2019.10. 03.

Európa Liga: Csalódott csapatok csatája

CSZKA Moszkva - Espanyol az Európa Liga második csoportkörében a 30 ezres VEB Arénában. A találkozó a sorsolásnál még a csoport két legesélyesebb mérkőzésének számított, ám az első kör eredményei alaposan megkavarták az állóvizet, és a túlélésért folytatott harc lett mindkét fél számára. Reméljük, ebből, mi, fogadók profitálhatunk a legtöbbet!

LABDARÚGÁS, EL, H CSOPORT | 2019.10.03. 18:55
CSZKA MOSZKVA - ESPANYOL

• Nem kétséges, hogy a CSZKA szállította a csoport legnagyobb negatív szenzációját azzal, hogy a Ludogorec Razgrad pályáján beleszaladt a késbe (1-5). Pedig, minden a papírformának megfelelően indult, a moszkvaiak a félidőben vezettek Divejev góljával. De aztán a második félidőben beindult a razgradi Keserű-henger... Az orosz bajnokságban, egyébként, szépen szerepel az együttes: első helyen állnak 18-8-as gólkülönbséggel, 8 győzelemmel egy döntetlennel és két vereséggel. A bulgáriai pofon után 3 győzelmet is arattak: 3-2-re verték a Krasznodart, aztán a kupában az Alanyija Vlagyikavkaznál nyertek 3-1-re, majd ismét a pontvadászatban hintettek egy hármast az Ural otthonában. Vannak tehát góllövők, megy a szekér...
  • Az Espanyol viszont a Ferencváros elleni 1-1 óta nem győzött. Előtte 2-1-re nyert az Eibar vendégeként. Utána viszont két vereség és egy döntetlen a mérleg. A Real Sociedad távozott 3-1-gyel Barcelonából, majd a Celta otthonában ikszeltek - kis híján nyertek, mivel, a 95. percben egyenlített csak a Vigo -, legutóbb pedig a vendég Valladolid járt jól náluk(0-2).

• A leírtak alapján a hazaiaknak áll a zászló, azonban nem merném egyértelműen kijelenteni, hogy Moszkva lebontja a spanyolfalat. Ami biztos, hogy egyik csapat sem gondolhatja a másik kapcsán, hogy langyi döntetlenekkel túl lesznek egymáson, aztán a Fradit és a Ludogorecet meg oda-vissza verik, és döntsön a gólkülönbség. Élethalálharc lett mindkettejük számára a győzelem, amihez gólt, gólokat kell szerezni. Ezt az opciót ragadom meg, és harcos mérkőzésen találatot váruk mindkét csapattól! (Persze, aki bátor, tegye meg a hazai és mindkét csapat gólt szerez opciót 4.10-ért a Tippmixprón!)