2020.01. 05.

DEL: melyik csapat vesztes szériája szakad meg?

A Nürnberg pénteki 5-1-es zakójával kicsúszott a playoff-csapatok közül, de még nem késő visszatérni a nyerő útra. Ezúttal a szintén gyenge védelemmel, ám annál ütősebb támadójátékkal rendelkező Ingolstadt vendégeskedik náluk.

Jégkorong, Német bajnokság
2020.01.05. 19:00
Nürnberg - Ingolstadt

• A Nürnberg együttesének vesszőfutása a Bremerhaven otthonában is folytatódott a pénteki játéknapon, hiszen a gárda 5-1-es vereségbe szaladt bele, így immáron 7 meccse képtelen nyerni a társaság. Ez azért különösen nagy baj, mert így már a top8-ból is kicsúszott a Nürnberg, vagyis jelenleg nincs rájátszást érő helyen. Abban a tekintetben még nem reménytelen a helyzet, hogy a Augsburg ugyanúgy 43 szerzett ponttal áll, mint ők, és még bőven van idő a javításra. Ehhez viszont ráncba kellene szedni a védelmet, amely már 109 kapott gólnál jár, vagyis a 3. legtöbb gólt kapja a mezőnyben. A támadósorban a Fischbuch-Buck párosban van ugyan potenciál, de a többieknek is fel kellene nőni a feladathoz - egyébként a Bremerhaven elleni egyetlen góljukat épp Buck szerezte, és Fischbuch adta a gólpasszt. A kapuban Treutle a Bremerhaven ellen csak 83%-kal védett, összességében egyébként a 90.7%-a nem lenne rossz (a csere Langmann is így áll), de a védelem nagy nyomást enged a kapura az ellenfeleknek, amivel nem tudják tartani a tempót.

• A vendég a szintén nem túl jó formában lévő Ingolstadt lesz, amely jelenleg 52 pontjával a tabella 7. helyén áll. Zsinórban kétszer kapott ki a csapat: előbb a Bremerhaven otthonában 4-3-ra, majd jött hozzájuk a Straubing és minden pontot elrabolt a 4-2-es sikerével. A védelem itt is tragikus a maga 106 kapott góljával, egyáltalán nem mondható playoff-védelemnek. Az viszont vitathatatlan, hogy a Simpson-Edwards-Foucault hármas által vezetett offense kiváló, és máris 108 gólt jegyez, amely holtversenyben a 4. legtöbb a ligában. Ráadásul idegenben sem áll be a kapuja elé védekezni a társaság, melyet a 9-7 mérlegük és az 50-45-ös gólkülönbségük is jól mutat. A Straubing ellen egyébként a 39. percig kiválóan játszott a csapat és 2-0-ra vezetett, ám a 2. és 3. harmad hajrájában is 2-2 gólt kaptak. Reimer csak 19 védést jegyzett a 60 perc során, ő egyébként 90.4%-os hatékonysággal teljesít a szezonban, de még így is közel 3 gólt kap meccsenkénti átlagban. A csere Pielmeier bőven 90% alatt véd, ő sem igazán tudja ellensúlyozni a védelmi problémákat.

• A két együttesnek ez lesz a szezonbeli harmadik randevúja. Szeptember közepén és decemberben is nyerni tudott idegenben a Nürnberg, előbb sima 5-1-re, majd szétlövést követően 4-3-ra. Az Ingolstadt gyenge védelme tehát mindkét meccsen hozta a formáját, és nem várok tőlük mást ezen a derbin sem. Ugyanakkor azt sem tudom elképzelni, hogy a legutóbbi 4 meccsén 20 gólt benyelő Nürnberg-védelem pont most kapná össze magát, vagyis az ütős Ingolstadt-offense is gólokat hozhat vasárnap este. A két együttes simán képes ezúttal is 6 gólos meccset összehozni, ráadásul néhány online irodánál erre közel kétszeres pénzt fizetnek.