2013.09. 27.

NHL - Keleti Konferencia - Atlantic Divízió - 2013-09-27

NHL - Keleti Konferencia - Atlantic Divízió - 2013-09-27

Miután kivégeztük a Pacific és Central Divíziót, azaz a  Nyugai Konferenciát, térjünk át keletre, ahol legalább annyi kiváló csapat alkotja a mezőny másik felét. Két nagyon erős csoport, ahol nüanszokon fog múlni a rájátszásba kerülés. A harmadik felvonás tehát az Atlantic Divízióé. Papíron a divízió legerősebb csapata a Boston Bruins, azonban láttunk már meglepetést, így nem jelenteném ki, hogy biztosan ők végeznek majd az élen. Méltó kihívó lehet a Detroit, az Ottawa, vagy akár a másik két kanadai csapat is.

 

A divízió csapatainak menetrendje:

Öt meccs két saját divízióbeli csapat ellen.
Négy meccs öt saját divízióbeli csapat ellen. 
Három meccs minden Metropolitan Divíziós csapat ellen.
(Pittsburgh, Columbus, NY Rangers, NY Islanders, Philadelphia, Washington, Carolina, New Jersey)
Két meccs minden Nyugati Konferenciába tartozó csapat ellen.


Boston Bruins

Ha azt mondom, hogy a tavalyi meglepetéscsapat, az nem fedi a valóságot. Ha viszont az mondom, hogy mindenki a döntőbe várta őket, azzal sem mondok igazat. Maradjunk annyiban, hogy egy óriási meglepetést okozó, de mindenképp megérdemelten döntőbe jutó, nagybetűs CSAPAT. A Bocsok leginkább azzal okoztak meglepetést, hogy miután a Toronto ellen megszenvedtek az első körben és csak egy (azt hiszem lehet ezt mondani) történelmi hetedik meccses hajrával jutottak tovább, a Konferenciadöntőben kisöpörték Crosbyékat. A nagydöntő már szintén történelem, végül Chara helyett Toews lökhette a magasba az amúgy egyáltalán nem könnyű Stanley-kupát. A Boston idén azon lesz, hogy négy éven belül harmadszor is döntős legyen és a 2010-11-es szezonhoz hasonlóan ismét elhódítsák a trófeát. Ez a divízió azonban még nekik sem lesz fenékig tejfel. A továbbjutásra rajtuk kívül olyan csapatok pályáznak, mint a Toronto, az Ottawa, a Montreal és a Detroit. Szerintem ez a négyes törhet borsot az orruk alá majd, de ne szaladjunk ennyire előre. Andrew Ference (13), Rich Peverley (18), Tyler Seguin (32), Nathan Horton (22) és Jaromir Jagr (9) hagyták el a támadó alakzatot, érkezett viszont Jarome Iginla (33), Loui Eriksson (29) és pár játékos a draftról. Nem mintha túl nagy erősítésre szorult volna az offense, hiszen Brad Marchand (36), David Krejci (32), Patrice Bergeron (32), Milan Lucic (27) még mindig a Bocsoknál tevékenykedik. A védelem két oszlopa továbbra is Zdeno Chara (19) és Dennis Seidenberg (17), a második sorban viszont Andrew Ference (13) és Johnny Boychuk (6) kettőse felbomlik, Ference ugyanis az Edmonton mellett döntött. A helyére Hamilton léphet előre, de ez már szintén az edző döntése. A kapuban Tuukka Rask már ismerős mindenkinek. Az alapszakasz tavaly nem sikerült kiemelkedőre, de nem is annak kell kiemelkedőnek lennie.

Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Patrice Bergeron +24
Brad Marchand & Tyler Seguin +23
Dennis Seidenberg +18
Buffalo Sabres
 
Meglátjuk, hogy Vanek idén meddig viszi őket. Mindenki tőle várja a csodát, ő pedig mindent meg is tesz, azonban ez is kevés. Tavaly 41 pontig jutott, rajta kívül még ketten tudtak 30 fölé menni: Cody Hodgson (34) és Tyler Ennis (31), húsz fölé pedig még hárman: Jadon Pominville (25), Steve Ott (24) és Christian Ehrhoff (22), a gólkülönbségük viszont még így is bőven negatív volt, a divíziót pedig utolsóként fejezték be. Az idei csoportjuk is hasonló, a három érkező (Detroit, Tampa Bay és Florida) közül azonban a Detroit mindenképp, de leginkább még a Tampa Bay is szerintem Vanekék elé sorolandó. A világ sokadik csodája lenne tehát, ha ott lennének a rájátszásban.
 
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Jochen Hecht & Christian Ehrhoff & Brian Flynn +6
Adam Pardy +4
Steve Ott & Alexander Sulzer & Mike Weber +3
Detroit Red Wings
 
Pavel Datsyuk (49) 11. detroiti NHL szezonjába kezd bele, maga mellé pedig kap egy új társat, aki még nála is többet látott. Daniel Alfredsson (26) ugyanis pontot tett az 1994-2013-ig tartó ottawai karrierje végére és nem fogadta el a csapat szerződéshosszabbítási ajánlatát. Döntését azzal indokolta, hogy még szeretne a hátralévő pályafutásában Stanley-kupát nyerni és erre úgy érzi, a Detroittal erre több esélye van. Távozók is voltak, a támadók közül Filppula (17) és Brunner (26), a védők közül Colaiacovo és White léptek lapátra. Az első két sorban az Ericsson - Kronwall és a Quincey - Smith páros hátul adott, a kapuban Jimmy Howard, mögötte Jonas Gustavsson. A tavalyi alapszakasz legjobbjai a már említett Datsyukon kívül Henrik Zetterberg (48), Johan Franzen (31), Niklas Kronwall (29) és Damien Brunner (26) voltak pontok tekintetében. Döcögősen indultak, a végén azonban huszáros hajrával éppen befértek a rájátszásba, ahol a Ducks nem tudta megállítani őket, a Blackhawks pedig a sírból visszakapaszkodva gyűrte le a detroiti csapatot. Úgy gondolom, Alfredsson jobban belelát a dolgokba, mint én, így hiszek neki, amikor azt mondja, hogy a Detroit odaérhet a végén. Ez azt sejteti, hogy erős a csapat és valami készülőben is van.
 
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Pavel Datsyuk +21
Jakub Kindl +15
Johan Franzen +13
Florida Panthers
 
A napos félsziget egyik csapata tavaly igazi pofozózsák volt és nem látom különösebb jelét igazi fordulatnak. Egy ennél gyengébb divízióban lettek utolsók két nagyon rossz második félszezont futó csapat (Tampa Bay és Carolina) mögött. Esélytelen a továbbjutásuk, még a szabadkártya közelében sem lesznek. A legeredményesebb játékosaik Tomas Fleischmann (35), Jonathan Huberdeau (31), Brian Campbell (27), Tomas Kopecky (27) voltak. Mint mondtam, az esélytelenek nyugalmával indulnak idén. A tavalyi +/- mutatók is beszédesek, egyedül az összesen két meccsen játszó Selleck mutatója pozitív.
 
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Eric Selleck +2
-
-
Montreal Canadiens
 
Tavaly sikerült megnyerniük a Bruinssal szemben a versenyfutást, idén azonban még azt is meg merném kockázatni, hogy nem lesznek rájátszásban, habár nem állnak rossz nevekből. A szünet alatt megszerezték a Flyers helyettes kapitányát, Daniel Briéret (16), Douglas Murrayt, aki több éves Sharks szolgálat után télen a Pittsburghöt választotta, most pedig már Kanadában kezdi az új idényt, az inkább bajszáról, mint góljairól híres George Parrost és a nagyon fiatal, de ígéretes Christian Thomast. Ők csatlakoztak a liga egyik leggólerősebb védőjéhez, P.K. Subbanhoz (38), Max Paciorettyhez (39), Tomas Plekanechez (33), Andrei Markovhoz (szintén védő, 30), Lars Ellerhez (30), Giontához, Diazhoz és a többiekhez, Ha elkerülik őket a sérülések, akkor annyi bizonyos, hogy harcban lesznek az első három-négy helyért, viszont vannak csapatok, akik náluk is jobban állnak. A kapuban Carey Price, aki minden bizonnyal Szocsiért is fog harcolni, mögötte Budaj, aki remekül pótolta Careyt, amikor kellett, így kapott is egy két éves szerződést idén.
 
