2016.10. 23.

WTA Finals 2016 Beharangozó - Egyéni küzdelmek

WTA Finals 2016 Beharangozó - Egyéni küzdelmek

Elérkeztünk idén is ehhez a ponthoz, mikor az ember egyik szeme sír, a másik nevet. Örülünk, mert rendkívül izgalmas nagydöntő várható idén is, a nyolc legtöbb pontot gyűjtő teniszezővel. Fontos tudni, hogy a presztízsen kívül a világranglista szempontjából is nagyon fontos ez a torna, hiszen míg egy Grand Slam győzelemért 2000 pont jár, addig a Szingapúri diadalért 1500 pont. De alapból minden lejátszott körmérkőzésért is jár 70 pont, illetve egy-egy győzelem  160 pontot ér. Nem babra megy tehát a játék, de talán a legfontosabb mégis az, hogy ki ülhet fel a 2016-os szezon virtuális trónjára végül. Ebben a cikkben pedig a versenyző hölgyekről szeretnék információkkal, egy kis elemzést nyújtani, ami remélhetőleg jó szolgálatot tehet az elkövetkező hét folyamán. Figyelem, nem lesz rövid. Frissítve!!

 

Az izgalmakat fokozza, hogy amikor ezen sorokat írom, még nem tudni, hogy Konta vagy Kuznetsova lesz a nyolcadik résztvevő a csoportban. Viszont az már megvan, hogy kik kerültek a vörös, és kik a fehér csoportba.  
Ahogy tudom frissítem amúgy a cikket a nyolcadik személyében, illetve a hiányzó képekkel, amint a WTA honlap is tesz az ügy érdekében.

 

Vörös csoport

 

Angelique Kerber

Trófeák 2016-ban: 3 (Australian Open, Stuttgart, US Open)

2016-os rekord: 59-17

WTA Finals rekord: 2-7

Csoportbeli mérlegek: 12-9 (4-4 Cibulkova ellen, 3-4 Halep ellen, 5-1 Keys ellen)

Kétségtelenül a német lány felemelkedésének éve volt ez, hiszen két grand slam trófeát is begyűjtött, és átvette a világelsőséget is. Az év végére azért azt mondhatjuk, hogy kicsit leeresztett, de én ezt inkább tudatosságnak fogom be, ugyanis tavaly rettentően kifacsart állapotban érkezett Szingapúrba, és végül egy olyan csoport utolsó helyén zárt, ahol abszolút vártuk volna a továbbjutását, főleg, hogy Kvitovát az elején még megverte. Akkor jól sikerült neki az ősz, már felívelőben volt, aztán jött ez a pofon, ami lehet kellett az Aussie Open győzelemhez amúgy. Most más a helyzet, ő a fő esélyes mint világelső, de ezt valóra váltani nem lesz egyszerű. Szerintem ez a kis pihenő kellett neki itt a végén, nem követte el a tavalyi hibát és arra számítok, hogy jól fog itt szerepelni. A mérlegekből látszik, hogy papírforma szerint Halep lehet a legnagyobb rivális a csoportban. Keys ellen remekül játszott eddig, és most sem számítok másra. Cibulkova jó formában érkezik ide, de egy éles Kerber ellen szerintem kevés. Simonával pedig lemeccselik ki legyen a csoportelső, de nem sok jelentősége van, mindenképpen erős ellenfél jön a másik csoportból. 59 győzelemmel ő nyerte a legtöbb meccset idén, és a 8db top10-es játékos elleni győzelme is a legtöbb. Összesen 7db döntőt játszhatott 2016-ban.

Kerber erőssége a gyorsasága, és a mellé párosuló meglepően jó ütőerő. Nem elhanyagolható az sem, hogy balkezes, ezt sokszor kevésbé szeretik az ellenfelek, ez is benne lehet a sikereiben. Főként az alapvonali játéka az erős, de ha formában van a hálónál is rendkívül aktív tud lenni. Nagyon jó a szervák megtámadásában is.

