2015.09. 28.

Kézimunka

Kézimunka

Tegnap a dánok a 9. percben már 3 góllal vezettek, a Löwen azonban fokozatosan kapaszkodva a 21. percben utolérte őket és a szünetre már 4 gólos német vezetéssel vonultak a felek. A második félidőben aztán sebességet váltottak és állva hagyták megszeppent Koldingot, a vége 30:18 arányú kiütés lett. Múlt héten majdnem tökéletesen zártunk, egyetlen hiba csúszott csak be a Vojvodina otthoni győzelmével. A szokásosan  szűkös hétfői kínálatból egy dán meccsre esett a választásom.

Ribe-Esbjerg - Skanderborg Dán bajnokság-férfi

A hazaiak a tavalyi rájátszásról éppen csak lecsúszva a 9. helyen fejezték be a bajnokságot. Az idei évet biztatóan kezdték, hiszen otthon verték meggyőző különbséggel az újonc Skive alakulatát, azóta azonban csak három vereséget számlálnak. Kikaptak az Arhustól, majd otthon kapituláltak a tavalyi ezüstérmes Skjern ellenében, múlt hétfőn pedig az Aalborg koppintott az orrukra.

A Skandenborg köszönhetően talán a pocsék hazai mérlegének is (1 győzelem,12 vereség), osztályzóra kényszerülve őrizte csak meg élvonalbeli tagságát. Folytatva rossz sorozatát, az idei szezont is két vereséggel nyitotta, utána azonban 2 győzelem következett az Aalborg illetve a Mors ellenében. Mindezt tette úgy, hogy a négy alkalomból csak egyszer mozdultak ki otthonról.

Láthatjuk tehát, hogy mind a két alakulat rossz formában kezdte az idei évadot, a góllövéssel is eléggé hadilábon állnak. Azt  gondolom a hazaiak ma megrázzák magukat és begyűjtik a két pontot.

Tippem:

19065  Ribe-Esbjerg – Skanderborg H 1.80

Melléktipp:

15418 gólszám 44.5 V 1.35

tehát a mérkőzésen legalább 45 gól születik

Kézimunka+

Még egy meccset ajánlanék, többnyire ezt is kézzel játsszák…

Kaposvár-Miskolc vízilabda Ob1

Kaposváron a kapuban Szécsi Zoltán, a kispadon Szécsi Zoltán. Bizony, háromszoros olimpiai bajnokunk játékos-edzőként folytatja karrierjét. Ha valóban szeretnének a legjobb nyolcba kerülni, ma kötelező legyőzni a bajnokság újoncát, akik Egerben 13:7 arányú vereséggel már belekóstoltak az első osztály légkörébe.