2019.07. 16.

Valletta-Dudelange:Továbbjut a luxemburgi csapat?

A Bajnokok Ligája selejtezőjében a visszavágókra kerül sor. A Dudelange az első mérkőzésen esélyeshez méltón már az első félidőben 2-0-ra vezetett, majd kiengedett, és meglepetésre csak 2-2 -es döntetlent játszott a máltai bajnokkal. A Dudelange képes lesz idegenben kiharcolni a továbbjutást? Latolgassunk!

LABDARÚGÁS, BL-SELEJTEZŐ| 2019.07.16. 20:00
VALLETTA–DUDELANGE

• Az elmúlt évben mi is megismerhettük a Dudelange együttesét, amikor a Vidivel találkozott a BL selejtezőben. A Vidi csak nagy küzdelem árán jutott túl a luxemburgi bajnokon, idegenben 1-1 lett az eredmény, itthon pedig 2–1-re nyert a Vidi. A kiesését követően az EL-ben folytatta a Dudelange, ahol nagy meglepetésre a lengyel Legia Warsawa és a román CFR Cluj együttesét legyőzve bejutottak az EL csoportkörébe, ahol a Milan, az Olimpiakosz és a Betis együttese várt rájuk.
  • A luxemburgi labdarúgásnak nagy lökést adtak sikerükkel, és most is hasonló teljesítményt várnak tőlük szurkolóik. A Valletta elleni mérkőzés is remekül kezdődött számukra, már a 26. percben vezetést szereztek Adel Bettaieb révén, amit még a 45. perc ráadásában Dominik Stolz kettőre növelt. A második félidőben a biztos vezetés tudatában kiengedett a Dudelange, aminek következtében a máltai együttes kiegyenlített.

• A Valletta nemzetközi szintéren nem rendelkezik kiugró eredménnyel, az elmúlt szezonban 25. bajnoki címüket szerezték meg. Edzőjük, Darren Abdilla két új játékost hozott a csapatba: az olasz középpályást, Kevin Tulimierit és a brazil  középpályást Douglas Packert. Packer jó vétel volt, mert az első mérkőzésen az első gólt ő lőtte, a másodiknál pedig gólpasszt adott. Probléma, hogy a támadók közül Bojan Kaljevicnek műtétje volt, Matteo Piciollo pedig még nem nyerte vissza formáját, így újra Douglas lesz felelős a gólokért.
  • Abdilla nyilatkozatában kifejtette, hogy a meccsre való felkészülésük messze nem volt ideális, ennek ellenére nem a védekezésre helyezik a hangsúlyt, hanem a saját játékukat akarják játszani.

Nehéz mérkőzés elé néznek a máltaiak, a Dudelange tanult hibáiból, és nem engedi ki a kezéből a mérkőzést. A bekapott két gól miatt  igazából csak a győzelem az elképzelhető eredmény a számukra, amiért mindent el is követnek. Reményeink szerint mi is láthatjuk újra a luxemburgi együttest, mivel a következő fordulóban a Ferencváros–Ludogorec párharc győztesével találkozik ennek a párharcnak a nyertese.