2020.12. 01.

SHL: megőrzi hazai veretlenségét a Rögle?

A svéd élvonalbeli hokiligában hazai környezetben, vagyis Angelholmban fogadja a legutóbbi fordulóban 5 győztes szériát vereséggel lezáró Rögle a szebb napokat is látott, jelenleg 11. helyen szerénykedő HV71 együttesét.

Jégkorong, Svéd bajnokság
2020.12.01. 19:00
Rögle - HV71

A Rögle kiválóan kezdte a friss idényt, és úgy áll 32 ponttal a tabella 3. helyén, hogy 6 meccsel játszott kevesebbet az éllovas Frölunda csapatánál, néggyel kevesebbet pedig az előtte tanyázó Örebro csapatánál. Az előző játéknapon megszakadt a csapat 5 meccses győztes szériája, miután hosszabbításban kikaptak az Örebro vendégeként (5-6). A támadósor remek formában van, 14 meccs alatt 50 gólt jegyeznek, a Zaar-Ryfors-Everberg hármas megállíthatatlan egyelőre. Hazai környezetben még hibátlan a csapat, ráadásul 5 hazai meccséből háromszor legalább 5 gólt vágtak az ellenfeleknek.

A vendég HV mindössze 19 pontot kapart össze 17 mérkőzés alatt, és ezzel nincs ott a playoff-helyeken, csak a 11. helyen szerénykedik a társaság. A forma sem épp mellettük szól: legutóbbi 5 meccsükből négyet elveszítettek, vendégként pedig a mezőny legrosszabbul teljesítő csapata, hiszen 8 idegenbeli fellépésből hetet elveszítettek. A kapuban Anefelt épphogy 90% felett teljesít és 3 kapott gólt átlagol meccsenként, a csere Gunnarsson pedig még nála is gyengébb mutatókat hoz. Támadásban azért veszélyes tud lenni a csapat: Forsberg már 10 gólnál jár, és az Onerud-Wedin-Froberg hármasban is van potenciál.

A két meglehetősen aktív támadósornak szavazunk a keddi mérkőzésen bizalmat. A Rögle visszatérne a győzelmi útra hazai környezetben, ehhez viszont gólokat kell szereznie a sebezhető HV-védelem ellen. Ugyanakkor hiába ütős saját közönsége előtt a Rögle, a vendégeknek is lehetnek hatékony percei a jégen támadásban. Szeptember 26-án fordított felállásban 3-2-re nyert a Rögle, ezúttal ennél legalább 1 góllal többet várunk a két csapattól a 60 perc során.