Gyengéje egyértelműen a szervája. Ha jó százalékban jönnek az első szervák akkor nem is probléma ez, de ha nem, akkor olykor breakparádévá alakulnak a meccsei.

 

Simona Halep

Trófeák 2016-ban: 3 (Madrid, Bukarest, Montreal)

2016-os rekord: 44-16

WTA Finals rekord: 4-4

Csoportbeli mérlegek: 10-7 (2-3 Cibulkova ellen, 4-3 Kerber ellen, 4-1 Keys ellen)

Halep is jó évet tudhat magáénak, főleg ahhoz képest, hogy voltak sérülései is amik hátráltatták. Különösen a nyár sikerült jól neki, amikor 13 meccses győzelmi szériát is produkált. A három trófea is kiváló, és bizony az USA-ban elkapta Kerbert is nagy meccsen. Nem fél tehát a világelsőtől sem, és neki is remek a mérlege Keys ellen, ami jót sejtet. Persze Cibulkova nem tartozik a kedvencei közé, de azért más egy ilyen torna. Mivel idén sem sikerült a grand slam győzelem Halep számára, ezért nagyon várják, hogy Radwanskához hasonlóan nagy lökést adhatna neki, ha a gs-ek után második legmagasabban jegyzett trófeát elhódítaná. Tekintve, hogy a Pekingi gyors vereség után abszolút eltűnt, én úgy gondolom mindent ennek a felkészülésnek is szentelt. Titkos favoritnak is tartom picit, de ez az első pár meccsen úgyis kiderül, hogy a forma is igazolja-e, vagy lehet pakolni haza.

Erősségei között nála is fontos a gyorsaság, remekül tudja az alapvonali játékot, és neki a szervái is talán kicsit megbízhatóbbak mint Kerbernek. Kiváló, talán a legjobb a fogadójátékokban az itt szereplők közt, ezt alátámasztja az a statisztika is, hogy 48,2%-át megnyerte idén a fogadójátékainak. Tehát ha jól szervál adott meccsen, akkor bizony jó esélyei vannak. A tenyerese is mindenképp az erősségi közé tartozik.

Gyengéi közé tartozik talán a sérülékenysége, illetve mentálisan nem tart ott ahol egy Kerber, őt egyszerűbb jelenleg megingatni, kizökkenteni. Ennek sokszor meg is issza a levét. Valamint azért ő sem a nagy ütők közé tartozik, az ő szervái is támadhatóak azért.

 

Madison Keys

Trófeák 2016-ban: 1 (Birmingham)

2016-os rekord: 46-15

WTA Finals rekord: Első alkalommal vesz részt

Csoportbeli mérlegek: 5-9 (3-0 Cibulkova ellen, 1-5 Kerber ellen, 1-4 Halep ellen)

Szegény Keysnek abszolút pechesen sült el ez a sorsolás, hiszen két olyan ellenfele is van, akik eddig nagy fölényt mutattak ellene. Halep amúgy csak idén is háromszor verte már meg. A másik csoportban pedig csak Radwanska az aki szintén 5-1-et tudhat ellene, de Pliskovával még nem találkoztak, Muguruza ellen eddig csak nyert, mint ahogy a lehetséges Kuznetsova ellen is, és Kontával is 1-1. De nincs mit tenni, ezt kéne megoldania. Szerintem nem is nagyon fog ez sikerülni, ámbár Cibulkovát elkaphatja, ha a múltat vesszük alapul. Mindenesetre az amerikai lány is sokat fejlődött, és az is szép, hogy itt lehet. Azt pedig tudjuk, ha olyan napot fog ki, és ülnek az ütései, akkor igazából bárkit megverhet éppen. Azt is érdemes elmondani, hogy bár csak egy trófeát nyert meg, Rómában és Montrealban is döntőzött, amik azért nagy versenyek. A 293 ütött ász pedig egy igen szép szám amit magáénak tudhat. Egyébként a döntő szettekben is eléggé ott van fejben, hiszen 17 ilyen győzelmet számlál idén. Ez a második legtöbb.