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Alex Galchenyuk +14
P.K. Subban +12
Brandon Prust +11
Ottawa Senators
 
Folytassuk a kanadai csapatok sorát a szívenszúrt Szenátorokkal. Már említettem, hogy Daniel Alfredsson elhagyta Ottawát a Datsyuk által fémjelzett Detroitért. Az alapszakaszuk nem sikerült túl fényesen, a sok sérültnek köszönhetően, azonban a rájátszásban már egy fokkal jobbnak bizonyultak. Simán léptek túl a Montrealon, a Pittsburg ellen azonban nem volt keresnivalójuk. A kapuban Craig Anderson, aki az alapszakasz egyik legjobb kapusa volt sérülése előtt, a backup pedig az Andersonnál több, mint tíz évvel fiatalabb Robin Lehner. Természetesen nem csak távozóik voltak, érkezett például Bobby Ryan, az Anaheim támadója, a visszatérő Joe Corvo, Clarke MacArtur, aki tavaly a Maple Leafsben nyújtott elfogadhatót és még egy pár számomra egyelőre ismeretlen figura. A legjobb pontszerzőik Kyle Turris (29), Sergei Gonchar (27) és Daniel Alfredsson (26) voltak, utóbbi kettő már nem a csapat alkalmazottja. Nem szabad azonban elfelejtkezni Jason Spezzáról, aki megkapta a kapitányi pozíciót. Ő a szezon nagy részét kihagyta, mindössze öt meccsen tudott a csapat szolgálatára lenni az alapszakaszban, ezalatt az öt meccs alatt viszont öt pontot szerzett. Szintén sérüléssel bajlódott a cseh Milan Michalek, akire idén még több feladat és pont hárul majd. Távozott a védelemből a fiatal svéd, Jakob Silfverberg, aki Anaheimban folytatja. A kapitányhelyettesek egyike továbbra is a már több, mint tíz éve "ottawai harcos" Cris Neal. A fiatal védő, Erik Karlsson pedig a nagyon csúnya sérülése után az idény végén már nagy hasznára volt a csapatának, továbbra is az egyik legnagyobb tehetségként tartják számon. Talán több is már, mint egyszerű tehetség. A kapuban, a védelemben és a támadók között is megvannak a megfelelő emberek és talán idén nem lesznek annyira balszerencsések a sérülésekkel, mint tavaly voltak. Úgy gondolom, hogy ők szállnak harcba a legjobb eséllyel a második-harmadik hely egyikéért. 
 
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Mika Zibanejad & Patrick Wiercioch & Jakob Silfverberg +9
Milan Michalek & Erik Karlsson +8
Kyle Turris & Cory Conacher +6
Toronto Maple Leafs
 
A Juharlevelesekkel zárom a kanadai csapatok felsorolását, akik az idény meglepetései is lehetnek szerintem. Engem már tavaly is megleptek, főleg a rájátszásban. Méltó ellenfelei voltak a Boston Bruins csapatának. A kapuból távozott Ben Scrivens, aki úgy gondolta, hogy jót tesz a karrierjének, ha az egész szezonban epizodista lesz Quick mögött a Kingsben. Szintén a "vad"-nyugatra távozott Matt Frattin. Carolinában folytatja a korábban kapitányhelyettes, tavaly mindössze négy NHL meccsen pályára lépő defenseman, Mike Komisarek, távozott Clarke MacArthur (20), a Maple Leafsben is játszó, de alapjáraton Marlies kapitány Ryan Hamilton (2 pont az NHL-ben, 48 az AHL-ben), valamint a csapattársa, Michael Kostka (8 pont az NHL-ben, 34 az AHL-ben) és Michail Grabovski (16) is. Érkezett viszont a Blackhawksból Dave Bolland (14), New Jerseyből David Clarkson (24), Vancouverből Mason Raymond (22) és két védő a Marliesból, névszerint Paul Ranger és Dylan Yeo. A támadó gépezetért továbbra is Kadri (44), Kessel (52), Lupul (16 meccsen 18) és Van Riemsdyk (32) lesznek főként felelősek. A védelemben a kapitány, Dion Phaneuf, Cody Franson , Gunnarson stb., a kapuban pedig James Reimer. A divíziógyőzelemre szerintem nincs esélyük, azonban a Detroit-Ottawa párossal ők lehetnek még a legnagyobb harcban. Idény előtt a Montreal elé helyezném őket is a rangsorban.
 
