2014.11. 03.

A Tipplap szelvénye

Mára két meccset hoztam, egyet az orosz és egyet a spanyol első osztályból. Lássuk.

1 922 Ft

• Bár a tabellán közvetlenül egymást követik a 9. Ès a 10. helyen, azt gondolom, hogy mégis jelentős különbség vam a csapatok között, mégpedig a Rayo javára. Egyrészt a játékosállománya szélesebb lehetőséget nyújt a kezdő tizenegy kválasztására, másrészt piaci értékét tekintve több mint a duplája! Ami ezen kívül megerősíti bennem a hazai siker valószínűségét, az pont a Rayo hazai sorozata, ill az Eibar vendégként mutatott teljesítménye. A hazaiak az elmúlt hat összecsapáson csupán egy alkalommal tudott nyerni (1GY-1D-4V), míg ugyanezen elmúlt hat fordulóban az Eibar erős közepes volt (3GY-2D-1V)! Vagyis ha az esélyekhez kötődő valószínűségeket nézzük, akkor jó eséllyel megérkezhet a Rayo számára egy győzelem. De ennél a meccsnél az esélyek kiegyenlítettebbek, ezért a döntetlent is figyelembe veszem.
  • A Rubin Kazan (6.) az orosz bajnokság egyik kimagasló csapata. Nem tartozik  közvetlen a bajnokesélyesek közé, de mindenképpen a nemzetközi porond állandó résztvevője, az orosz bajnokságban, ha kijön nekik a lépés meg tudnak verni bárkit. Erre kiváló példa a legutóbbi forduló, amikor is a Dinamo Moszkvát verték idegenben 2-0-ra! Nagyon jó formában vannak, három győzelem sorozatban, amelyeken összesen kilenc gólt szereztek és csupán egyet kaptak. Két legértékesebb játékosa az ukrán csatár Marko Devic és a horvát Marko Livaja, aki második hullámban érkezik a kapu elé. A Perm (13.) játékosállománya jóval szerényebb, pénzben kifejezve mintegy negyed annyit ér, mint a Kazanyé. Legutóbb verték a Rostovot, de azelőtt idegenben sima vereséget szenvedtek a Lokomotiv Moszkvától, azelőtt pedig otthon a Krasznodartól. Teljesen egyértelmű, hogy a két csapat közül a hazaiak nem csak anyagilag és a játékosállományt jobbak, hanem formájukat tekintve is! Ráadásul a Rubin számára nagyon fontos az, hoyg minden évben kijusson az európai kupaporondra, hiszen az innen származó bevétel fontos a klub büdzsé számára! Ehhez azonban harcolni, kapaszkodni kell, mert a verseny szoros és kiegyenlített. Ez pedig számomra sima hazai győzelmet jelent.