2026.01. 04.

NFL: Az utolsó alapszakasz nap

NFL: Az utolsó alapszakasz nap

Jön a 18. NFL vasárnap, zárul az alapszakasz

Üdv NFL rajongók!

 

Mérleg 23-19

A siker kapujában egy eladott labda elkaszálta a Frisco feltámadásának esélyét...

 

Csomagokba szedve hoztam az utolsó napot. Sok találkozóval nem érdemes foglalkozni sportfogadóként, mert több tétnélküli ütközet mellett sokan pihenőnapnak használják az utolsó fordulót.

 

Útmutató: A korai idősávban a Falcons, Jaguars mérkőzésre érdemes koncetrálni, háttérzöngének a Houstonra figyelni.

Az esti buliban előtérben a Denver-Chargers (ez és a fent említett AFC csapatok meccse meghatározza a Bills helyzetét is), ha szoros, akkor a Patriotsot figyelni. Az NFC-t a Frisco-Seahawks határozza meg, de azok inkább ilyen pihenős, helyezkedős találkozók.

 

Komoly téttel bíró mérkőzések

  • Falcons-Saints: Kit érdekel, mikor egyikük sem juthat playoffba? Hát a Tampa és a Panthers szurkolókat. Ha a Falcons nyer akkor a Carolina jut a rájátszásba, ha a Saints, akkor a Tampa. A Falcons a Rams ellen megmutatta, hogy szeretne szépen búcsúzni az évtől, Bijan Robinson még száguldozik, Kirk kapitány nem akar kikopni a ligából. A lesajnált, 1/1-re várt Saints köszöni szépen 6-10-el áll. Rattlerrel kezdték a szezont, de 1-7 után jött Shough, egy másodikkörös újonc qb és 5-3-at hozott össze, jelenleg négy meccses győzelmi sorozatban a Saints (úgy, hogy Kamara régóta kidőlt)!!! Van remény a Tampa számára, bár az elmúlt hetekben remeklő Olave out besorolt kapott, azaz nem játszik a Szenteknél. Nehéz feladat előtt a vendégek, limitálni kéne a liga egyik legjobb futóját vagy tartani vele a lépést. 1,5 a hazaiak oddsa, nem ok nélkül favoritok, de ez egy kiélezett csata lesz. Ritka pillanat, hogy két csapat úgy küzd egymással, hogy a divízió másik csapatának sorsáról döntenek. A Panthersnek és a Tampanak ott volt az esélye megcsinálni a maga szerencséjét. Ami lemaradt, Falcons siker esetén hármas holtverseny lenne a csoport élén (ismétlem, a Panthersnek segítene). Sokszor emlegettem romhalmaz csoportként az NFC déli divíziót, ugyanis 8-9-cel fog valaki playoffba jutni, de jogos így hívni, amikor a leggyengébb csapat is minimum 6 győzelemmel fog végezni és van rá esély, hogy 1 győzelemnyi különbség lesz az első és a negyedik között? Már most égeti a szemem, hogy úgy kell nézni ezt a mérkőzést, hogy igazából nem is Falcons-Saintst, hanem Pantherst-Tampat "látunk a pályán". Bijan Robinson TD, mindkét csapat legalább 2 TD, ponthatár over a gondolatom. Szerintem Falcons, azaz Panthers győzelem lesz belőle. Már csak a game winning drive hiányzik.
  • Broncos-Chargers: Nagy csata lehetne, de a Chargers nem kockáztat, pihentet ezerrel, nem megy rá a jobb helyezésre, mert ahhoz győzelem mellett külső segítség is kéne. Ja és azt a Denvert kéne legyűrni, aki az AFC megnyerésére hajt, hazai pályán. Behúztam a komoly tétes csomagba, de ez országos hazai lesz ilyen formában. A Broncos győzelemmel megnyerné a főcsoportot, nincs mit ragozni. Nagyon kiegészítőnek 1,32-ért -6,5-re húzható a Denver. Addig lesz ez nézhető, míg meg nem lépnek két labdabirtoklásnyi távolságra. Beszédes, hogy 1,06-tal a forduló top favoritja a Broncos, majd a playoffban láthatjuk, hogy más körülmények között ez egy kiélezett csörte lesz.
  • Steelers-Ravens: Tökéletes zárása az évnek. Ha már a Tampa-Carolinaból nem lett sorsdöntő mérkőzés ez a találkozó fixen az. Aki nyer, bejut a playoffba, a vesztes nem, a döntetlen a Pittsburghnek kedvez. Ide tippelni nehéz csak ismerretterjesztő jellegű mondatokkal jövök. A hazaiaknál Metcalf még eltiltását tölti... ész hova mész...Darnell Washington IR listán (még így is Scantling, Austin, Thielen, Freiermuth az elkapósor). A Ravens irányítója Lamar Jackson lesz, de ne feledjük, nem túl egészséges. A Green Bay legyőzésével életben maradt a Baltimore, a Cleveland ellen nem sikerült lezárni a kérdést a Steelersnek. A mentális faktor egyértelműen a vendégeknél, de otthon lesz a Pittsburgh. Rodgers, Gainwell, Warren vagy a védelem alkot valami ikonikust és bejut a rájátszásba Mike Tomlin csapata? Lamar Jackson az elmúlt négy héten így termelt földön: 94, 100, 128, 216 ő lesz a kulcs a Ravens sikerhez? 1,46 a Baltimore szorzója, reális szerintem a felsorolt körülmények miatt is. Bármennyire tolom a mondatokat a Ravens irányába, egy legendás szezonzárót várok, olyankor meg győztest hülyeség jósolni. Az utolsó play fog dönteni, de mi lesz az? Egy barlanglakó TD passz, Henry monster run, Lamar rakéta, ikonikus Steelers védekezés, egy jól irányzott vagy elbaltázott rúgás? Ennél jobb szezonzárót nem kaphatunk.

