2019.12. 03.

EBEL: cápatámadás Villachban?

Az osztrák hokiligában a Villach és az Innsbruck is nyeretlen szériával érkezik kedd esti közös derbijükre. A Cápák idén már kétszer meglepték az erősebb Villach csapatát, de vajon mit hozhat a harmadik felvonás?

Jégkorong, Osztrák bajnokság
2019.12.03. 19:15
Villach - Innsbruck

• A tavalyi gyenge szezon után (csak a csont utolsó Medvescak csapatát előzték meg az alapszakaszban) a Villach ezúttal jobban teljesít, és jelenleg a felső- és alsóház határán helyezkedik el. A mezőny sűrű, de 33 pontjával elért 6. helye egyelőre az alsóházra elegendő. A forma nem ad túl sok okot a bizakodásra, hiszen legutóbbi 2 bajnoki meccsét elveszítette a házigazda: előbb a Znojmo ellen otthon (3-5), majd a Fehérvár otthonában kaptak ki (2-3). Otthon nagyságrendekkel magabiztosabb a gárda, 7 hazai siker mellett mindössze 3 alkalommal kapitulált, és a 10 hazai meccsen lőtt 39 gól is tekitélyt parancsoló. Karlsson leigazolása a svéd Leksands csapatától jó húzásnak bizonyult, máris 14 gólt és 10 gólpasszt jegyez a center, mellette a Pollastrone-Fraser-Ulmer páros is jól teljesít. A kapuban egyértelműen Maxwell játékát kell erőltetni, az ő 91.9%-kos hatékonysága nem rossz, a csere Schluderbacher mindössze 83.3%-t hozott össze közel 61 percnyi játékideje alatt.

• Az Innsbruck 21 pontjával mindössze a Dornbirn csapatát előzi meg a tabellán, ráadásul immáron 3 meccse nyeretlen a társaság. Minden jel arra utal, hogy ezúttal is alsóházi csapat lesz a vendég együttes, amely 3 nagyon sima vereségből érkezik a Villach elleni derbire. Ráadásul a Dornbirn-Fehérvár-Linz hármasból legalábbi az előbbi kettőt illett volna megszorongatni, de a védelem képtelen stabilan jó teljesítményt hozni. Ezt jól mutatja a 95 kapott gól is, mely toronymagasan a legtöbb a ligában. Pedig úgy tűnt, hogy az NHL-es múlttal rendelkező Darling megoldás lehet a kapuban, de ő sem tudja megközelíteni a 90%-kos hatékonyságot. Mottét egyértelműen le kellett váltani a kapuban, hiszen közel 1000 perc alatt csak 87.9%-kal védett. Viszont jó hír, hogy legalább támadásban van potenciál a gárdában: Thornberg, Broda, Spurgeon, Lammers és Herbert képes termelni a gólokat.

• Nem néz könnyed meccs elé ezúttal sem a gyengécske Innsbruck: a Villach odahaza kiváló játékra képes, ráadásul extra motivációt jelent számukra az, hogy ideje lenne megtörni a nyeretlen szériát, és az Innsbruck ehhez remek ellenfél lehet. A Cápák vendégként átlagban 5.6 gólt kapnak meccsenként, ami rengeteg, így joggal várható el a Villach támadósorától 4-5, de akár 6 gól is ezen a derbin. Ugyanakkor az Innsbruck is képes villanásokra támadásban és az utóbbi 2 meccsen sebezhetően játszó Villach-defense ellen lehetnek momentumai a vendég csapatnak. Érdekesség, hogy idén már kétszer találkoztak a felek: ebben a felállásban 7-6-ra, míg az Innsbruck csarnokában 7-3-ra nyert a mostani vendég együttes. Simán benne van a levegőben ezúttal is egy gólzáporos meccs, érzik ezt az irodák is, hiszen csökkennek az oddsok, de 1.60-1.70 körül még megéri behúzni az 5.5 gól feletti opciót.