2016.12. 16.

Kézimunka Hollandia-Dánia

Szerdán befejeződtek a középdöntő küzdelmei, kialakult a legjobb négy mezőnye, amely egy híján megegyezik a rióival. Franciaország, Hollandia, Norvégia az olimpián is érdekelt volt a végküzdelmekbe, a negyedik résztvevő pedig Dánia. A két elődöntő közül én a hollandok Dánia elleni mérkőzését választom.

Hollandia-Dánia

• A hollandok egy németek elleni vereséggel kezdték a tornát, aztán szépen bemelegedtek és sorra vették az akadályokat. Lengyelország és Franciaország a csoportban, majd a házigazdák után Szerbia és a spanyolok a középdöntőben. A tornán ők szerezték eddig a legtöbb gólt (172) még úgy is, hogy a franciák elleni mérkőzésük volt az Európa-bajnokság leggólszegényebb találkozója. Félelmetes támadógépezetük nem egyszemélyes, mint a románoknál, hanem a terheket szépen megosztva Polman, Groot és Broch mellett Bont és Wisser is bőven tíz fölött jár. Dánia a papírformának megfelelően a cseheket, Montenegrót és minket is legyőzve nyerte meg a csoportját. A középdöntő kicsit döcögősebbre sikeredett, a norvégok ellen esélyük se volt, az oroszok a végén mentettek pontot ellenük, Románia ellen pedig megmutatták, hogyan is kell védekezni Neagu ellen, akit a mérkőzésen sikerült 3(!) gólon tartani, ennek jutalma természetesen két pont lett. Szilárd védelemről tanúskodik a mindössze 134 kapott gól, viszont támadójátékuk egy kicsit egysíkú, Stine Jörgensentől várják a megoldást, az utóbbi két meccsen jól szállt be a mindössze 20 éves átlövő, Mette Tranborg, jegyezzük meg a nevét. Számomra kicsit furcsa, hogy Klavs Bruun Jorgensen még egy perc játéklehetőséget sem adott a Nyköbing irányítójának, Kristina Kristiansennek. Ejtsünk szót még a két kapusról is, nem azért mert, annyira parádés, amit eddig nyújtottak, egyik oldalon 33%, míg a másikon 35%, bár Sandra Toft extrát hozott a románok ellen, hanem azért, mert a Nice Team névsora bármelyikükkel kezdődhetne.  A két együttes legutóbb 2011-ben találkozott egymással barátságos mérkőzéseken, akkor mind a kétszer a dánok nyertek. Ma fordul a kocka és a támadó kézilabda fog diadalmaskodni a defenzív játék fölött. Óriási előny a hollandoknak, hogy kapitányuk Helle Thomsen évekig volt a dán kirakatcsapat Midtjylland edzője, tehát elég jól ismeri honfitársai játékát.

Tippem: 07969 Hollandia-Dánia H 1.75  26:22