Erőssége egyértelműen az ütőereje. Ugye az ászokat említettem fentebb, ez egy remek adat, de a winnereket is gyártja rendesen. Ő egy tipikus nagy ütő, aki szeret támadni a pályán. Ráadásul elég jó is ebben.

Gyengéje lehet, hogy termetéből adódóan nem tartozik a leggyorsabb játékosok közé, illetve a sok ki nem kényszerített hiba, ami jellemezheti a játékát, ha nem ülnek annyira az ütései.

 

Dominika Cibulkova

Trófeák 2016-ban: 3 (Katowice, Eastbourne, Linz)

2016-os rekord: 50-19

WTA Finals rekord: Első alkalommal vesz részt

Csoportbeli mérlegek: 7-9 (3-2 Halep ellen, 4-4 Kerber ellen, 0-3 Keys ellen)

Dominika Cibulkova nagyon összekapta magát a sérülése után és szépen lassan ideért ismét. Sőt, talán jobb mint valaha, és ami nála igen bíztató, az bizony az, hogy ősszel is jó volt, sőt tornagyőzelem után érkezik ide. Ehhez pedig hozzátartozik az is, hogy Katowicében, és Linzben is fedettpályás, keményborításos versenyt nyert meg, tehát sötét lóként még akár meg is tréfálhatja a mezőnyt, hiszen láthatóan fekszenek neki idén ezek a körülmények, amik itt Szingapúrban is így lesznek. Kicsit sajnálom is a sorsolást, mert szerintem a másik csoportban jobbak lennének az esélyei, hogy kijusson az elődöntőbe. Viszont ha innen sikerül, akkor meg már bármilyen eredményt el tudok képzelni, akár a győzelmet is. A mérlege alapján egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet sem Kerber, sem Halep ellen, Keys ellen pedig képes lehet megfordítani az eddigi történéseket. A kis termetű szlovák hölgy erős ütései, és tenyeres nagyon látványos játékot eredményez, de sokszor egészen elveszíti a fonalat, és csak a hálóba püföl.

Erőssége mindenképpen a tenyeres tényleg, illetve az agresszivitása, ahogy támadja a labdákat, és bizony az ütőereje is számottevő. Emellett kellőképpen gyors is, úgy néz ki ebben a csoportban csak Keys nem az.

Gyengéje tényleg a játékából adódó sok ki nem kényszerített hiba, amit ha nem tud leredukálni adott meccsen, akkor gyakorlatilag el is könyvelhető a vereség, illetve a bizonytalan szervák. A Nagy ütőerőhöz nem párosul a magasság, és ezáltal a szervái nem is olyanok mint a nagy adogatóknak. 


Fehér Csoport

 

Agnieszka Radwanska

Trófeák 2016-ban: 3 (Shenzhen, New Haven, Peking)

2016-os rekord: 51-16

WTA Finals rekord: 9-12 (2015 bajnoka, tehát a címvédő)

Csoportbeli mérlegek: 13-16 (3-4 Muguruza ellen, 6-0 Pliskova ellen, 4-12 Kuznetsova ellen)

