2020.03. 07.

KHL: győzelmi kényszerben a Magnyitka

A keleti 7. kiemelt Metallurg hazai pályán 2-1-es hátrányba került a Barisz elleni főcsoport-negyeddöntőben. Vagyis a második hazai meccsük még nagyobb jelentőséggel bír szombat este a kazah riválissan szemben. Vajon képesek lesznek a rutinos Mozyakin vezetésével legyőzni a 2. kiemeltet? Lássuk!

Jégkorong, KHL rájátszás
2020.03.07. 13:00
Metallurg Magnyitogorszk - Barisz Nurszultan

• A 2015-16-os idény bajnoka nehézkes alapszakaszt futott idén, de végül a 7. pozícióban sikerült kvalifikálnia magát a playoff mezőnyébe. A Magynitka 65 ponttal zárt, mindössze 3 ponttal szerzett többet, mint a rájátszásról lecsúszó Amur együttese. A bajnokság első fázisát 3 vereséggel zárta a gárda, amely nem volt túl jó előjel a playoff előtt... A keretet elsődlegesen a nagy öreg Mozyakin viszi a hátán, aki az alapszakaszban 15 gólt és 26 gólpasszt jegyzett, a playoff-ban pedig eddig 2 gólja és egy asszisztja van. Rajta kívül a svéd Rasmussenben, a cseh Nestrasilban és a Kulemin-Potekhin párosban van potenciál. A védelemben olyan nagy gondok azért nincsenek: emberhátrányban a 82.4%-kos hatékonyság nem rossz, Koshechkin az alapszakaszban 93% felett védett és kapott gólátlagát is sikerült 2 alá szorítania.
  • A Barisz a 2. helyen jutott keleten a rájátszásba, 9 ponttal lemaradva az első kiemeléstől (Ak Barsz), végül egyetlen ponttal előzték meg a harmadik helyen záró Avangard együttesét. A legjobb idegenbeli mérleggel zártak keleten: 21 győzelem (4 túlóra után) mellett mindössze 10 vereség szerepelt, ebből a legutolsó, Amur elleni derbinek már nem volt számukra tétje. Összeszedett és erős csapat, a kanadai Knight kiemelkedik a játékosok közül, de közel sem egy emberes csapat ez. A kazah játékosok odateszik magukat minden meccsen, a Starchenko-Mikhailis-Dietz-Boyd négyes rendkívül veszélyes. A kapuban Pasquale és Kalsson is kiváló szezont fut, mindketten 93%-os mutatóval zártak az alapszakaszban.

• A 4 győztes meccsig tartó párharcban jelenleg 2-1 arányban vezet a Barisz együttese. Az első derbit nagyon simán hozták 4-0-ra, a Metallurg rendkívül fegyelmezetlen játékot mutatott be, és 34 lövésből maradtak gólképtelenek, Pasquale hatalmasat játszott a kazahoknál. Aztán jött a második meccs, ahol meglepetésre a Magnyitka tudta nullázni ellenfelét: 3-0-ra nyertek idegenben, Nestrasil duplázott, Koshechkin pedig pazarul védett. Legutóbb viszont a Metallurg pályaválasztása mellett ismét a Barisz tudott nyerni, Mozyakin góljára Dietz válaszolt gyorsan, majd a túlóra első percében Videll villant nagyot. És hogy mi várható a negyedik felvonáson?

• Nos, egészen biztosan hatalmas küzdelem a jégen, és fogalmazhatunk úgy is, hogy a Metallurg győzelmi kényszerben lép pályára. Ugyanis az 5. meccs majd Kazahsztánban lesz, ahol még a szombatinál is sokkal nehezebb feladat előtt áll majd a Magnyitogorszk. A Metallurg az előző meccsen már sokat javított a fegyelmezetlenségén, mindössze egyszer játszottak emberhátrányban, és erre most is szüksége lesz a csapatnak. Rutinos játékosokból nincs hiány hazai oldalon, és Mozyakinra ezúttal is az a feladat vár, hogy a csapat vezére legyen. A helyzetei eddig mindhárom meccsen bőven megvoltak a Metallurg játékosainak a győzelmekhez. Ha a helyzetkihasználási hatékonyságon sikerül végre változtatni, és nyomás alatt tudják tartani Pasquale kapuját, akkor kiegyenlíthetik a párharc állását. Nálam ez 50-50%-os meccs. Nem a nap tutija a hazaiak rendes játékidőbeli sikere közel sem, de nálam egy alap tétet megér!
Metallurg Magnyitogorszk - Barisz (4.m.)
1X2 | Metallurg Magnyitogorszk | 2.42 | (4/10)