2019.11. 22.

Liiga: a bronzérmes már nagy falat lehet Sebőkéknek

Sebők Balázs csapata, a KalPa gyenge idényt fut a finn élvonalban, és bár a SaiPa ellen meggyőző játékot mutattak, a tavalyi bronzérmes Tappara otthonában nehéz 60 perc vár rájuk.

Jégkorong, Finn bajnokság
2019.11.22. 17:30
Tappara - KalPa

• Nehéz időszakon van túl a Tappara együttese, hiszen a Zug elleni hazai 3-3-as BL-meccs után 3 idegenbeli derbi várt rájuk 4 nap leforgása alatt. Mindhárom vereséggel zárult: előbb az Ilves (0-1), majd a JYP (1-5), végül a Zug ellen is elvéreztek (1-3), így a BL-menetelés is véget ért. A 2016-17-ben bajnok, majd után ezüstérmet, legutóbb pedig bronzérmet szerző gárda tehát kisebb gödörben van, ám még így is a tabella 2. helyén állnak 48 ponttal. Holtversenyben a 2. legerősebb támadósor az övék 71 lőtt góllal, és bár a legutóbbi 3 meccsükön a támadójáték finoman fogalmazva is akadozott, a Morley-Kuusela-Karjalainen-Bertrand négyes szinte minden pillanatban képes villanni. A kapuban Heljanko és Garteig is magabiztosan teljesít (94.64% illetve 93.11%), mindketten 2-es kapott gólátlag alatt hozzák a meccseiket. Sérült nincs, ugyanis a center Morley a hírek szerint felépült.

• A KalPa gyenge szezont fut egyelőre, 22 pontjával mindössze a 13. helyen áll, ugyanakkor legutóbb a SaiPa otthonában végre megtörték 8 meccses nyeretlen szériájukat. Úgy sikerült 4-2-re nyerni, hogy szinte végig dominálták a mérkőzést, egyébként ez volt mindössze a 2. idegenbeli sikere a csapatnak (korábban az Assat otthonában nyertek). Nagyon akadozik idegenben a támadójáték, 8 vendég meccsükön csak 14 gólt lőttek, vagyis a SaiPa elleni meccsig 7 találkozón csak 10-et, ami rémesen kevés. A védelem a 4. leggyengébb a ligában a maga 65 kapott góljával, a 17 meccsen lehetőséget kapó Kilpelainen csak 87%-kos hatékonyságot mutat. A védelemben erősítettek, ugyanis megszerezték a Nitra csapatától az AHL-t megjárt Graham játékjogát. Két sérült van a keretben: Aaltonen (0 gól, 2 gólpassz) és Keranen (2 gól, 4 gólpassz) maródi a hírek szerint.

• A két gárda közti jelenlegi erőbeli különbséget jól jelzi, hogy a 2019-es naptári évben 4 közös meccsük mindegyikét simán nyerte meg a Tappara (5-2, 4-1, 5-2, 6-2). Október 26-án a KalPa csarnokában győzött könnyedén a Tappara 6-2-re úgy, hogy két gól nélküli harmadot követően hatszor köszöntek be a záró 20 perc során Sebőkéknek, Heljanko pedig 32 védést mutatott be és a Tappara 6 emberhátrányos szituációt védekezett ki. A Tappara kemény időszakon van túl, de nem engedhet meg magának zsinórban 3 zakót a bajnokságban. Jobb erőkből áll a házigazda, Sebők Balázsék pedig toronymagasan a legrosszabbak emberelőnyös helyzetekben, emberhátrányban pedig mindössze 76.47%-kal védekeznek. A formán kívül meglátásom szerint minden a Tappara mellett szól, és jó esélyt látok rá, hogy realizálni tudja a két együttes közti tudásbeli különbséget a Tappara.