2019.10. 10.

Mikor dől el a három pont sorsa?

A lettek bebiztosították maguknak az utolsó helyet a csoportban, a lengyelek viszont a múltkori botlásuk miatt ma nem hibázhatnak. Van egy ötletünk, hogy miként alakulhat a mérkőzés...

Labdarúgás, Eb-selejtező, G csoport, 2019.10.10. 20:45, Lettország - Lengyelország

• A G-csoportban hat fordulót követően csak annyi dőlt el, hogy Lettország végez az utolsó helyen, miután még pontot sem szerzett a baltikumi válogatott. Az élen Lengyelország áll, ám még Szlovéniának, Ausztriának és Izraelnek és Észak-Macedóniának is van esélye a továbbjutásra.
  • A lettek márciustól új szövetségi kapitánnyal, a szlovén Slavisa Stojanoviccsal a kispadon vágtak neki az esztendőnek, de az új szakember sem tudott csodát tenni: sorra veszíti el mérkőzéseit a társaság. Szeptemberben Ausztriában súlyos (6-0), otthon az észak-macedónoktól szűkebb (0-2) vereséget szenvedtek el. A keretben jószerivel zéró minőséget találunk, mindössze 1 gólt szereztek, viszont kaptak 21-et. Hazai pályán még nem sikerült betalálniuk. Ma egy középpályás kimarad sérülés miatt.
  • A lengylek utolsó két fellépése nem úgy alakult, hogy azt eltervezték. Az első négy körben nyertek, majd kikaptak Szlovéniában, aztán otthon nem bírtak Ausztriával Jerzy Brzeczek fiai. Most 13 egységgel ugyan az élen állnak, de már nem igazán hibázhatnak Milikék. Idegenben eddig nem brillíroztak Piatekék, két szűk, 1-0-ás siker mellett volt ugye a szlovén zakó. Ma erős kerettel utaznak Lettországba Grosickiék.
  • Két tipp járt a fejünkben. Egyrészt azt gondoljuk, hogy várhatóan az első félidőben jobban tartja magát a házigazda - így több találatot várunk a szünet után. És a másik: két gólt csak összehoznak Lewandowskiék a fordulást követően! Sőt, akár még a hazaiak is bevehetik Fabianski kapuját...