2020.02. 11.

Vallon-flamand összecsapás

Royal Charleroi Sporting Club - KV Mechelen Belgium elsőosztályú labdarúgó-bajnokságának 23. fordulójából a 14 ezres Stade du Pays de Charleroiban. Nemcsak a régi rivalizálás miatt, hanem a két részre tagolódó ország két területének reprezentánsai miatt is pikánsnak számít a találkozó. Lássuk a részleteket!

LABDARÚGÁS, BELGA BAJNOKSÁG | 2020.02.11. 20:30
CHARLEROI - MECHELEN

• A hazaiak a 4. helyen állnak a 16 csapatos bajnokságban 44 ponttal és 40-19-es gólkülönbséggel. Pontjaik többségét otthon szerzik (26-ot), és csak kétszer kapituláltak, illetve értek el döntetlent, nyolcszor győztek. Legutóbb a Mechelennel azonos pontszámot gyűjtő, és egy helyezéssel előttük álló Waregemet ütötték ki 4-0-ra: Rezaei mesterhármasa után Nicholson is betalált. Ezzel a diadallal visszatértek a győztesek útára Karim Belhocine tanítványai, mert bizony idén még csak ez az első sikerük a Jupiler League-ben.
  • A Mechelen 3 vereséggel nyitotta 2020-at: vendégként már ötször kapituláltak, igaz még így is másodikok ezen állás szerint a tabellán. Az összesítésben 8-ak flamandok 35-40-es gólkülönbséggel bírnak, azaz gólgazdag meccseket játszanak, mutatja ez legutóbbi három vereségük is. A kieső helyen álló Cercle Brugge otthonában 2-3 - igaz, csak a 92. percben kaptán a döntő találatot -, előtte hazai pályán a második Genttől egy sima 0-3, illetve a Standard Liegtől szintén egy 2-3-as vereség - szintén a végén, a 88. percben jött a harmadik gól. Főhet Wouter Vrancken mester feje...

• Hacsak a Ciara ciklon másként nem gondolja, és nem fújja ki a labdát állandóan a gólvonalról, remélhetőleg sok gólos, de legalábbis több mint 2,5 gólos lesz ez a találkozó is, így ezt a tippet kínálom fel.