Agnieszka ismét remek évet futott, de ez már lassan megszokott nála, miként az utolsó 5 szezonjából 4-et 50+ győzelemmel tudott zárni. Ő a címvédő itt, és bár itt már nincsenek könnyű meccsek, egyértelműen mondhatjuk, hogy van esélye ismét nyerni. Egy-két rosszabb hetet, kis megingást leszámítva nagyon stabil volt egész évben Aga, így nem várok tőle mást most sem. Elmondhatjuk, hogy míg a vörös csoportba a gyors lábú, stabilitásra törekvő játékosok vannak Keys ellen, addig itt a fehér csoportban akárki lesz a negyedik, a nagy ütők vannak Radwanska ellen. Alapvetően elég jól tudta kezelni egész évben ezt a stílust. A ninja gyorsasága talán az egész nyolcasból a legjobb, és technikailag is egyértelműen a legjobb a repertoárja. Én a sorsolást sem tartom rossznak számára, hiszen Muguruza minden idén, csak nem stabil, Pliskova ellen meg eddig mindig jól ment neki. Az pedig nem kérdés, hogy jobban örülne, ha Konta lenne ma az ellenfél, mert ellene pozitív, míg Kuznetsova ellen súlyosan negatív a mérlege. Mindenesetre azért jók az esélyei a csoportban ez biztos.

Erősségei tehát a kiváló technika, ami fedett pályán külön előny, a gyorsasága, és az, hogy az első szervái ha ülnek, azok bizony jók. A 178 ász még talán kicsit meg is lepi az embert, ismerve Radwanska szerváit, de pont ez a lényeg, hogy az első szervák igen jók, viszont a második... Még kiemelendő, hogy 54,2%-át a breaklabdáknak értékesíteni tudja, ezzel listavezető ebben a kategóriában 2016-ban.

Gyengéje egyértelműen kimagaslóan a nagyon támadható második szerva. Erre gyakorlatilag minden ellenfele alapoz, tehát muszáj neki jó százalékban ütni az elsőket.

 

Karolina Pliskova

Trófeák 2016-ban: 2 (Nottingham, Cincinnati)

2016-os rekord: 42-20

WTA Finals rekord: Első alkalommal vesz részt

Csoportbeli mérlegek: 4-7 (3-1 Muguruza ellen, 0-6 Radwanska ellen, 1-0 Kuznetsova ellen)

Pliskova remek évet futott idén ismét. Nála elmondható, hogy lépésről lépésre halad előre, és immáron el is érkezett ide, hogy részt vehet a WTA Finalsön. Kiváló ötvözete ő a cseh iskolának, és az erőnek. Ügyes keze van, technikailag teljesen jó, emellé pedig brutális szervái, és ütőereje van, valamint ugye a magassága. Meglepően gyors amúgy ehhez képest, tehát veszélyes ellenfél, hiszen több fegyvere van. Emellett pedig igazi pókerarc, nagyon ritkán lehet bármit is leolvasni tényleg róla, elég higgadtan tudja kezelni a helyzeteket. Bár Aga ellen eddig nem ment neki, de Muguruza ellen fölényt mutat, és a lehetséges két ellenfél közül is jó a helyzete.

Erőssége egyértelműen a szervája, ezt bizonyítja, hogy 74,8%-ban megnyeri a pontokat az első szervája mögött, ami remek. Emellé pedig 508 ász párosul, ami egészen szép adat, főleg ha már pár lánynál láttuk fentebb ezt a statisztikát, látszik, hogy milyen kiemelkedő is ez.

Gyengéje az, hogy a Radwanska stílusú játékosok ellen egyelőre nem találja az ellenszert, szép lassan fel tudják őrülni őt a gyors, de kevés ki nem kényszerített hibát ütő, stabil játékosok.

 

Garbine Muguruza

Trófeák 2016-ban: 1 (Roland Garros)

2016-os rekord: 34-18

WTA Finals rekord: 3-1

Csoportbeli mérlegek: 6-7 (1-3 Pliskova ellen, 4-3 Radwanska ellen, 1-1 Kuznetsova ellen)

