2018.09. 02.

Kézimunka: Baglyok a Zebrák ellen

Öt mérkőzést rendeznek ma a Bundesligában, köztük az élvonalban az előző idényben visszajutó Ludwigshafen a bajnokságot most kezdő Kielt fogadja.

Ludwigshafen-Friesenheim - Kiel

• Az előző szezonban az első osztályba visszajutó hazaiakat csupán egy pont választotta el a vörös zónától. Az utolsó fordulóban hazai pályán győzték le az Erlangent, ezzel hosszabbítva meg élvonalbeli tagságukat. Összesen tizenöt pontot gyűjtöttek, ebből tizenkettőt hazai pályán szereztek. Nyáron öten távoztak a gárdától, helyükre öt új játékost igazolt a szakvezetés. Alig két hete a harmadosztályú Pfullingen ütötte el őket a német kupa további küzdelmeitől, akiket aztán a következő fordulóban a Bergischer takarított el (35:22). Bajnoki rajtjuk  sem volt túl sikeres, az előbb említett Bergischer otthonában szenvedtek vereséget, az újonc 27:23-ra múlta felül a Baglyokat. A csapat honlapja szerint az orosz légiós Valiullin nem fog pályára lépni a mai találkozón. Hat éve fordult elő utoljára, hogy a rekordbajnok Kiel nem indulhat a Bajnokok Ligája küzdelmeiben, ugyanis az előző szezonban csak a ötödik helyet szerezték meg, így a nemzetközi porondon az EHF kupa maradt nekik, ahol a harmadik körben kezdik meg a küzdelmeket. Nyáron nem is tétlenkedtek a vezetők, minőségi játékosokkal erősítették meg eddig sem gyenge keretüket. Távozott ugyan a beállós René Toft Hansen, de helyére érkezett a Löwentől Pekeler, az osztrák válogatott Raul Santost Magnus Landin váltotta a bal szélen, míg jobbátlövő pozícióba Harald Reinkind érkezett. Szilágyi Viktor az klub sportigazgatója elmondta, hogy vállproblémái miatt nem tartott a csapattal a frissen igazolt Kristjansson, továbbá hozzátette, mindenképpen biztos győzelmet vár fiaitól a legfiatalabb kerettel rendelkező vendéglátójuk ellen. Ha sportigazgató így gondolja, én sem tehetek másképp!

Tipp1: 32397 Hendikep 5.5 V 1.40 (vendégek legalább hat góllal nyernek)

Tipp2: 30571 05 2.30 ( vendégcsapat 6-10 góllal nyer)