték őket. Október végén még volt egy antwerpeni fináléjuk, amit buktak Nestorék ellenében. Valamint múlt héten egy Párizs Masters döntő, ahol a Kontinen/Peers párostól kaptak ki. Összességében azt lehet erre mondani parádés, Mahut 35 évesen szingliben is néha olyan friss, mintha 20 éves lenne. Szerintem az egyik nagy esélyese ez a duó a tornának. 


Klaasen/Ram

Következő párosunk a Klaasen/Ram, dél afrikai, amerikai duó, akik a pontszámítás alapján a 7. helyen kvalifikálták magukat, és 22 tornájuk volt idén.

51 meccset vívtak, abból 31 siker és 20 vereség. Az év elején az Aus Openen a negyeddöntőben estek ki a Murray/Soares duó ellen, Indian Wellsben az 1. körben búcsú a Nestor Daniel/Radek Stepanek nyugdíjas páros ellen. :-) Miami jól sikerült nekik, a Herbert/Mahut francia duóval fináléztak (amit buktak viszont).

Monte Carloban a salakszezon kezdeten rögtön az 1. fordulóban kiestek a Kontinen/Peers páros ellen, majd a Barcelonai salakon is már a 16 között búcsúztak Kubot/Matkovski ellen. Aztán a Madridi salakon ismét búcsú a 16 között, Dodig és Mello „tette el őket láb alól”. Rómában egy másik francia duó a Julien Benetteau/Roger Vaselin féle volt a végállomás az 1. körben. Nagyon nem ment nekik salakon ezt kijelenthetjük. A nagy tornán a salakszezon zárásaként a Garroson ki is estek a 2. körben a Buturac/Lipsky duó ellen.

Füvön viszont jól muzsikáltak, rögtön nyerték a hallei tornát Kubot és Peya ellen. Wimbledonban pedig elődöntőt játszhattak, ahol ismét a francia Benetteau, Vaselin duó lett a végzetük. A Toronto Masterson a negyeddöntőben kaptak ki a sokkal jobb Murray/Bruno Soares párostól. Cincyben szintén eddig jutottak, ott a Dodig/Melo duó verte meg őket (ők is jobbak).

A szeptember eleji US Openen egy 2. fordulós blama kategóriás vereség a Gucci/Sa Andre duótól, aztán október elején a kínai Chengduban nyertek egy kisebb tornát, majd utána Tokióban a Rakuten Open tornán is fináléba mentek(kikaptak). Legutóbb a Párizsi Masterson estek ki a 16 között a Kontinen/Peers duó ellenében. Összességében ez nem volt valami jó, és itt ezen a tornán sem hinném hogy sok keresni valójuk lenne, bár majd meglátjuk. :-) 


Lopez/Lopez

Következő párosunk a spanyol Lopez duó, Marc és Feliciano Lopez. Utóbbi ugye volt top tízes játékos is szingliben, sőt a mai napig is előkelő helyen áll, megannyi tornagyőzelem is fűződik a nevéhez.

A pontverseny alapján ők ide a 4.helyen kvalizták magukat. 17 tornát vállaltak az idei évben, 43 lejàtszott meccsük volt, abból 27-et nyertek és 16-szor kaptak ki.

Január első napjaiban Dohában rögtön egy tornagyőzelemmel inditották az évet, Katarban a Petschner/Peya duót verték meg. Aztán az Aus Openen ideje korán búcsúztak a Cecchinato/Seppi páros okozta a vesztüket nagyon a torna elején, a 2. körben. Dubajban február végén volt újfent egy döntőjük, azonban a Seppi/Bolelli duótól kikaptak ott. A márciusi Indian Wellsi Premier kategóriás tornán az elődöntőig jutottak, ahol a Pospisil/Sock duó verte meg őket. Miamiban a 16 között estek ki.

Áprilisban a salakszezon katasztrofálisan indult nekik, Monte Carloban kikaptak az 1. körben a kolumbiai Cabal/Farah duótól, Madridban is 1. körös búcsú a Klaasen/Ram páros ellen, sőt Rómában is a Dominik Thiem/Zverev duótól. Ezek után mindenki dobott egy hátast, hogy megnyerték a Garrost, a Bryan tesókat verve a fináléban. Vagy csak altattak. :-)

Wimbledont kihagyták, Cincyben az 1. körben kiestek a Baker Bryan/Ryan Harrison duó ellen, blama kategória. Aztán a nyár végi US Openre megint összekaptak magukat, elődöntőig mentek.