Muguruza az egyik legmegosztóbb talán ebben a mezőnyben, és a legkiszámíthatatlanabb is. Az igazat megvallva élete első grand slam győzelmét behúzta a Garroson, akkoriban remekül is játszott, de azóta kb. semmi. Még Cincinnatiben egy elődöntőt tudott felmutatni. Viszont tudjuk, hogy adott napon bárkit képes lehet elkapni, hiszen megmutatta, és tavaly sem tartozott az esélyesek közé, mégis elődöntőt játszhatott itt is. Valamint a nagy versenyekre ebből adódóan láthatóan fel is szívja magát. Pozitív a mérlege Radwanska ellen, és a lehetséges két lány ellen sincs bajban, szóvala kár még meglepetést is okozhat. Pliskovával nagy tüzijáték lesz az biztos. Nagyon nehéz Muguruzán kiigazodni most, és nem lehet leírni ez egészen biztos, de szerintem nem lesz ő most annyira mérvadó itt azért.

Erősségei természetesen neki is a szervái, és az ütőereje. Emellett meglehetősen intelligensen képes játszani a labdamenetekben. Ha elkapja a fonalat, akkor nagyon nehéz megállítani.

Gyengéje a hektikussága, és a sok ki nem kényszerített hiba. Ha fejben ott van, és jó napja van tényleg nehéz megfogni, de ha nem bárki ellen megveri saját magát. Emellett nehéz olyan tenszezőben bízni, aki ilyen felemás szezont fut.

 

Svetlana Kuznetsova

Trófeák 2016-ban: 2 (Sydney, Moszkva)

2016-os rekord: 43-20

WTA Finals rekord: 3-12

Csoportbeli mérlegek: 13-6 (1-1 Muguruza ellen, 0-1 Pliskova ellen, 12-4 Radwanska ellen)

Nagy hajrát vágott ki Svetlana Kuznetsova, hiszen az utolsó lehetőséget használta ki a Moszkvai tornával, és csak a tornagyőzelem jelenthetett neki most üdvösséget, de megcsinálta, és ezzel kiénekelte Konta szájából a sajtot. Kuznetsova nagyon szép évet futott, így megérdemelten lesz ott, pedig már-már kezdték leírni kora végett, és mert az elmúlt években nem úgy ment. Kiharcolta tehát a nagydöntőt az utolsó pillanatban, megmutatva mekkora küzdő, ugyanakkor kérdés, hogy pihenés nélkül mire lesz képes. Mindenesetre a jó formájú Gavrilovát lemosta a pályáról Moszkvában.

Erőssége neki is a szervái, és az ütőereje egyértelműen, valamint az óriási rutinja, hogy fejben nagyon ott tud lenni amikor kell. Ő azért nagy bajnok volt szintén, és ez a másod virágzás mindenképpen jót tesz önbizalom téren is.

Gyengéje egyértelműen a gyorsaságban keresendő. Ebből a nyolcasból biztos, hogy ő a leglassabb lábú mára, illetve már ez lesz a hatodik WTA Finals szereplése, a mérlege mégis igen gyengének mondható. Meglátjuk mire lesz ez elég.


Összegezve tehát a hölgyeket mindenképpen színvonalas versenyre számíthatunk. Nagyon nehéz lesz tippelni, hiszen bármi lehet, így amit írok most ne vegyétek készpénznek. Én mindent összevetve mégis úgy gondolom, hogy a vörös csoportból tovább tud jutni Kerber és Halep is, akkor is, ha Cibulkovának is lesz egy-két szava ehhez. Ahogy mondtam, ha ő elkapja a fonalat és ki tud jutni, akkor bármit el tudok képzelni a szlovák lánytól, de itt én most maradok a papírformánál. Viszont azt várom, hogy végre megverje Cibulkova is Keyst, szóval én most nem jósolok nagy tornát az amerikai lánynak, aztán lehet ő okozza a legnagyobb meglepetést.

