2019.07. 07.

Szünetig nem lesz döntés?

Az Ilves az SJK-t fogadja ma délután. Mindkét gárda hajlamos remizni... Erre ma is van esély?

Labdarúgás, Finn bajnokság, 2019.07.07. 17:30, Ilves - Seinäjoen JK

• Rég volt ennyire szoros a finn bajnokság: a listavezető és a 6. helyeztt között mindössze 5 pont a diferencia - a mai két főszereplőrőn van szó jelen esetben. Az Ilves - elsősorban remek védekezésének köszönhetően - 25 ponttal vezet, és fontos kiemelni, hogy ezt 12 ütközetben zsebelte be. Érdekes, hogy hazai pályán kevésbé hatékony (2-3-0), viszont a formája parádés, három bajnoki siker között győzött a kupában is. Ma fontos hiányzója nem lesz a sárga-zöldeknek.
  • Az SJK 20 pontjához 2-4-1-es vendégmérleg párosul, az aranysárgák formája viszont lényegesen hektikusabb - minden kimenetelt toltak mostanság. A védelem ezen az oldalon is rendben van, 13 csatában 11 gólt kaptak, viszont csak 13-at vertek. Az utolsó játéknapon Aleksey Eremenko fiai hátrányból nyertek (Inter Turku 2-1), ez azért a gárda tratását mutatja. Egy bekk bevetése kérdéses.
  • Azt gondoljuk, hogy a lényegi kérdések nem dőlnek el az első félidőben - a szünet iksz jó választás lehet...