 

Az egyik félnek fontos mérkőzések: Matematika csoport

  • Jaguars-Titans: A Jaguars bármelyik helyen végezhet a playoffban, lehet AFC győztes, de visszaeshet 7.kiemeltnek is :D :D Einstein gyújtsd fel a diplomád. Jags win, Denver és Pats vereség = Jags AFC győzelem. Felejtsük el. Nyer a Jags és megvan a divíziógyőzelem, valószínűleg harmadik helyen zárnak a főcsoportban. Vereség esetén lenne baj, ugyanis papírforma Texans, Bills győzelemmel már csak 6. pozíció, csoda Chargers W-vel 7. lenne a Jacksonville. Bár a Titans elkezdett életjeleket mutatni, a zsinórban 7-et nyerő Jags ellen nem lesz esély. 2-2 az elmúlt négy mérkőzésen a Tennesse, Ward kezd kinézni valahogy, de csapat szinten még óriási hiányosságok vannak. Na ez az a meccs, ahova nem találok jó opciót.
  • Texans-Colts: A Jags sarkában a Houston, akik meg nyolcat nyertek egymás után. Amennyiben nyernek, a Jags elhasal, akkor átveszik a divíziógyőztes szerepkört. Hátrafele is nézegetni kell, mert vereség esetén előzni fog a Bills, akár még a LAC is. Az Indy elengedte a Rivers témát, Leonard fog dobálni, de úgy gondolom Jonathan Taylort fogják tömni labdával. Az NFL elit hazai D erre készülni fog és tükörsimán huzzák a találkozót. Óriási menetelésben a Houston, retteghetnek az ellenük készülő offensek.
  • Patriots-Dolphins: A Patriots megnyerte a divíziót, egy győzelemmel + Denver vereséggel megnyernék az AFC-t is, de engedjük el. 14-3-mal zárhatják az évet, Vrabel mester nagyot alktotott idén, Mayeről lehetséges MVP-ként beszélnek, a védelem is tetszetős. A Miami egy gyatra szezonban felérhet akár 8-9-ig is, bár a 7-10 a reális (nem is rossz, ahhoz képest 1-6-tal kezdtek. A Tua projekt kuka, a Tyrek Hill projekt valószínűleg kuka, Mike McDaniel állása veszélyben, de a bajnokság végére kezdtek kinézni valahogy. Achane egy üde színfolt lett futóposzton, de kétséges a mai játéka, apró öröm, hogy a Tampa levesébe beleköptek múlt héten. Egy nagyon extrát hozó Miami bekeverhet a dolgokba, bár itt is papírforma hazait várok. Belőttem Maye 1,5 TD passz overt főtippnek, de kezdem meggondolni magam, ha átnéznek a Denver-Chargers eredményre, benn a pakliban, hogy nem játsza végig Maye a mérkőzést. Nehéz kérdés, mert ott a pakliban, hogy rámegy az MVP címre, ahhoz meg jól jönne egy emlékezetes alapszakaszzárás. A futójátékra sem lehet panasz. Egész évben szívat Maye ezzel az opcióval, nézzük meg bulinak. Mack Hollins kidőlése nem jött jókor, Diggs meg lehet, hogy a meccsről a bíróságra megy (jó ez erős túlzás, de már megy a balhé), de benevezek a qb-ra.
  • Bills-Jets: A Billsnek is az 5-6-7. hely közül jut egy, valószínűleg a 6. Ha erőlködnek, ha nem, ezt a Jetset legázolják. Itt sem ad TD szerzőt a PRO, nem tudom, hogy nappalra visszarakják vagy maradnak ostobák és inkább nem erőltetik a cserék miatt, pedig lenne gondolatom. 1,24 a hazai W, mini toldaléknak jó, annyira nem fogják leadni a szintet, hogy ne húzzák be, még, ha előrébb nem is lesznek vele.