A Fehér csoportban pedig Kuznetsova talán egy hét pihenő után jobb versenyt tudna hozni. Így azt hiszem, hogy az első gondolatom fog érvényesülni, és Radwanska, Pliskova továbbjutókat várok. Muguruza idei éve alapján szerintem nem tud majd kijutni a csoportból, de kemény meccsre kényszeríthet bárkit. Kuznetsova pedig szerintem nagyon szép eredményt ért el már azzal is, hogy itt van újra. Radwanskának ideje javítani az ellene levő mérlegen, Pliskovától meg várom, hogy meg tudja ezt oldani. Muguruzát várnám a csoport végére itt.

És hogy azután mi történik az elődöntőkben meg a döntőkben az még nagyobb kérdés. Én a Radwanska, Halep, Kerber trióból várom idén a győztest, de megmondani, hogy ki nyer azt szinte lehetetlen. Talán már 1-1 meccs után, vagy a csoportküzdelmek után jobban fog látszani ki milyen formában van. Izgalmas verseny elé nézünk az biztos!

http://www.wtatennis.com/

A WTA Szingapúr oldala a Tippmixpro-n

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
paul van dyk 2016-10-22 19:05:38
Zsebben a Wieni tornàra a jegyek... :D. Tělre tênyleg jo ötleg ha bedobod azt a szèpsègversenyt,el lehet vele ökörködni, holt időt kitölteni..:D.Bàr èn annak örülnèk a legjobban ha az a 1,5honap leàllàs se lenne, de hàt el kell azert menniük valami egy hèt szociàlis nyaralàsra legalabb... :D. Max tiz nap... :D. Mert azert olvastam, többi idő màr a felkèszülès rèsze, szoval kemèny dolog ez... Bàr szerintem biztos vàllalnànk azert nagy duzzogva szerèny pènzkötegekèrt... :D.
ToMMo 2016-10-22 18:55:19
Párosok csütörtökön kezdenek, szóval róluk csak később ejtek majd szót. :) De holnap már lesz két egyéni mérkőzés, azokkal igyekszem nap mint nap jelentkezni. ;)
paul van dyk 2016-10-22 16:29:09
Az a baj, ez is màr olyan dolog, mire ideérnek a jàtekosok, teljesen szét vannak csavarva, ès hàt làssuk be ők a szorakoztatoipar rèszei, szoval ugye àrulkodo volt, amit nyilatkozott bizonyos Novak Djokovics luzer gyerek.... :D. Hogy fèlig kiègtem, meghiszem van az teljesen is. :D. Meg hogy van csalad màs élvez prioritast màr, de szerintem csalad nélkül is leverte volna Murray "tisztàn" is, benne tènyleg megvan most ez a Russel Crowe:Gladiàtor dolog. :D. Làm èvekkel ezelőtt pityergett egy vereseg utàn, egy vilàgi luzer volt, most meg a keresztfàrol is leszàllna szerintem... :D. Szerintem hitt magaban meg persze kemény munka, embertelen. Aztàn szerintem jövőre àtveszi, pàr èv aztàn ő is kicsontozodik... :D.
paul van dyk 2016-10-22 14:38:22
Ez jo, ez tetszik. :D. Igaz, valoban nem rövid, a Hàboru ès Bèke ehhez kèpest 3 szavas tàvirat.. :D. Megcsinàlhatnàd ugyanezt fèrfiaknàl is akàr... :D.

további tippjeink a Tenisz világából

A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
Az aktuális héten zajló ATP , WTA és challenger tornákat monitorozzuk és az olvasókkal közösen keresünk olyan tippeket, amelyeket érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint olyanokat is, amelyek single is megállják a helyüket. Fotó: Matthewryz.
Az aktuális héten zajló ATP , WTA és challenger tornákat monitorozzuk és az olvasókkal közösen keresünk olyan tippeket, amelyeket érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint olyanokat is, amelyek single is megállják a helyüket. Fotó: Matthewryz.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.
A stratégia a következő: Két-, vagy több teniszmeccs kötésben, amelynek az eredő szorzója 3,0 körüli. A tét kialakítása egy biztonságos bankroll-menedzsmenten-, valamint a Fibonacci stratégián alapul.