2015.09. 21.

Kézimunka

Kézimunka

Ahogyan már megszoktátok, Kispályás ma is megörvendeztetett minket egy jó kis kézilabda-elemzéssel! Hajrá mindenki!

Bombac a bomba! Tegnap a 11 gólig jutó szlovén irányító elévülhetetlen érdemeket szerzett a végig nagy akarattal küzdő Szeged bravúros győzelmében. A Löwen meglepően gólszegény mérkőzésen 22:21 arányú győzelmet aratott a 6 gólos Gensheimer vezetésével. A csupán négy kétperces büntetést hozó összecsapáson a katalánok legjobbja a szintén hat egységet termelő egykori veszprémi Kiril Lazarov volt. A teljes első forduló harmadik vendéggyőzelmét a Vardar Szkopje szállította. A mérkőzés elejébe kissé belealudva a 13. percben már négygólos hátrányba kerültek, ebből a félidő végére csupán egyet sikerült lefaragniuk, ezzel el is „vitték” az egyik melléktippemet. A második játékrészben 13-nál egalizálták az állást, innen már ők irányították a mérkőzést és szép „overos” győzelmet arattak. Hazai oldalon csak a 8 gólig jutó Gajic tudott felnőni a feladathoz, így a Montpellier-nek még várnia kell a 90. Bl diadalára.

A hétfő általában nem a kézilabda napja. Így van ez ma is, az összesen 8 mérkőzésből a Zrt. kínálatában 5-re van lehetőségünk voksolni.

Aalborg-Ribe-Esbjerg, dán bajnokság-férfi

Az idei szezont egyaránt egy győzelemmel és két vereséggel nyitotta a két alakulat. Az Aalborg az első fordulóban hazai pályán felülmúlta a tavalyi évad ezüstérmesét a Skejrn együttesét, a folytatás azonban nem alakult ilyen szépen, két zakó következett idegenben. Esbjergi részről hasonló a forgatókönyv, hazai győzelem után két vereség, annyi különbséggel, hogy az egyiket otthon szenvedték el. Hiába az azonos mutatók, a mérkőzés egyértelmű esélyese az Aalborg. Tavaly az alapszakasz második helyére odaérve, ellenfeleinek csupán két döntetlen engedélyezett hazai pályán tizenegy győzelem mellett, az Esbjerg alig lecsúszva a felsőházi rájátszásról a kilencedik helyet szerezte meg, köszönhető talán annak is, hogy idegenben csupán négy győzelemre futotta erejéből. A két csapat egymás elleni történetében csak aalborgi győzelmet találtam.