2023.07. 12.

Éles meccs a negyeddöntőben

A Molde a Sarpsborg gárdáját fogadja a norvég kupa negyeddöntőjében, a továbbjutás egy meccsen dől el. Izgalmas ütközetre van kilátás. Fotó: pixabay.com

Molde - Sarpsborg, 2023.07.12. 18:00, Labdarúgás, Norvég Kupa

• A legjobb négy közé jutás a tét a norvég kupában. A Molde a bajnokságban 23 egységével az 5. helyről várja a folytatást, június eleje óta nem kapott ki, fontos meccseket húzott be, és remizett a Bodőnél. A kupában a legutóbbi kanyarban a Strömsgodsetet ejtették ki, a vége 3-0 lett. Otthon erős a gárda, az 5-1-1-es sorához 17-6-os gólkülönbség társul.
  • A Sarpsborg 21 ponttal a 6., a gárda egészen remek szezont fut önmagához mérten. Június végén jó passzban tért vissza a szünetről, gőlzáporos sikereket aratott, és a kupában sem hibázott: a Songdal vendégekétn nyert 4-3-ra. Legutóbb azonban nem jött ki a lépés a brigádnak, a Strömsgodsetnél 5-2-re maradt alul. Vendégségben sem veszélytelen llenfél, mérlege 3-2-2.
  • Az elmúlt években a Molde pályaválasztásával rendre a házigazda nyert, ráadásul mindig gólos meccsen. Ma is a H-t húzzuk meg, találatokkal keverve!