2019.11. 15.

Eb-selejtező: Gólos ütközet?!

Románia - Svédország a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezők F-csoportjában Bukarestben. A csoportelső spanyolok utáni továbbjutást érő második helyért küzd a két válogatott. Jelenleg még a vendégek állnak jobban egy ponttal a házigazdák előtt. A nagy küzdelmen kívül, mi várható még?

LABDARÚGÁS, EB-SELEJTEZŐ, F CSOPORT | 2019.11.15. 20:45
ROMÁNIA - SVÉDORSZÁG

• A románok legutóbb otthon nem bírtak Norvégiával, igaz Puscas kihagyta a büntetőt - 1-1, gól: Mitrita - és az is igaz, hogy a vendégek a 92. percben egyenlítettek. De akkor is elhullajtottak 2 pontot, ami bizony most nagyon hiányzik, mert a tabellán fordított lenne az állás, és ők lennének a svédek előtt továbbjutó helyen. Cosmin Contra csapata viszont minden - nemcsak - hazai meccsén szerzett gólt, amit most is kötelező számukra, hiszen egyébként, maradnak harmadikok. Sőt, mivel a másik meccsen a norvégok több mint valószínűleg legyőzik Feröert, egy esetleges román vereséggel még pontszámban utol is érik szomszédainkat.
  • Érdekesség, hogy a svédek is remiztek otthon Norvégiával: Forsberg góljával egyenlítettek Stockholmban - egyébkbént Oslóban is döntetlennek végeztek (3-3) Janne Andersson fiai. Márciusban, egyébként 2-1-re nyertek aktuális ellenfelükkel szemben: Quaison és Claesson találataira csak Keseru válaszolt román részről. Egy spanyolországi kirándulástól eltekintve mindig betaláltak a sárga-kékek a vetélytársak kapujába. A gólszerzésre most is szükség lesz, ha nem akarnak alulmaradni ezen a meccsen, és bukni a csoport második helyét.

• Utolsó találkozójukon a románok Spanyolországba látogatnak. Még egy meglepő győzelem is elképzelhető, ha az ibériaknak már megvan a továbbjutás - de azért ez nem túl valószínű forgatókönyv. Svédország Feröert fogadja, ami több fokkal könnyebb feladatnak ígérkezik. Egy szó, mint száz, a gólváltásnak jönnie kell!