2019.11. 21.

SHL: folytatódhat az újonc vesszőfutása

Az újonc Oskarshamn rémes formájának köszönhetően a sereghajtó pozícióba süllyedt, és hazai pálya ide vagy oda, rendkívül nehéz mérkőzés vár rá a háromszoros bajnok Skelleftea ellen is.

Jégkorong, Svéd bajnokság
2019.11.21. 19:00
Oskarshamn - Skelleftea

• Az Oskarshamn együttese a Leksands mellett a liga egyik újonca, történelme során először jutott fel a legjobbak közé. Nem is lehetett kérdés, hogy a történelmi sikert elérő Hakan Ahlund irányítja majd a csapatot az SHL-ben is, és az elsődleges cél a bennmaradás kiharcolása. A keretet valamelyes sikerült élvonalbeli szintre hozni, így jött pl. védő a finn Lahti csapatától, vagy érkezett a korábban a HV71-ben majd a német DEG-ben védett Pettersson-Wentzel a kapuba. Ugyanakkor fontos távozók is voltak, így pl. a két 15 góllal záró Hutchings és Engstrom, nélkülük azért halványabb lett a keret... A szezonkezdet nem volt rémes, ugyanis a Skelleftea csapatát máris megszorongatták az első körben, majd zsinórban háromszor nyertek, azóta viszont 14 mérkőzésen csupán 2 sikert számlálnak. Vissza is esett a gárda az utolsó helyre, a legutóbbi 3 fordulóban pedig meglehetősen impotens támadójátékot produkáltak, hiszen a HV71-Malmö-Lulea hármas ellen mindössze 2 lőtt gólra voltak képesek.

• A szebb napokat is látott Skelleftea középcsapatként teljesít idén, 26 pontjával csak a 7. helyen áll a tavaly negyeddöntőben elvérzett együttes. A forma itt is gyatra, hiszen 3 meccse nem szereztek pontot, legutóbb a Brynäs ellen a 4 lőtt gól is kevés volt a sikerhez. A keret nagyjából a tavalyi, igazoltak az AIK-tól egy támadót, de a legnagyobb várakozás az Ottawa NHL-csapatát megjárt Pyatt-al kapcsolatban volt, a center egyelőre 3-3 gólt és gólpasszt jegyez. Egyértelműen a Lindstrom-Moller-Wingerli hármas a legveszélyesebb a vendégeknél támadásban, mindhárman évek óta alapemberei a Skelleftea csapatának. A vendégek egyébként a BL-ben is érdekeltek, ahol nem sikerült a legjobb 8 közé jutniuk, a 3-3-as első meccs után 2 napja kikaptak a Djurgarden vendégeként (1-4).

• A vendégek is egyértelműen gödörbe kerültek, ugyanakkor jelenleg nem nagyon lehetne jobb ellenfelet találni az újoncnál annak érdekében, hogy a Skelleftea visszataláljon a nyerő útra. A két gárda a nyitó fordulóban találkozott egymással, akkor hosszabbítás után 5-4-re nyert a Skelleftea egy rendkívül fordulatos és eseménydús meccsen. Az Oskarshamn kerete egyértelműen szűkebb, céljaik is merőben mások, mint a háromszoros bajnoké. A közös meccsük jól jelzi, hogy a Skelleftea remekül ráérzett már az első meccsen az újonc gyenge pontjaira. Fölényben fog hokizni ezúttal is a Skelleftea, és véleményem szerint teljesen mindegy, hogy a 90%-kal védő Williamsson, vagy épp a mindössze 88.5%-kos hatékonyságot produkáló Pettersson-Wentzel áll-e majd a kapuban. Ráadásul az Oskarshamn kapja percekben számolva a 2. legtöbb kiállítást a mezőnyben (197 perc eddig), és emberhátrányos védekezése a 80%-kot sem éri el. Mindent összevetve legalább 3 találatot várok a sokkal jobb erőkből álló Skelleftea csapatától, aztán hogy ez a győzelemhez elég lesz-e, az már más lapra tartozik.
Skelleftea góljai 2.5 felett | 1.79 | (7/10)