2014.02. 02.

Super League: Lausanne - Basel

A legismertebb svájci csapat látogat egy potenciális kiesőjelölthöz. A Baselnek szöksége van a pontokra, hiszen az üldözők már a sarkukat tapossák.

A Basel zsinórban három meccset játszott a jelenlegi top négy csapattal (rajtuk kívül ugye, az három csapatot jelent): Young Boys 2-2, Grasshoppers 1-1, Luzern 1-1, úgyhogy most erősen besárgultak a mezők a nevük mellett. 33 ponttal vezetik a bajnokságot, de az elsőt és az ötödiket mindössze három pont választja el egymástól, így egy pillanatra sem lankadhat a figyelmük. Idegenben még veretlenek, és nem is gondolom, hogy a mai ellenfél fog először kibabrálni velük, a hat döntetlen viszont egy kicsit aggaszt. Az ellenfél a Lausanne lesz, akik 18 forduló után hét ponttal a tabella utolsó helyén szerénykednek, és hazai pályán is mindössze 1-1-7 a rekordjuk. A Baselé a legjobb lőtt és kapott gólátlag is, a Lausanne pedig pont ennek az ellentéte, vagyis ők a leggyengébbek mindkét mutatóban.

A háromesélyes fogadásban nem látok elég potenciált, hogy arra tippeljek, a Basel 99.9%, hogy nyer, ezt szerintem mind így is gondoljuk. Az én tippem egy kicsit nagyobb szorzót ígér, igaz a kockázat is nagyobb. A Lausanne statisztikáiból indulnék ki elsősorban: a hazaiak az eddigi 18 lejátszott meccsből 12 alkalommal elveszítették az első félidőt, ami az esetek 66%-ának felel meg, és messze a leggyengébb mutató ebben a kategóriában is. Ez az arány otthon is 5/9, tehát még mindig 55%, és most a liga legjobb csapata lesz az ellenfél, akiknek szükségük van a pontokra, hiszen a verseny jelenleg nagyon kiélezett az első öt helyen. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy a Basel eddig nem remekelt az első félidőben, náluk többségben vannak a döntetlenek, de én úgy gondolom, hogy most jó esély van a győzelemre.