 

Érdektelen találkozók vagy pihentetős meccsek:

  • Bengals-Browns: Érdektelen találkozó? Nem. Myles Garrett fél sackre van attól, hogy beállítsa az NFL rekordot, egy szezonban szerzett sackek számában, 22-nél jár. Egy egész sack már meg is döntené a rekordot. Amit ez a fickó művel az megér egy kalapemelést, kár, hogy egy gyenge csapat tagja, de egyénileg elit. Mégegyszer írom, NFL REKORDRA KÉSZÜL. Zsinórban 9 mérkőzésen vitte földre az irányítót, a Steelers ellen megszakadt a sorozat, így a rekorddöntés is veszélybe került. Mondhatnak akármit, látványos volt, hogy Rodgers és a Steelers szánalmasan menekült a történelmi pillanat elől. Meg is itták a levét, mert közben kikaptak a Brownstól és így ki-ki meccset kell vívni a Ravensel, az helyett, hogy egy győzelemmel lezárták volna a kérdést. Ejtsünk szót a Bengalsról is, a szezon ment a kukába Burrow sérülése miatt már megint, 3-2-t hoztak össze a visszatérése óta, 614 yardot passzolt az elmúlt két találkozó során, a csapat 82 pontot rakott a táblára. Szeretne szépen búcsúzni a szezontól, szerintem behúzzák a mérkőzést, Ja'Marr Chasel látványos meccset rittyentenek. Ha már Burrow, elvileg nyilatkozott, hogy nem fog Garrett rekordja ellen menekülni, "ha megtudja csinálni, csinálja meg" elven fog játszani JB. Bár van egy stílusa Garrettnek, emlékszünk a Rudolph elleni sisakos merényletre is, de, amit játékban tud Myles Garrett azt nem szabad elvenni tőle, boldog lennék, ha ez a srác összehozná a legendás pillanatot.
  • Vikings-Packers: A Packers fix 7. az NFC-ben, így teljes pihentetésbe fognak, bőven elég volt elveszteni Kraftot és Parsonst. A Minnynél nem tudni, hogy McCarthy vagy Brosmer dob, esetleg fele-fele alapon. A Fűzővel Kifelé oldal fogalmaz jól, a Green Bay cserecsapata kifog kapni. Egy dolog miatt fontos ez a találkozó. Justin Jeffersonnak 53 yard kell az 1000 yardos szezonhoz. A történelemben 2 játékos hozta le karrierjének első hat szezonját úgy, hogy eljutott legalább 1000 elkapott yardig, Mike Evans és Randy Moss. JUSTIN JEFFERSON LEHET A 3.!!!! Biztos, hogy rámennek a rekordra, addig tömik labdával, míg meg nem lesz a kellő yard. Szerintem lesz nagy játéka is, így bátran ajánlom papíros alapon 69,5 fölé a hazaiak elkapóját.
  • Giants-Cowboys: Bár nincs tét, nem lesz pihentetés (az elején legalább is). Mindenki megy a yardokért, egy szép szezonzárásért, pénzekért. Lehet ebből egy látványos összecsapás, pályán átrohanó offensekkel, főleg, hogy a Dallas még azt a gyatra védelmét is tovább rombolta Diggs elzavarásával, de Prescott, Pickens és Lamb szerintem szétbombázza a hazai D-t. Ha jobb oddsot keresünk, 1,78-ért vihető az 5,5 TD over, a Tippmixpro rafináltad lekapta a TD szerző játékos opciót, pedig Dart lábon szerintem beér, kell is a sok touchdownhoz, talán Lamb és Pickens sem marad adós. 3-3 esetleg 2-4 elosztásban is jöhetnek a hatpontosok.
