2021.05. 14.

Veikkasuliiga: Honka - Inter Turku

Három fordulót után a 3. helyen álló Inter Turku, a 8. helyen álló Honka stadionjába látogat. Fotó: Pixabay.com

A finn bajnokságból anyagi téren és a játékosállomány értékét tekintve a HJK Helsinki és a Kups Kuopio kimagaslik, több mint 5 millió eurós értékükkel, utána az SJK és az Inter Turku következik. Az Inter Turku tavaly a második helyen végzett a HJK után. Ez az ezüstérem Európa Konferencia Liga-selejtezőt ért nekik. A klubvezetés idén tehát kettős céllal vág neki az idénynek, egyrészt a bajnokságban ismét kiharcolni egy nemzeteközi kupás helyet, másrészt sikerrel szerepelni az idei Konferencia Ligában. Finn viszonylatban jó játékosokkal erősítettek minden poszton. Nagy fogásnak számít a spanyol Alejandro Sanz, aki a középpálya közepén képes játszani, a szervezés lesz a legfőbb feladata. A keret legértékesebb játékosa az FK HAugesundtól igazolt 22 éves tehetség Benjamin Kallman, aki egy erőteljes csatár. Valamint a csapat húzójátékosa évek óta a 33 éves csapatkapitány Tino Furuholm, aki szintén támadó és a japán Kagayama, aki egy sorral a csúcsék mögött kevergeti a támadásokat. A menedzser a spanyol Jose Riveiro, aki támadó felfogásban küldi pályára  a csapatot. Legutóbb a Hakát verték 2-1 arányban.  A Honka FInnországban egy erős középcsapatnak számít a játékosállományának érétke és a lehetőségeit alapul véve. A bajnokság első két fordulójában, pechére, két erős csapattal futott össze, melyek ellen bravúr lett volna a győzelem! Az első körben a legerősebb finn csapat a HJK Helsinki otthonában vizitáltak és Smirh személyében megszerezték a vezetést, valamint egészen jól tartották a labdát és a meccset majdnem az első félidő végééig kibírták kapott gól nélkül, ekkor Valencic egyenlített, majd a második forduló 53. percében góllá érett a HJK ekkori fölénye. A legtöbb csapat innen összeomlott volna, de a Honla újított és kiegyenlített a 71. percben. Ezután a HJK nagyobb fokozatra kapcsolt és csak nagy nehézségek árán nyert és szerezte meg a három pontot. Hiába kapott ki a vendég, remek teljesítményt nyújtott a pályán. A második fordulóban jött a Mariehamn és itt nagy fölényben volt a pályán a Honka. Két szerencsétlen találattal és a kőkemény vendégvédekezésnek köszönhetően ismét nem sikerült pontot szerezni. Aztán simán leverték legutóbb a Honkát! A hazai helyszín kiegyenlíti a némiképp erősebb Turku esélyeit. Ez egy erős X-es meccs, amit fokoz az a statisztika, hogy még egyikük sem játszott döntetlent. A negyedik fordulóban megérkezhet mindkettőjük számára a döntetlen.