2019.10. 19.

Kinek tett jót a bajnoki szünet?

A Twente és a Willem sem brillírozott a válogatott szünet előtt. Ma egymás ellen javíthatnának formájukon. Van egy ötletünk, hogy mit hozhat a kilencven perc!

Labdarúgás, Holland bajnokság, 2019.10.19. 19:45, Twente - Willem II

• Jókor jött a bajnoki szünet az enschedei alakulatnak, ugyanis a piros-fehérek sorozatban háromszor kaptak ki. A bajnokságot jól kezdő újonc jelenleg így csak a 11. a ligában 12 egységgel. Otthonában 1-2-1 a mérlege, szeptember 1-jén verte az Utrechtet, 4 ütközetből háromszor jött az over opció. Gólkülönbsége 9-8. A legutóbbi mérkőzésén kiállítottak egy bekket, ő eltiltott lesz, ugyancsak két hátvéd sérült - ez azért okozhat fejtörést az uruguay-spanyol Gonzalo Garcia vezetőedzőnek.
  • A tilburgi együttes 13 pontig jutott, és a kék-fehér-pirosaknak sem jött rosszkor a leállás. Két nyeretlen bajnoki van a hátuk mögött. Adrie Koster legénysége vendégként rendre bevállalja a nyílt focit, kétszer nyertek, kétszer kikaptak, gólkülönbségük 7-9, csak egyszer nem találtak be a túrákon. A keret szinte teljes lesz, egy jobb bekk sérült csak.
  • Az elmúlt években, amikor találkozott a két együttes, rendre megszórta egymást. Ma is eseménydús kilencven percet, no és legalább három találatot várunk!