  • Bears-Lions: Érdemes megvárni a Frisco meccs eredményét.
  • Raiders-Chiefs: A Giants ellen szépen intézte magának az 1/1-et a Raiders, már csak nem szórakozzák el. A feladat egyszerű, veszíteni a Chiefs ellen. Durva leírni, de a Mahomes érába most a legnehezebb kikapni a KC-tól, ugyanis a Kansas sem jutott playoffba, sokan sérültek, Oladokun irányít náluk. A vendégeknek nem éri meg annyira a vereségre hajtani, Oladukon szeretne valamit mutatni magából, bármit csinál a Chiefs, a Raiderst ezt alul fogja múlni. Kenny Pickettel próbálkoznak valószínűleg a hazaiak, nem túl hálás feladat, mikor körötted mindenki a vereségre játszik. Matekozzunk picit, amennyiben nyerne az LV, úgy egy Giants győzelem mellett a Falcons, Bears, Browns, Seahawks négyesből legalább nyerjen egy + minimum egy X valamelyiktől. Minek írom le, ezt úgy se olvassa senki, még engem se érdekel, de ne mondjátok, hogy nem voltam alapos a részletekkel. Amíg 1,4-et fizet a KC még talán érdemes is befizetni rájuk. Kár, hogy nincs olyan opció jobb oddsért, hogy nem a Kansas nyer, hanem a Raiders veszít direkt.
  • Rams-Cardinals: Itt is érdemes megvárni a Frisco meccs eredményét, mert Seattle siker esetén nem fix a Rams helyezése. Nacua egészségére vigyázni kell, nem szabad minden energiát belerakni a találkozóba, az meg jól jöhet a Cardinals offensenek. Sokszor dícsértem őket Brissett vezetésével, vannak bíztató jelek, bár nem hiszem, hogy ő lesz jövőre a franchise qb (Murray se). McBride 1000 yard fölött, 11 TD-nél jár, az utóbbi időkben Wilson is elkapta a fonalat. 4,5 TD over a gondolatom, sok pontot várok az Arizona meccsein, de ehhez kell tőlük stabilan legalább 2 touchdown. Alacsony határ, 1,5-es oddsal. Kérdés, hogy egy esetleges Rams B keret mire lesz képes? A Falcons elleni szenvedést látva még az alap kezdő is képes negatív meglepetésekre, hozzáteszem, ma egy gyatra D-t kéne lejátszani a pályáról.
  • Eagles-Commanders: Az Eagles második vagy harmadik lesz a főcsoportban, de elvileg pihentetnek, mert nem elég, ha nyernek, kéne a Lions segítsége is. Egyszerre játszanak, nem fognak matekozni, fő az egészség. A Commanders ismét Johnsonnal áll ki, teljes a csőd a pálya mindkét oldalán hónapok óta. Képtelenek 60 percet végig értelmezhetően játszani, az NFL meg nem az a liga, ahol 15 jó percből meg lehet élni. Minden formájában jobb a Philly, ráadásul a cserékben ott a bizonyítási vágy a playoff előtt, jó oddson mérik a Sasokat.
tipp
New England - Miami
Lesz passzolt (passing) touchdown-ja? | Maye, Drake 2+ | 1.44 | (10/10)

