Tudjuk, hogy ez egy adott szezonon belül nem lehetséges, de a tavalyi 4. osztályt kisebb utcahosszal megnyerő KV - Reynir páros jelenleg a 3. vonalat is uralja. Ez azért nem kis meglepetés így 7 forduló után, lássuk mire mennek egymással! Fotó: piyabay.com

KV Vesturbaejar - Reynir Sandgerdi
Labdarúgás: 2. Deild, Izland
2021.06.25. 21:15

• A Reynir a Magni elleni 2:2-vel szépen lehozta a legutóbbi gólos tippünket. Igaz kellett egy picit izgulni a profitért, mert bár 27 perc játék után 2:1-et mutatott az eredményjelző, a tipp-zöldítő találatra egészen a 94. percig kellett várni. A Vesturbaejar szintén "szeret" remizni (4), emellett 3 győzelme is van, de a legfontosabb, hogy még veretlen és csak kevesebb lőtt, illetve kapott góljának köszönhetően szorul a 2. helyre (mai vendéglátója mögé) a tabellán.
  • A két csapatban tehát rengeteg közös van: egyaránt 13 pontot gyűjtöttek és még a gólkülönbségük is ugyanaz. Mivel a 4. vonalból jöttek, az egymás elleni bajnoki mérkőzésekig sem kell sokat visszamenni, melyeket a Reynir 4:3-ra, valamint 5:2-re meg tudott nyerni. A legutóbbi ütközetük viszont a Fotbolti.net tornán volt idén februárban és ott a KV egy picit tudott kozmetikázni a két együttes közös mérlegén (4:2). Némi érdekesség, hogy a hazaiak mindössze 2 darab 2.5 gól feletti bajnokit hoztak össze, de a meccseik gólátlaga 3.3-on áll. A Reynir pont ez ellenkezője az over-ek gyakorisága terén, valamint a találkozóik átlaga is erősebb (3.9). Úgy vélem, ezek a mutatók már önmagukban is eléggé magasak, és ha ehhez hozzávesszük a felek előző 3 összecsapását (7, 7, 6), akkor a 3-4 gólos tippünkkel nem vállalunk túl nagy kockázatot.