2023.02. 13.

NFL ÉVZÁRÓ CIKK + SEAN BOWL EREDMÉNYHÍRDETÉS

Véget ért a 2023-as NFL szezon, köszönöm, hogy velem tartottatok!

Üdv mindenkinek!

Hajnalban lejátszották az NFL döntőt, a Super Bowlt. BAJNOK A KANSAS CITY CHIEFS! (úgy látszik a Tipplaposok együtt kiszurkolták :D )

• 38-35-re győzött a Kansas, Mahomes lett az MVP! Sokáig futott az eredmény után a KC, ám a félidei 24-14-es Eagles vezetés semmit sem ért végül.
  • Két kulcsmomentumot emelnék ki:
  1. A negyedik negyedben TD-vel fordított a KC 28-27-re és a következő támadásból puntra kényszerítették az Eaglest, amiből a Super Bowl legnagyobb punt visszahordása lett, majdnem a célterületig ért vele a visszahordó. Ezután gyorsan 35-27-re módosult az állás. Innen még egyenlített azért a Philly, de nagy extra volt ez a "vendégeknek".
  2. A mérkőzés végjátékában egy véleményes zászlóval életben maradt a Chiefs támadás ráadásul lepörgették szinte a hátralévő játékidőt, hogy egy egyszerű mezőnygóllal ismét megszerezzék a vezetést. Elnézve a közösségi oldalakat, egyből jött a magyar kommentáradat, hogy elcsalták a zebrák ezzel az ítélettel a találkozót...Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy az Eagles védő nyilatkozatban elismerte, hogy igenis visszahúzta JuJut. Lehet ezen vitatkozni, hogy sok ilyet elengednek egy találkozón stb. ez már a múlt, de a műhiszti felesleges. Ezután már csak egy Hail Maryre maradt ideje az Eaglesnek a saját térfélről, de az az end zone közelébe se jutott, amikor földet ért. BAJNOK A CHIEFS.

Ismét egy remek szezonon vagyunk túl, egy klasszikus döntővel. Mahomes, Kelce, Andy Reid ismét felért a csúcsra, persze ez a teljes csapat érdeme.

• Sean Bowl végeredmény:

Helyes tippsor: Kansas, Nem, 35-38, Hurts, Hurts, KC, TD, Hurts, 9, 3, igen, Igen, Igen, KC, Mahomes

1. 49ers fan, Senki 10 pont
  2. Péksrác 9 pont
  3. Medzsr, Mark' Yhennon 8 pont
  4. Kitty22, Tomifx 7 pont
  5. Hátha vagy nátha, Spitball 6 pont
  6. Prigioni, Seantaylor21 5 pont

Döntetlen született az élen. A tie breaker szabályban megjelöltem, hogy 4 kiemelt kérdés dönt, de ez is sorrendbe állítva. A 4 kérdés is döntetlent hozott a két játékos között, hisz ugyanolyan válaszokat adtak (Kc nyert, Mahomes MVP, nem találták el a végeredményt, KC védelem szerzett több labdát).

A SEAN BOWL TÖRTÉNELMÉBEN ELŐSZŐR KÉT GYŐZTES SZÜLETETT, GRATULÁLOK 49ers fan és Senki!

Írjatok egy emailt a bence.gulyas93@gmail.com címre és egyeztetünk!

Érdekesség, hogy 4 Sean Bowl alatt volt 5 nyertesünk, de mind különböző olvasó, nincs duplázó. Lalika, Hátha vagy nátha, Medzsr volt eddig, most 49ers fan és Senki.

Köszönöm, hogy itt voltatok, a következő szezonban is várlak titeket! Addig is maradjatok a Tipplap olvasói, segítsük egymást a sportfogadásban, játszunk jókat és maradjon meg a jó hangulat!