2019.11. 19.

KHL: tovább szárnyal a Novgorod támadójátéka?

A Novgorod és a Minszk már negyedik alkalommal csap össze egymással a friss KHL-idényben, és az előző 3 derbi eseménydúsra sikerült. Vajon ezúttal is a támadójátéké lesz a főszerep? Vagy megfordul a trend? Lássuk, mire számíthatunk a keddi meccsen!

Jégkorong, KHL alapszakasz
2019.11.19. 17:30
Nyizsnyij Novgorod - Dinamo Minszk

• Az előző idényben keleti 7. kiemeltként rájátszásba jutó, majd ott a Barisz ellen 7 meccs során elvérző Novgorod jó szezonkezdetet tudhat magáénak: 34 ponttal a főcsoport 5. helyén állnak, mindössze 4 pontra vannak a 2. helyezett SZKA-tól, 7-re pedig az éllovas CSZKA csapatától. Saját csoportjában a szezont megelőzően a 3. hely megszerzése lett volna a cél, ám a Jaroszlavl gyengélkedése miatt a 2. hely is megcsíphetőnek tűnik. Már az előző idényben is szépen termelte a gólokat a gárda, és most sem áll rosszul ebben a tekintetben. A legtöbb lőtt gól az övék keleten, 87 alkalommal találtak a kapuba. A legutóbbi 3 meccsükön is megmutatta erejét a Novgorod támadójátéka: 5 gól Minszkben, 6-6 gól a Szibir és a Vityaz elleni derbiken. A Zhafyarov-Schroeder-Varnakov-Bocharov négyes remekül teljesít, ők négyen 38 gólt jegyeznek. Schroeder tehát jó fogásnak bizonyul eddig, míg a Szocsitól érkezett Bocharov talán többet is hoz az elvártnál egyelőre. A probléma az, hogy a védelmet nem sikerült erre a szezonra sem rendbe tenni: 80 kapott góljuknál többet csak 2 együttes szedett be többet keleten (a két sereghajtó), mindkét kapusuk egyelőre 91% alatti hatékonyságot hoz.

• A Minszk az előző két szezonban nem jutott rájátszásba, és a jelek szerint idén sem lesz komoly tényező a Keleti Főcsoportban. Egyelőre 23 ponttal csak a Rigát előzik meg, 8 meccset tudtak behúzni, vendégként pedig a legrosszabb teljesítmény az övék keleten. Egyetlen győzelmet számlálnak utazásaik alkalmával, a Szpartak otthonában győztek 5-4-re még szeptember elején, azóta pedig zsinórban 9 vendég meccsüket veszítették el. A védelem a leggyengébb a főcsoportban a maga 89 kapott góljával, a sereghajtó Riga két meccsel többet játszott, de még így is 1 góllal kevesebbet kapott náluk... Már 4 kapus is lehetőséget kapott a szezon során, de az elsőszámú kapus Enroth csak 89.7%-kal véd, az Osipkov-Tolopilo páros még ennél is rosszabb, egyedül a 117.5 percet kapó Karnaukhov hoz elfogadható teljesítményt (91.2%). Ami a támadójátékot illeti, annyira nem elveszett a Minszk: lényegesen több gólt lőnek, mint a Cserepovec-Szocsi-Riga hármas. A gond az, hogy a finn Pulkkinen kivételével nincs igazán kiemelkedő támadójuk.

• Ebben a szezonban már 4. alkalommal találkozik a két együttes egymással, és eddig mindhárom derbijük eseménydúsra sikerült. Előbb 4-3-ra nyert hosszabbítás után a Novgorod otthon, majd két mérkőzés következett Minszkben. Az első minszki mérkőzést nagyon simán húzta be 6-0-lal a Nyizsnyij, majd a Dinamo csapatának is jutott némi sikerélmény a szétlövés után 6-5-re megnyert meccsen november 12-én. Egyértelműen a Novgorod itt az erősebb együttes, ám ennek ellenére nem számíthat könnyed mérkőzésre. A közös meccsek szinte mindegyikén megmutatta eddig a Minszk, hogy van azért potenciál a támadójátékában, és képes ráérezni a Novgorod védelmi gondjaira. Az 1.50-es hazai sikerben semmilyen értéket nem látok, a gólokban viszont annál inkább. Bár az 5.5 over tipp szorzói is csökkennek, még mindig közel kétszeres pénzt hozhatnak, amely egy visszafogott tétet mindenképp megér.