Az őszi Shanghaj Masterson a negyeddöntőben kaptak ki a Sock/Isner duótól. Bécsben is egy negyeddöntőjük volt, majd legutóbb a Párizs Mastersen szintén negyeddöntős vereség Herbert, Mahuttól. Hát jó kérdés tőlük mire számíthatunk itt, majd meglátjuk. :-) Láthatjuk az idei eredményeikből is, hogy mennyire hektikus ez a páros és mekkora szélsőségekre képes. 


Murray/Soares

Következő duó, akiket bemutatunk nektek a végső győzelemre is igencsak esélyes lehet szerintünk. Nevezetesen a Murray tesó Jamieről van szó, valamint a brazil Bruno Soaresről. Ez egy óriási páros, a 2. helyen kvalifikálták magukat a tornára a francia Herbert/Mahut duó mögött, 7250 megszerzett ponttal es 19 tornán való részvétellel. Ugye a brazil Bruno bácsi kezében ott van az oriási rutin a maga 35 évével.

54 meccsük volt az idei évben, abból 38-at nyertek es 16-ot buktak. A tavalyi évben ugye Andy a tesó az egyéni küzdelmek során itt a vb-n egy idő után kiszállt a buliból, amolyan beáldozva a november végén a Goffen vezette belgák ellen vívott Davis kupa finálé érdekében, amit aztán sikerrel is abszolváltak. Mondhatni a Murray tesók megnyerték, Andy hozta az egyeseket, Jamievel pedig a párost is nyerték.

Ez a tavaly év végi lendület nagyon vitte Jamiet az év elején, Dohában elődöntő, ott Lopezéktől kikaptak, de utána Sydneyben a Boppana/Mergea duó ellen tornát nyertek, aztán vittèk az Ausztrál Opent is a Nestor Daniel/Stepanek páros ellen. Márciusban Indian Wellsben a negyeddöntőben estek ki újfent Lopezék ellen, majd Miamiban 1. körös búcsú a Klaasen/Ram duó ellen. Ez kissé meglepő volt, azonban a salakszezon kezdetére, április Monte Carlo minden rendben volt úgy néz ki, hisz döntőt játszhattak a Herbert/Mahut páros ellen.

A barcelonai salakon a negyeddöntőben búcsúztak, újfent Lopezék ellen, már a 3. vereség volt tőlük. Madridban a 16 között búcsúztak a Kontinen/Peers duó ellen, Rómában a negyeddöntőben Bryanék ellen. Viszont amilyen jól kezdtek salakon, a zárótorna a Garros nem sikerült nekik, búcsú a 16 között.

Wimbledonban a füves tornán negyeddöntőig mentek, ott a Benetteau/Roger Vaslen duó ejtette ki őket. A torontoi Masterson viszont visszatértek újra a siketek útjára, finálét vívtak (és kaptak ki) a Dodig/Melo párostól. Cincyben a Rojer/Tecau duó ellen estek ki a negyeddöntőben, majd a nyár végi US Openen jött az újabb oriási dobásuk, vitték a tornát. Az Aus Open után a 2. Grand Slam a kezükben.

Tokióban a negyeddöntőben estek ki Cabalék ellen, Shanghajban ugyanekkor Kontinen/Peers ellen. Utána Bécsben volt még egy elődöntőjük, majd zároakkordként kiestek a Párizsi Masterson a 16 között. Komoly esélyesek lehetnek a vb-n! :-) 


Huey/Mirnyi

2 párosunk szorul még némi bemutatásra a férfi vb kapcsán. A Fülöp szigeteki-Fehérorosz duó, Treat Huey es Max Mirnyi, akik utolsó, azaz 8. helyen szereztek jogot itt játszani, 3155ponttal, 23 tornát játszottak az idei évben.

52 meccset vívtak, ebből 30-at nyertek es 22-őt vesztettek. Az év úgy kezdődött nekik januárban, hogy az Ausztrál Openen negyeddöntőt játszottak, és a későbbi finalista Nestor/Stepanek duótól kaptak ki. Februárban egy Delray Beach-i elődöntőt és egy Acapulcoi tornagyőzelmet tettek le az asztalra, a fináléban a Petschner/Peya párost verve. Márciusban Indian Wellsben nem indultak, viszont Miamiban igen, ahol megint jól szerepeltek, elődöntőig mentek, ahol a Klaasen/Ram duó verte őket.

