2019.08. 18.

L1: A bretonok nem szeretik a párizsit

CheCalcio

Két héttel a Kínában rendezett francia Szuper Kupa-döntő után ismét összecsap egymással a Francia Kupa-győztes Rennes a bajnok Paris Saint-Germainnel, ezúttal a bajnokságban. A nyakas bretonok idén áprilisban már a francia kupában megtréfálták a sztárcsapatot. Vajon képesek lesznek-e erre ismét a Roazhon Parkban?

LABDARÚGÁS, FRANCIA BAJNOKSÁG | 2019.08.18. 21:00
RENNES - PARIS SG

• A Szuper Kupa-döntő első félidejét a Rennes nyerte augusztus 3-án Adrien Hunou góljával, és a párizsi henger a második félidőben tudott fordítani Mbappe és Di Maria találataival. Áprilisban, a francia kupa döntőjében, fordítva alakult a találkozó: a Stade de France 75.000 nézője ámulva látta, ahogy a PSG a 21. percben már 2-0-ra vezet Alves és Neymar góljaival, majd nem hitt a szemének, hogy a Rennes x-re hozta a rendes játékidőt, hiába állt be Cavani is a végére. A hosszabbítás nem hozott döntést - csupán Mbappé kiállítását - , majd a büntetőpárbajban a Rennes bizonyult jobbnak, és happolta el a kupát a gigasztárok elől.

• "A Szuper Kupa-döntő óta eltelt két hétben elvégzett munka meghozta gyümölcsét, jobbak lettünk" - állítja Abdou Diallo. A PSG hátvédje, Mbappét is méltatta: "Felnőtt, leadott pár kilót, érettebb lett. A játékban valódi gyilkos lesz, nagyon éles és nagyon pontos: halálbiztos." Az biztos, hogy Thomas Tuchel csapata imponálóan kezdte a francia pontvadászatot, a Nimes elleni 3-0-lal a Parc des Princes-ben.
  • Ám a piros-feketék még jobban kezdték a bajnoki szezont: a tavalyi hatodik, mindenkire veszélyes Montpellier otthonából hozták el a 3 pontot (1-0). Ezek az eredmények nem a véletlen művei, a csapat egységét mutatják, és bizakodásra adhatnak okot az újbóli PSG-csata előtt. A párizsiaknál nem játszik majd Neymar, és a szívós bretonok ellen megizzad majd a sztárcsapat! Nem nyeretem őket több góllal.