2021.08. 13.

Nem hibázhat otthon az Emmen

Mindkét gárda döntetlennel kezdte a bajnokságot. Ma a házigazda tűnik favoritnak. Fotó: pixabay.com

Emmen-FC Eindhoven, 08.13. 20.00, Holland II. osztály

• Az élvonalból tavasszal kieső piros-fehér gárda idegenbeli iksszel kezdte a másodosztályú küzdelemsorozatot. A Telstar vendégeként nagyon hamar hátrányba került a brigád, de még a szünet előtt sikerült egalizálni az eredményt. A folytatásban fölényben futballoztak a vendégek, de újabb találat már nem jött össze, így maradt az 1-1.
  • Az FC Eindhoven hazai környezetben kezdte meg a pontvadászatot, és sokáig olybá tűnt, vereséggel nyitnak a kék-fehérek. Az esélyesebbnek tartott Volendam kétgólos előnyre tett szert, de a házigazda nem adta fel, szünet előtt szépített, majd összejött az egyenlítés is. A társulat rendre felvállalja a bátor játékot, ám az előző kiírásban idegenben meglehetősen gyatrán szerepelt.
  • Az Emmen, ha komolyan gondolja a visszajutást, nem hibázhat ma este. Bizalmat szavazunk a piros-fehérek, a pontok szerintünk otthon maradnak!