Április közepén Monte Carloban egy negyeddöntővel kezdték a salakszezont, a Dodig/Melo duótól kaptak ki. Folytatás gyanánt Barcelonában elődöntőig mentek, ott a Bryan tesók verték csak meg őket. Áprilist egy Estorili, Portugál tornával zárták, ahol szintén elődöntő volt a végállomás, a Buturac/Lipsky duó ellen. Májusban Madridban és Rómában is kiestek a 16 között, mindkét alkalommal a Pospisil/Sock páros ellenében. A salakot lezáró nagytornán a Garroson is a 16 között búcsúztak.

Fűre váltva remek Wimbledont produkáltak, elődöntőig mentek, ott kaptak ki a francia Herbert/Mahut duótól. Július végén kemény pályára visszatérve Washinghtonban a 16 között kaptak ki a Kontinen/Peers duótól. Cincyben negyeddöntőig mentek, ahol ismét a Bryan tesóktól kaptak ki (ugye tőlük már nem az 1. vereségük volt). A nyár végi US Openen viszont nagy csalódást okoztak, az 1. fordulóban kiestek Almagroék ellen.

Majd ősszel Pekingben és Shanghajban is a 16 között búcsúztak. Október végén Bázelben léptek pályára, ott elmentek a negyeddöntőig, ahol a Rojer/Tecau páros - akik egy remekbe szabott duó es nagy kár hogy nincsenek itt -, szóval tőlük kaptak ki Svájcban. Legutóbb pedig a Párizsi Masterson versenyeztek, ahol az 1. fordulóban kiestek a Kontinen/Peers duó ellen. 


Kontinen/Peers

Még egy párosunk maradt, a finn-ausztrál Henri Kontinen, John Peers duó, akik az 5. helyen kvalifikálták magukat ide, 4310ponttal, és 23 tornán vettek részt. 57 meccset vívtak az idén, abból 38-at nyertek, mellé pedig 17 vereség párosul.

Rögtön január elején kapásból nyertek egy kisebb tornát Brisbane-ben, az Aus Openen viszont a Groth/Hewitt duó hazavágta őket a 2. körben. Február közepén egy Rotterdami elődöntővel bizonyítottak, ahol a Pospisil/Mahut duó verte meg őket. Majd ezek után következtek olyan tornák, 3 is, ahol nem szerepeltek jól. Dubajban a 16 között estek ki, Indian Wellsben és Miamiban pedig az 1. körben.

Április közepén a salakszezon kezdetén Monte Carloban már mutattak némi életjelet, negyeddöntőig mentek, ahol kikaptak a kolumbiai Cabal/Farah duótól. Utóbbi is egy remek páros, nagy kár hogy lemaradtak a vb-ről, ahogy a Rojer/Tecau duó is, éppen hogy lemaradtak. Április végén Barcelonában a 16 között estek ki a Murray/Soares duó ellen. A májust úgy kezdték, hogy tornát nyertek Münchenben, visszavágva a kolumbiaiknak. Madridban negyeddöntő, a Boppana/Mergea páros verte meg őket, Rómában viszont 1. körös búcsú következett Kohlschreiberék ellen. A salakszezon zárása, a Garros sem sikerült valami túl jól számukra, 2. körös búcsú.

A fűszezont egy hallei elődöntővel kezdték, majd Wimbledonban is negyeddöntőig mentek, Herbert/Mahut verte meg őket. Júliusban Hamburgban nyertek egy tornát, Nestorékat verték a fináléban. Washinghtonban egy elődöntő következett, Kubot/Peya verte meg őket. Torontoban szintén negyeddöntős búcsú a Dodig/Melo páros ellen. Cincyben 1. körös búcsú a Pouille/Tsonga francia alkalmi páros ellen, majd a US Openen is ideje korán estek ki a 2. körben.

Az őszt egy Tokiói torna fémjelezte számukra, de a 16 között kiestek. A Shanghaj Masterson viszont egy finálét fel tudtak mutatni, az Isner/Sock pàros verte meg őket a döntőben. Bázelben a 16 között kiestek a francia Mahut/Roger Vaselin páros ellen, legutóbb a múlt héten a Párizsi Masterson viszont egy tornagyőzelmet mutattak fel, a vilagelső Herbert/Mahut duó ellenében. Úgyhogy a forma remek, szerintem számolni kell velük itt. 

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
paul van dyk 2016-11-12 20:29:04
Holnap màr kezdődik, lehet a tippeket csapatni. :-)
gyulaia001 2016-11-12 19:22:42
Koszonjuk ismetelten a mi nagyszeru szerzoparosunknak !

további tippjeink a Tenisz világából

A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.