2020.03. 12.

SHL: ismét a Rögle csapatával nyernénk

Biztonsági okok miatt zárt kapuk mögött rendezik meg a svéd élvonal utolsó alapszakasz fordulóját, ahol még mindig rengeteg nyitott kérdés. A Rögle számára akár még a 2. kiemelés is elérhető, ennek tudatában léphetnek pályára a Malmö ellen.

Jégkorong, Svéd bajnokság
2020.03.12. 19:00
Rögle - Malmö

• A Rögle számára még van tétje ennek a találkozónak, hiszen a gárda jelenleg 89 pontjával komoly harcot vív a lehető legjobb playoff-kiemelésért. A mezőny szoros, hiszen a Skelleftea 90 ponttal áll a 2. helyen, mögötte a HV71-Färjestad-Rögle hármasnak 89-89 pontja van, a Djurgarden pedig 87 egységgel áll a 6. pozícióban. Fontos meccset veszített az előző fordulóban a Rögle: a Djurgarden vendégeként kaptak ki 3-2-re, pedig egy ottani sikerrel leszakíthatták volna a riválist. Otthon egyébként hosszú ideje nem kapott ki a csapat: zsinórban 6 hazai bajnokit nyertek meg, a legutóbbi otthoni meccsükön 6 gólt vágtak a Brynäs csapatának. Támadásban a Curran-Bristedt-Zaar-Brithen négyes viszi hátán a csapatot, a kapitány Brithen egyébként nemrég tért vissza sérüléséből.

• A vendég Malmö számára már nincs tétje ennek a találkozónak. Vagyis egy tét mégis maradt erre a derbire is: megúszni sérülések nélkül ezt a meccset! A társaság ugyanis biztosan a tabella 9. helyén zár majd, vagyis Wildcard meccsekre kényszerül a playoff-ban, és a Frölunda-Örebro páros valamelyikével fognak majd összecsapni. Ez extra két meccset jelent minimum a negyeddöntő érdekében a vendégeknek, vagyis kelleni fog majd a tartalék. A hírek szerint ezen a meccsen több játékidőt kaphatnak a fiatalok, illetőleg jó eséllyel a második számú kapus Volden véd majd, aki 960 perc alatt mindössze 89%-kal védett és átlagban 2.87 gólt kapott meccsenként.

• A motiváció, az erősebb keret is a házigazda mellett szól. Sajnos közönség nem lesz, akinek játszhat a Rögle csapata, ennek ellenére győzelem várható tőlük. Az ő szempontjukból nagyon nem mindegy, milyen kiemeléssel kezdhetik majd meg a rájátszást, és egy vereség esetén az is megtörténhet, hogy idegenben kell kezdeniük a negyeddöntős párosítást. Komoly zuhanásnak indult a hazaiak sikerére adott szorzó, ami nem véletlen: a Malmö csapatától érkező hírek és a Rögle motiváltsága is elősegítette a zuhanást. Még megéri behúzni a hazaiak sikerét!
1X2 | Rögle | 1.70 | (8/10)