2019.10. 12.

Eb-selejtező: Lesz-e ismét gólgazdag meccs?

Dánia - Svájc az Európa-bajnoki selejtező D-csoportjában. Az egy meccsel kevesebbet játszó Svájc egy ponttal a második helyezett vendéglátója mögött áll a tabellán. Egyik csapat sem hibázhat, döntetlenszagú mérkőzésre van kilátás - ismét, ahogy Baselban -, pont ezért. De mire érdemes fogadni?

LABDARÚGÁS, EB-SELEJTEZŐ, D CSOPORT | 2019.10.12. 18:00
DÁNIA - SVÁJC

• Fura egy meccset játszott egymással a két gárda az "odavágón": a svájciak a 76. percig szépen felépített 3-0-s előnye, tíz perc alatt vált semmivé, miután gólt kaptak a 84., a 88. és a 93. percben is. A selejtezők során még egyik csapat sem szenvedett vereséget, ahogy a csoportot vezető Írország sem. A dánok legutóbb egy csalódást keltő 0-0-t játszottak Grúziában, így nem tudtak az éllovassal azonos pontszámra kerülni, illetve ellépni Svájctól. Ráadásul, a vikingeknek van még egy túrájuk a csoportelső Írországban is.
  • Svájc egy meccsel kevesebbet játszott, ebben a tekintetben tehát előnyben van, hiába csak csoportharmadik, és már túl van az írországi találkozón (1-1). Legutóbb 4-0-ra verte Gibraltárt, ami nem túl nagy fokmérő, az viszont igen, hogy eddig minden mérkőzésen gólt szerzett a svájci gárda.

• Age Hareide legénysége nem hibázhat még egyszer: a grúziai mérkőzés után immár gólt kell szereznie, ha le akarja győzni a svájci gárdát. Vladimir Petkovic csapata sem adhatja alább: egy koppenhágai túra szerzett gól nélkül akár vereséggel is végződhet - így a tipp is egyértelmű.