2019.03. 14.

Kézimunka: A Bundesligával kétszerezhetjük meg a tétünket

A mai kínálatban öt Bundesliga mérkőzés szerepel, ezekből válogattam össze egy kövér duplázót.

Burgdorf-Hannover-Flensburg

Ortega csapata a rengeteg sérült miatt botrányos őszt produkált. Tavasszal azonban sérültjeik felépülésével egyre jobb formát mutatnak, a bajnokságban legutóbbi négy meccsüket behúzták. A hírek szerint a mai mérkőzésen már a sokat kihagyó Pavel Atman is bevethető. A bajnokságot veretlenül vezető Flensburg ősszel alaposan megszenvedett mai ellenfelével. Azon az összecsapáson a Hannover szinte az egész mérkőzésen hét a hat ellen támadott és Hampus Wanne utolsó pillanatban elért találatával nyerték csak meg a meccset. Nemzetközi kupákban még mind a két csapat érdekelt, a Hannover az EHF-kupa csoportkörében Tatabányán kikapott, hazai pályán pedig döntetlent játszott a magyar együttessel. A Flensburg a Bajnokok Ligájában harmadikként jutott tovább csoportjából, a kiesés szakaszban a fehérorosz Breszt lesz az ellenfele. Véleményem szerint a két csapat között még idegenben is van két gól különbség a vendégek javára. Tippem: Flensburg -1.5 1.40

Kiel-Lipcse

A mérkőzés toronymagas esélyese a hazai csapat. Nem is kérdés, hogy nyerni fognak a kelet-németek ellen. A különbségre nem szívesen voksolnék, de az összgólok legalsó határát szerintem elérik a csapatok. Tippem: 48.5 o 1.55