2019.01. 08.

Ligue 1: A gólokban az érték Nantes-ban!

Remek meccsre van kilátás a francia élvonalból, ahol a kanárik a dobogóra esélyes Montpelliert fogadják. A gólokban van az érték!

LABDARÚGÁS, FRANCIA BAJNOKSÁG
2019.01.08. 19:00
NANTES - MONTPELLIER

• Azt gondolom, hogy a vendégek teljesítményét könnyen nevezhetjük a szezon meglepetésének, Michel Der Zakarian csapata jelenleg a negyedik helyen áll a második legkevesebb kapott góllal, taktikailag, szerkezetileg nagyon összevannak rakva, a meccseikről süt a fegyelmezettség, és a csapatszellem, egy-két egyéni extrával kiegészülve, gondolok itt Andy Delort, vagy Laporde 7-7 góljára. Ugyanakkor a keret nem elég mély, s félő elfogyhatnak a szezon végére egy esetleges sérüléshullám, vagy talán egyáltalán a fásultság következtében. Jelenleg a negyedik helyen tanyáznak, s ezúttal a 14. Nantes otthonából rabolnának pontot, attól a csapattól, mely az utolsó négy hazai bajnokiján 10 pontot szerzett, 13 lőtt góllal. Egyébként a csapat legjobb góllövője, Emiliano Sala ma is játékra kész, ugyanakkor Boschilia sérüléssel bajlódik, a játéka az utolsó pillanatig kétséges.
  • A szezont gyengébben kezdő Nantes-nál az edzőváltás látszólag jót tett, Holilhodzic rendbe kapta a csapatot, s kapaszkodnak, noha az európai kupaindulás még nagyon messze van. A remek otthoni formájuk érzésem szerint ismét dominálni fog, s megpróbálják uralni a játékot az meccs elejétől, ám ebben az idei Montpellierben nagyon sok van, már-már a 2012-es sikercsapatot idézik nyomokban. Ütközetükből kinézhet egy gólváltás, amiért most megduplázhatjuk az alaptétünket, a top gólszerzők mindkét oldalon már játékra készen várják, hogy teljesítsenek.