2019.09. 20.

DEL: ismét jégen a botrányos védelem

A Schwenninger katasztrofális védelme 15 gólt szedett be az első két fordulóban, és az Iserlohn otthonában sem vár rá könnyed mérkőzés...

Jégkorong, Német bajnokság
2019.09.20. 19:30
Iserlohn - Schwenninger

• Az Iserlohn csapatáról a múlt hét során már tettünk említést. A gárda az utolsó előtti helyen zárta az előző idényt, toronymagasan a legtöbb gólt kapta a szezon során (189), ehhez viszont egy viszonylag hatékony támadójáték párosult, hiszen a 4. legtöbb gólt lőtték a mezőnybe. Távozott viszont a gólgyáros Matsumoto, mellette pedig számos védő és támadó hagyta el a gárdát. Vezetőedzőt is cseréltek a holtszezonban: a Zug mestere érkezett a padra O'Leary személyében. Vannak ígéretes igazolások, így például a kapusuk (Peters) az AHL-ből jött, de a Bolzano csapatától megszerzett 2 játékos is fontos érkező lehet. A csapat két hosszabbításos meccsen van túl: előbb a Köln otthonában nyertek túlóra után 3-2-re nagy meglepetésre, majd a Straubing győzött ellenük büntetők után 3-2-re. A Bolzano csapatánál tavaly 49 pontig jutó Findlay máris 2-2 gólt és gólpasszt jegyez, mellette a szintén kanadai Halmo emelhető ki 3 gólpasszával.

• A Schwenninger az előző idény utolsó helyén zárt, mindössze 49 pontot szerzett, 16 ponttal maradt le a rájátszásról és 7 ponttal szerzett kevesebbet mai ellenfelénél. A probléma elsősorban a sovány támadójáték volt, a gárda ugyanis mindössze 111 gólig jutott 52 meccsen (alig több, mint 2 gól meccsenként). A holtszezon során távozott a házi gólkirály Rech a Wolfsburg csapatához, ugyanakkor a vezetőség gondoskodott a hatékony támadók igazolásáról. Érkezett MacQueen (43 pont az Eisbären csapatánál), Cannone (Ingolstadt), Thuresson (HV71) és Blunden (Bolzano), gyakorlatilag a teljes első és második sor támadójátékosait lecserélte a gárda. Habár a gárda két vereséggel kezdte a szezont (Ingolstadt 4-10, Wolfsburg 3-5), a támadósorokra valóban nem lehet egyelőre panasz, most azonban a védelmekkel adódnak komoly gondok. A két legfontosabb érkező, a MacQueen-Cannone páros jól kezdte a szezont: MacQueen 4 góllal és 1 gólpasszal áll, míg Cannone 3 asszisztot jegyez.

• Ahogy látszik, a vendég Schwenninger támadójátékának megerősítése jól sikerült, lövi a gólokat a gárda, ugyanakkor a védelem egyelőre katasztrofális. Az Ingolstadt ellen már a 2. harmad kezdetén kapust kellett cserélniük, de ez sem oldotta meg a gondokat. Az Iserlohn egyelőre nem sokat mutatott abból, mennyit erősödött a támadójáték hazai oldalon, a védelem viszont állja a sarat egyelőre. A Köln 29, míg a Straubing 43 lövésből ért el ellenük kevés gólt, vagyis a kapusteljesítmény nagyon rendben van egyelőre - kérdés meddig tudja tartani a frontot Peters a kapuban. A Schwenninger ellen nem lesz könnyű meccse, és jó esélyt látok arra, hogy a harmadik meccsen már 2-nél több gólt fog nyelni a hazai védelem. Az Iserlohn támadósorai viszont nagyon élhetnek majd a Schwenninger ellen, így a gólokra érdemes hajtani ezen a derbin.