2020.02. 11.

Emmeni túrán a Twente

Elmaradt meccset pótolnak ma a holland élvonalban: a kiesés elől menekülő Emmen a téli szünet után jó formát mutató Twentét látja vendégül. Vagy egy ötletünk!

Labdarúgás, Holland bajnokság, 2020.02.11. 18:30, Emmen - Twente

• Nincs könnyű helyzetben Dick Lukkien alakulata: a gárda 22 pontjával a 15. helyen tanyázik, a kiesőzóna közvetlen közeléből nem tudott egyelőre elszakadni a társulat. Otthonában egészen jól mennek Kolarék, mérlegük 6-2-2, 17 rúgott góljukra csak 10-zel feleltek az ellenfelek. A téli szünet után hazai győzelemmel nyitottak, majd értékes pontot hoztak a Vitesstől is, ám legutóbb a Feyenoord vendégeként megadták magukat a de Kuyp-ban (3-0). Nem lesz könnyű helyzetben a szakmai stáb, ugyanis sérülés és betegség miatt három védő és egy támadó-középpályás nem lesz bevethető.
  • Gonzalo García gárdája sincs még kényelmi zónában, ugyanis az enschedei brigád 24 pontos csak. Ami viszont az újonc mellett szól, hogy jól jöttek ki a téli pihenőből. A Groningen elleni 0-0-át egy eindhoveni remi követte (PSV 1-1), majd legutóbb a Spartát 2-0-ra verték. A piros-fehéreknek idegenben 2-3-5-ös a mérlegük, 10-19-es gólkülönbséggel. A keretben csak egy bekk sérült, jó eséllyel nem változtat a nyertes csapaton a szakmai stáb.
  • Ősszel a Twente 4-1-re kivégezte az Emment. Ezúttal a kimenetelre nem fogadnánk, viszont a gólváltás nem hangzik rosszul, nagyon nem!