2019.09. 17.

KHL: eseménydús keleti derbire fogadunk

A Keleti Konferencia két éllovasa találkozik egymással a KHL-ben kedd délután Jekatyerinburg városában. A hatékony támadósorok szerintünk ezúttal sem pihennek majd, így gólokkal kalkulálunk ezen a derbin.

Jégkorong, KHL alapszakasz
2019.09.17. 16:00
Avtomobiliszt Jekatyerinburg - Avangard Omszk

• Hat mérkőzés után egyelőre veretlenül áll a Keleti Konferencia élén az Avto csapata: rendes játékidőben gyűrték le a Vityaz-SZKA-Szalavat-Nyizsnyekamszk négyest, míg a Metallurg-Cserepovec páros ellen túlóráziuk kellett a győzelem érdekében. Nagyon szépen termeli a gólokat a gárda, immáron 21 lőtt gólnál járnak, a tavaly 30 gólig és 44 gólpasszig jutó kazah Dawes máris 5 gólt és 3 gólpasszot jegyez, de a német Macek és a fiatal Obidin is jó formában kezdte a friss idényt. A gárda tavaly 9 pont előnnyel nyerte meg a főcsoportot, a rájátszásban viszont hiába lépett át könnyedén a Szibir csapatán, a Szalavat 5 meccs során búcsúztatta őket a főcsoport elődöntőjében. Egyértelmű cél idén is a rájátszás elérése, és mivel a Dawes-Sexton-DaCosta hármasból csak utóbbi távozott a szünet során, erre minden esélyük meg is van.

• Az Avangard sem panaszkodhat a jó kezdésre: 4 győzelemmel és 2 vereséggel vezetik csoportjukat, míg a főcsoportban a 2. helyen állnak a Jekatyerinburg mögött. A támadósor halványabb, mint a házigazdáké, ugyanakkor a védelem 3 góllal többet szedett be, mint az Avto defense. Ez már az 5. idegenbeli fellépésük lesz, az elmúlt 4 vendégszereplés alkalmával 3 győzelmet arattak, legutóbb azonban a Novgorod vendégeként nem csak vereséget szenvedtek, de a támadósort gólt sem tudott ütni. A Beck-Franson-Semyonov hármas hozza egyelőre a gólokat, az Andrighetto-Shirokov páros pedig már 3-3 gólpasszal áll. Az Avangard egyébként hosszú túrán vesz részt: Moszkában kezdtek, majd Novgorod csapatához utaztak, most Jekatyerinburg a helyszín, ezt követően pedig a Szalavat vendégei lesznek 19-én.

• Az egyébként is fáradt Avangard védelemnek nem lesz könnyű meccse a meglehetősen hatékony Avto vendégeként. A Jekatyerinburg 5 gólt ütött a SZKA-nak, ami nem kis fegyvertény, legutóbb pedig a Nyizsnyekamszk vendégeként is 5 gólig jutottak támadásban. Persze az Avangard támadósorát sem kell félteni, nem igazán tudom elképzelni, hogy zsinórban két meccsen maradnának gólképtelenek. Az Avto otthonában 2017-ben és 2018-ban is 3-2-es Jekatyerinburg-győzelem született. A bet365 és az Unibet által is felkínált 4.5 gól feletti opció nagyon jó választás lehet erre a derbire, ugyanis ezekbe az opciókba a hosszabbítás/büntetőpárbaj során esett találatok is beleszámítanak.