2022.05. 14.

2-2-ről folytatják

Nagy a tét a mai visszavágón, Rotterdamban nem bírtak egymással a felek. Fotó: pixabay.com

Roda - Excelsior, 2022.05.14. 20:00, Labdarúgás, Holland bajnokság, osztályozó

• A Roda kis híján bajba került az odavágón: kétgólos hátrányt szedett össze, amelyet viszont két percen belül ledolgozott a második félidő derekán, így ikszre mentette az összecsapást. A bajnokságban 10-6-3-as hazai eredménysoruk azért erőnek számít, ehhez 42-24-es gólkülönbség társul. A pontvadászat végére kissé szeszélyessé vált a gárda teljesítménye, ugyanakkor a gólokkal akkor sem spóroltak saját közönségük előtt.
  • Pontszámban éppen 66-ig jutott az Excelsior is, mint mai riválisa, viszont a piros-feketék nagyon leeresztettek a hajrára. Vereségek, ikszek, március vége óta képtelenek nyerni. Vendégként hatékonyak voltak, és ez a találatok számában is megmutatkozott (38-29). Nagyot hobázott a rotterdami alakulat az első meccsen - kétgólos előnyt elszórni nagy butaság volt.
  • A Roda az esélyesebb, de nem írnánk le az Excelsiort sem. Azt gondoljuk, hogy megint pergős, eseménydús mérkőzést láthat majd a publikum! Overrel támadunk!