kapcsolódó meccs

New England - Miami

2026. 01. 04. 22:25 | NFL Tovább a meccshez

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
Vene 2026-01-04 22:17:35
Nem a Kansas nyer, hanem a Raiders veszít --> esetleg pontszám under? 😀
RobertWong 2026-01-04 18:24:53
Sziasztok ! Nekem ez a nap teljesen no bet , nincs nagyon elképzelésem . Nem sok téttel bíró meccs van .

tippszelvény

Időpont / esemény Piac / Tipp Odds  
2026.01.04. 19:00
Cincinnati - Cleveland
Pontszám 44,5
Több, mint 44,5
1.67 18 - 20
2026.01.04. 19:00
NY Giants - Dallas
A mérkőzés győztese
Dallas
1.56 34 - 17
Eredő odds 2.61
Tét 1000
Kihagyott nyeremény 2610
senki 2026-01-04 18:17:10
.

tippszelvény

Időpont / esemény Piac / Tipp Odds  
2026.01.04. 19:00
Houston - Indianapolis
A mérkőzés győztese
Houston
1.15 38 - 30
2026.01.04. 19:00
Atlanta - New Orleans
Touchdown-ok száma 3,5
Több, mint 3,5
1.29 19 - 17
2026.01.04. 19:00
Cincinnati - Cleveland
Mezőnygólok száma 2,5
Több, mint 2,5
1.39 18 - 20
Eredő odds 2.06
Tét 100
Kihagyott nyeremény 206
debrecen 2026-01-04 17:35:24
🤷🏻‍♂️

tippszelvény

Időpont / esemény Piac / Tipp Odds  
2026.01.04. 19:00
Houston - Indianapolis
Pontszám 43,5
Kevesebb, mint 43,5
1.56 38 - 30
2026.01.04. 22:25
New England - Miami
Lesz passzolt (passing) touchdown-ja?
Maye, Drake 2+
1.45 38 - 10
2026.01.04. 22:25
Denver - LA Chargers
1. félidő - Pontszám 15,5
Több, mint 15,5
1.44 19 - 3
Eredő odds 3.26
Tét 300
Kihagyott nyeremény 978
49ers_fan 2026-01-04 14:27:30
W18

tippszelvény

Időpont / esemény Piac / Tipp Odds  
2026.01.04. 22:25
New England - Miami
Pontszám 42,5
Több, mint 42,5
1.60 38 - 10
2026.01.04. 22:25
Denver - LA Chargers
Hendikep -4,5
Denver -4,5
1.52 19 - 3
2026.01.04. 19:00
Jacksonville - Tennessee
Lesz passzolt (passing) touchdown-ja?
Lawrence, Trevor 2+
1.44 41 - 7
2026.01.04. 19:00
Minnesota - Green Bay
JEFFERSON, JUSTIN elkapott (receiving) yard-jainak száma? 67,5
Több, mint 67,5
1.80 16 - 3
Eredő odds 6.30
Tét 1000
Nyeremény 6300
Kitty22 2026-01-05 09:05:48
Gyönyörű, gratulálok 🥰
49ers_fan 2026-01-05 14:02:36
Köszönöm szépen! 😊

további tippjeink a Rögbi, amerikai futball világából

A playoffért küzd a Tampa a Carolinaval, az NFC győzelem a cél a 49ers-Seattle mérkőzésen.
A playoffért küzd a Tampa a Carolinaval, az NFC győzelem a cél a 49ers-Seattle mérkőzésen.
2025.12. 29. NFL: 17. forduló MNF
Falcons-Rams találkozóval zárul a forduló
Falcons-Rams találkozóval zárul a forduló
Jön a 17. NFL vasárnap
Jön a 17. NFL vasárnap