Az egyik legkiélezettebb párharc a Sparta és a Lyon párharca a BL-selejtezőben.

A Lyon 2-1-es vereséget szenvedett a Sparta Praha ellen. Suchomel öngóljával vezetett a Lyon, de Rynes és Mercado találataival fordított a cseh csapat. A helyzetek minőségei alapján a döntetlen jogosabb eredmény lett volna.
Viszont a kaput találó lövések xG értékek alapján a Sparta sokkal jobban teljesített. A párharc favoritja előzetesen a Lyon volt, a visszavágó előtt ez nem változott. A Lyon elég nehéz gazdasági helyzetben van évek óta, Bidstrup 10,5 milliós megvétele volt az eddigi legdrágább.
Moreirát szűk 30 millióért adták el a Leverkusennek. Endrick visszament a Real Madridba kölcsönszerződése lejárta után. Openda érkezése kölcsönben fontos igazolás lehet 3,5 millióért. Duranville 5 millióért érkezett.
A prágaiaknál egy 10 milliós vétel sem volt, Brunes volt a legdrágább vétel 6 millióért. Rrahmani 7,5 milliós eladása volt a legtöbb bevételt generáló eladásuk.
Fonseca csapata a szezon második fele miatt érte el a BL-indulást. Bajnoki évad még nem kezdődött el a Ligue 1-ben, tehát a forma lehet rozsdásabb, míg a Sparta Praha már 3 mérkőzést is lejátszott a bajnokságban, 2 mérkőzést vereséggel teljesített, miközben a Slavia Praha hibátlan mérleggel, 11-2-es gólaránnyal áll.
A Lyon számára óriási blamázs lenne egy kiesés. A francia csapatok, leszámítva a katari állam egyik intézménye által irányított PSG-t, mind szenvednek anyagilag. A Lyon számára ezért iszonyatosan fontos a BL-indulás anyagilag is.
A csehek számára nagy eredmény lenne két főtáblás csapat szereplése, egy esetleges továbbjutás a playoff-kört eredményezné.
Szerintünk kiélezett lesz a visszavágó is, nem lesz egyoldalú. Azok a csapatok, akik már elkezdték a bajnoki évadot, előnyben vannak, ez a cseh csapat mellett szól.
Viszont a Lyon kerete erősebb, ezért nem véletlenül esélyesek továbbra is a továbbjutásra.


Szerencsejátékban 18 éven aluli személyek nem vehetnek részt.


Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!