2021.05. 11.

Veikkausliiga: Ilves - Helsinki JK

Ez a meccs is alapvetően nagyon egyértelmű a finn bajnokságban, de nem szabad kifelejteni a számításból egy nagyon fontos dolgot! A hazai pályán az Ilves, a vendégcsapat a HJK Helsinki. Fotó: Pixabay.com

Ilves - Helsinki JK
05. 11. 17:30 Finn bajnokság
Tipp: 1-0 hendikepről döntetlen
Odds: 3,50
Stake: 7/10
Indoklás:

• A mai másik meccs a Kuopio meccse és nagyon fontos információ van, ami mindkét csapatra igaz, ezért ez a rész mindkét elemzésnél ugyanaz lesz. Május 8-án, vagyis alig három napja a Kups és a HJK játszotta a Suomen Cup döntőjét, méghozzá 120 percben, amit büntetőkkel a Kuopio csapata nyert meg. Egy rendkívül nagy iramú, szoros meccs volt, ahol nem bírtak egymással a felek. Mivel a 11-esek mindig kicsit a szerencsén is múlnak, így bár a kuopio nyert, de nem játszott alárendelt szerepet a HJK sem. Ez a két csapat a legjobb Finnországban, a körülményeket és az anyagi lehetőséget is figyelembe véve. 120 perces kupadöntő után három nappal fáradtak lesznek és nem feltétlenül fognak csúcsra járatva pörögni!
  • És most erről a meccsről. A HJK a legjobb csapatnak számít Finnországban. A legjobb játékosálománnyal, a legtöbb címmel, dicsőséggel, amolyan finn Ferencváros. Mondjuk én nem szeretem egyiket sem, de ez most lényegtelen. Az biztos, hogy nagyon jó csapat finn szinten. Április 24-én az első bajnoki fordulóban a Honka ellen játszottak nagyon sima 4-2-őt, ahol már látszott a HJK fölénye. A Honka egyáltalán nem rossz csapat! A fővárosiaknál nagyon sokat várnak a Valencic-Riski- Browne csatárhármastól, akik ezen a meccsen mind be is köszöntek. A második forduló, szerintem, egy megbeszélt döntetlen volt, 0-0 is lett a Kuopio ellen, akikkel utána a kupadöntőt is játszották. Ma a harmadik bajnokin, egy 120 perces kupadöntővel három napja a lábakban, az Ilves Tamperéhez, a Szörnyecskékhez utazik a gárda. A Szörnyek az újonc Oulu ellen játszottak 0-2-es győzelmet, de az Oulu nem lesz tényező ebben a bajnokságban. A HJK több polccal magasabban van, viszont fáradtak.
  • Kicsit visszafogott HJK-t várok, akik azért megszerzik a győzelmet, de csak egyetlen gólocskával.

Hendikep 1:0 | Döntetlen | 3.50 | (7/10)