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Mark Fraser +18
Nazem Kadri +15
Joffrey Lupul +8
Tampa Bay Lightning
 
Végül, de nem utolsó sorban a tavalyi év egyik csalódása (legalábbis számomra), a Lightning. Két ilyen gól és gólpasszgyárossal más csapatok bőven rájátszásba jutnak. Martin St Louis (60) és Steven Stamkos (57) tényleg futószalagon szállították a pontokat, de ez is nagyon kevés volt a végén. Legközelebb hozzájuk Teddy Purcell (36) és Vincent Lecavalier (32) voltak, utóbbi azóta a Philadelphia Flyers játékosa. A kapuban Ben Bishop, akinek volt már jobb szezonja, mint a legutóbbi, igyekszik majd helyet szerezni a válogatottban, a védelemben Carle, Hedman, Salo, Lee, Ohlund, a támadó sorban a fent említettek mellett Pyatt, Filppula, Malone, Thompson... De meglepődnék, ha ott lennének a rájátszásban idén. A tavalyinál legalábbis nehezebb dolguk lesz.
 
Top 3 (+/-) tavaly (alapszakasz)
Benoit Pouliot +8
Sami Salo & Tom Pyatt & Ondrej Palat +5
B.J. Crombeen +4

A végső sorrend szerintem:

Boston Bruins
Detroit Red Wings
Ottawa Senators/Toronto Maple Leafs

Ottawa Senators/Toronto Maple Leafs (Wild Card)
Montreal Canadiens
Tampa Bay Lightning/Buffalo Sabres
Tampa Bay Lightning/Buffalo Sabres
Florida Panthers

 

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb

további témák a rovatból

Egy Single Value Tipp következik, vagyis a sportfogadásban egy olyan értékelhető szorzó, amely single játékba küldés esetén is értéket hordoz magában! Az olasz Serie A-ban három hete eldőlt a bajnok kérdése. Az Inter az új bajnok, és már csak az a kérdés, hogy a többi csapat közül melyik megy a Bajnokok Ligájába és a nemzetközi porond egyéb színtereire.
Egy Single Value Tipp következik, vagyis a sportfogadásban egy olyan értékelhető szorzó, amely single játékba küldés esetén is értéket hordoz magában! Az olasz Serie A-ban három hete eldőlt a bajnok kérdése. Az Inter az új bajnok, és már csak az a kérdés, hogy a többi csapat közül melyik megy a Bajnokok Ligájába és a nemzetközi porond egyéb színtereire.
Az aktuális héten zajló ATP , WTA és challenger tornákat monitorozzuk és az olvasókkal közösen keresünk olyan tippeket, amelyeket érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint olyanokat is, amelyek single is megállják a helyüket. Fotó: Matthewryz.
Az aktuális héten zajló ATP , WTA és challenger tornákat monitorozzuk és az olvasókkal közösen keresünk olyan tippeket, amelyeket érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint olyanokat is, amelyek single is megállják a helyüket. Fotó: Matthewryz.
2024.05. 05. Túrán a Hertha!
Az Elversberg lesz Dárdaiék ellenfele a 32. fordulóban. Tét nincs, ez azért sokat jelenthet. Fotó: pixabay.com
Az Elversberg lesz Dárdaiék ellenfele a 32. fordulóban. Tét nincs, ez azért sokat jelenthet. Fotó: pixabay.com