2015.09. 16.

Kézimunka

Kézimunka

A héten eddig csak rossz tippet adtam. Ma azonban a bőséges kínálatból próbálok olyan meccseket választani, ahol tényleg nyernek az esélyesek. Izlandi bírópáros dirigálásával igazi északi rangadóval indul a megújult rendszerű Bl, erről majd később írok a Veszprém lengyelországi fellépésének apropóján, megkezdik a küzdelmet a svéd hölgyek is,Bl főpróbát tart a Löwen és fordulót rendeznek a franci férfiaknák is.

Svéd bajnokság- női
Savehoff-Höör

M útjára indul a svéd női pontvadászat, melynek toronymagas esélyese a hazai pályán debütáló Savehoff. A tavalyi alapszakaszt hibátlan 22/22, +222 gólkülönbséggel letudó hazaiak a rájátszás során előbb a negyeddöntőben söpréssel jutottak túl az Eslov testén, majd kicsit döcögve,csak 3:2 arányban túljutva a Skövdén húzták be a bajnoki címet a Skuru ellenében. A vendégcsapat 5 vereséget számlálva az alapszakasz 2. helyén végzett, a negyeddöntőben azonban rögtön megálljt parancsolt neki a Vasteras. Egymás elleni mérlegük nyomasztó Savehoff fölényt mutat, eddig minden mérkőzést megnyertek. Tippem ToMMo másfelezőjében is megállná a helyét:

• 28060 Savehoff-Höör H 1.55

Bundesliga-férfi
Berghischer HC-R.N. Löwen Kronau

A vendégcsapat pazar formájának sorrendben a Lemgo, az Eisenach, a Magdeburg, a Göppingen és a Hannover látta kárát. Hazai oldalon jóval szerényebb teljesítményt láthatunk 4 vereség mellett mindössze az újonc Eisenach skalpját gyűjtötték be. Ezt a három pontot is magabiztosan fogják begyűjteni az Oroszlánok, agyonverni nem fogják ellenfelüket, mert tartalékolniuk kell a vasárnap hozzájuk látogató Barcelónára,de már az első félidőben nyomatékosítani fogják erőfölényüket,mint ahogy azt tették eddigi fellépéseik közül négy alkalommal.

• Tippem:
  • 08629 1. félidő Hendikep 2.5 V 1.55tehát 3 gólos vendégvezetéssel vonulnak a csapatok az öltözőbe
  • Melléktipp:
  • 09077 Hendikep 3.5 V 1.30 tehát legalább 4 góllal nyer a vendég

Svájci bajnokság-férfi
Winterthur-St.Gallen

Tavaly a hazaiak a háromszakaszos svájci bajnokság alapszakaszát megnyerve első helyen jutottak tovább a 6 csapatos felsőházi rájátszásba, itt meg is tartották ezt az előkelő pozíciót. A St. Gallen mindkét etapot a negyedik helyen abszolválva szerezte meg a jogot a bajnoki elődöntőre ahol mai ellenfele várt rá és meglepő módon 3:2 arányban túl is lépett rajta, a döntőben azonban esélyük sem volt Császárék ellen.

• Tippem:
  • 13533 Winterthur-St.Gallen H 1.20

Francia bajnokság férfi
Ivry - Paris SG

Az arccontsérülését szenvedett Karabaticsot nélkülöző fővárosiak a tavalyi évet másodosztályban töltő Ivry otthonába látogatnak. Már a félidőben is vezetve hendis győzelmet várok. Nagyon nem akarom agyon nyeretni őket, hiszen energiáikat a szombati flensburgi látogatásra kell tartalékolniuk.