2021.04. 26.

Allsvenskan: Göteborg - Degerfors

A svéd elsőosztályú bajnokság 3. fordulójának utolsó találkozóján az IFK Göteborg a Degerfors gárdáját látja vendégül. Fotó: Göteborg, Pixabay.com

Göteborg - Degerfors
04. 26. 18:30 Svéd bajnokság
Tipp: HAZAI
Oddsz: 1,71
Stake: 8/10
Indoklás:

Nincs jelentősége még annak, hogy melyik csapat hányadik helyen áll, hiszen ez a harmadik forduló. A Göteborg a tavalyi kupagyőztes, játékosállománya a harmadik legjobb a svéd élvonalban. Az örebro ellen 0-0lal kezdték a bajnokságot, majd a második körben a szintén kiemelkedő svéd AIK Stockholmmal játszottak és Sigthorsson két góljával nyertek otthon. Ezen a mérkőzésen már kiválóan kijött a csapat játéka. A három védő előtt öt középpályás jelenti a stabilitást, elöl pedig Sana és az imént említett 31 éves izlandi Kolbeinn Sigthorsson. Őrá érdemes lesz odafigyelni, rendkívül gólerős, fizikálisan erős játékos.
A Degerfors újonc csapat az élvonalban, és nagyon úgy tűnik, hogy keretét nem tudta kellőképpen megerősíteni. A bajnoki rajt rosszul sikerült. Előb az AIK Stockholmtól kaptak ki 2-0 arányban, majd a Kalmartól otthon 1-0-ra. És akkor figyelem AIK Stockholm! A fővárosi gárdával mindkét mai szembenálló alakulat játszott már, amíg a Göteborg viszonylag simán nyert, addig a Degerfors ugyanolyan simán kikapott! Mindezeken túl, ráadásul otthon játszik az IFK Göteborg, így nem sok sanszot adnék a Degerforsnak.

1X2 | Göteborg | 1.71 | (8/10)